Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kiedy zakończy się remont ulicy ks. J. Niedzieli?

 • Dodano: 2018-05-16 18:30, aktualizacja: 2018-05-17 12:56

Remont w rejonie ul. ks. J. Niedzieli rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Łączyło się to ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Było to zrozumiałe w przypadku tak dużego remontu. Minął jednak rok, a remont wciąż trwa. Cierpliwość kierowców powoli się kończy.

- Jak długo może trwać remont w tym miejscu? Przecież to się ciągnie już ponad rok. Ekipa budowlana, jak śpiewała kiedyś Beata Kozidrak - „pojawia się i znika”. Rozwalają jakiś kawałek drogi, coś naprawiają, zostawiają dziurę i nie ma ich jakiś czas. Na tym krótkim odcinku drogi można zgubić zawieszenie. Czy to się kiedyś skończy? – pisze pan Jarosław, mieszkaniec Bielszowic.

W rejonie ul. ks. J. Niedzieli realizowane były dwie inwestycje. W maju budowano w tym miejscu przepompownię ścieków wraz z kanalizacją grawitacyjną i tłoczną. Inwestycję realizowała firma „Sanit” Gliwice. Budowa zakonczyła się pod koniec pażdziernika. Na poczatku listopada zaczęła się kolejna budowa, tym razem kanalizacji deszczowej od skrzyżowania z ul. Górną do granicy miasta Zabrza oraz częściowo w ul. Zajęczej. Jednocześnie w ul. ks. J. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granicy miasta, budowana jest kanalizacja sanitarna. Wykonawcą jest firma przez PRD MPRD Sp z o.o. Efektem inwestycji obok nowej kanalizacji sanitarnej i deszczowej o długości 1,3 km, będzie również całkowicie nowa nawierzchnia jezdni.

- Obecnie w całości wykonano już nową nawierzchnię na ul. Zajęczej. Do asfaltownia przygotowywany jest odcinek ul. ks. J. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granic miasta. Na czas budowy kanalizacji deszczowej w ul. ks. J. Niedzieli (pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Górną i Nowobukową), wyznaczone zostaną objazdy w związku z jej czasowym zamknięciem. Projekt organizacji ruchu prac zakłada etapowe wyłączanie pasów jezdni tak, aby zminimalizować powstające uciążliwości - mówiła Małgorzata Kowalczyk-Skrzypek z PWiK SP. Z O.O

Przypomnijmy, że to właśnie podczas prac przy tej inwestycji, policjanci zatrzymali pijanego pracownika, który kierował ruchem. 37-letni mieszkaniec Świętochłowic został przebadany na alkomacie. Okazało się, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Podczas rozmowy z nim okazało się, że nie posiada on też uprawnień do kierowania ruchem. Policjanci ustalili, że na budowie przebywał inny pracownik posiadający uprawnienia, który przejął odpowiedzialność za kierowanie ruchem w miejscu robót. Wykonywanie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi 37-latkowi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawą zajęli się już śledczy z rudzkiej „czwórki”.

Kierowcy będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Jak informuję Małgorzata Kowalczyk-Skrzypek zakończenie robót budowlanych zgodnie z kontraktem planowane jest:

 • na początku czerwca br. – kanalizacja deszczowa i sanitarna w ul. Ks. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granic miasta.
 • na początku sierpnia br. – kanalizacja deszczowa w ul. Ks. Niedzieli, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Górną i Nowobukową.
Kiedy zakończy się remont ulicy ks. J. Niedzieli?

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • ochrona

  PWiK przechowalnia pociotków i darmozjadów tylko wożą swoje zady nowymi autami i się obijają w cieniu pod drzewami. Prywatna firma pozwalniała by połowę tego dziadostwa!

 • kierowca

  nooo to porazka osoby zarzadzajacej ta inwestycja na całej linii a jesli tak długo trwa remont tego odcinka to jak sie nasza wladza zabierze na Piastowską (o której już wspominała w zeszłym roku że bedzie zaczeta a do dnia dzisiejszego nie jest) to bedzie ja remontowala 10 lat ...no ale przeciez parkingi parkingi parkingi i parkingi sa najwazniejsze dla handlarzy kostka brukowa w naszym iescie

 • kuba

  ludzie co się czepiacie to jest poligon doświadczalny do firm co nie mają pojęcia o fachowej robocie

 • polok

  pwik do jednej malej awari wysyla 10 ludzi do przepompowni na rudzie wysylaja 3 samochody 8-9 ludzi z tego 6 siedziw autach albo jedza sniadanie to ci sie dziwic ze to tak wyglada ...WSZYSTKO W NASZYM KRAJU CO PANSTWOWE ALBO ZARZADZANE PRZEZ URZEDNIKOW (ktorzy nie biora za nic odpowiedzialnosci) TAK WYGLADA ZE ALBO NIERENTOWNE ALBO DROGIE ...a u prywatnego przedsiebiorcy sie opłaca, jest wykonane szybko, w odpowiedniej cenie, i jeszcze reczy za to wlasnym nazwiskiem

 • Krecha

  Taka poltyka w pwik. Zarówno na Solidarności jak i ks Niedzieli remont może trwać w nieskończoność. Ale przecież miasto nie ukarze swojej spółki, bo kruk krukowi.... Smutne to jak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.