Wiadomości z Rudy Śląskiej

Klasy sportowe dla zawodników KS SLAVIA Ruda Śląska? Jeszcze nie teraz

 • Dodano: 2019-07-07 11:00

Czy w Rudzie 1 zostaną otworzone nowe klasy sportowe dla zawodników KS Slavia Ruda Śląska? Niestety, nie. W dzielnicy działają już dwie szkoły, które oferują swoim uczniom szkolenia z pływania oraz z zapasów. 


Klub KS SLAVIA Ruda Śląska odnosi olbrzymie sukcesy sportowe, co przekłada się też na coraz większą popularność i wzrastającą nieustannie liczbę zawodników. To jeden z najstarszych klubów sportowych w Rudzie Śląskiej. Powstał w 1919 roku i na trwale zapisał się nie tylko w historii rudzkiego sportu, ale także na arenie krajowej i zagranicznej.

Radny Marek Szymański dopytuje jakie warunki musi spełnić klub, aby móc otworzyć klasy sportowe w dzielnicy Ruda 1. Interpelacja ta stanowi odpowiedź na pojawiające się pytania rodziców, którzy chcieliby utworzenia klas sportowych w lokalnych szkołach.


- Głównym powodem chęci zakładania klas sportowych jest argument, iż większość klubów sąsiadujących z naszym miastem takie klasy posiada. Rodzice mając wybór między klubami z klasami sportowymi lub bez, wybierają niestety te spoza naszego miasta. Bardzo bym chciał, żeby nasze dzieci z Rudy Śląskiej trenujące w naszym mieście również uczyły się razem – czytamy w interpelacji radnego Marka Szymańskiego.


Miasto z kolei wyjaśnia, że klasy mogą tworzyć jedynie szkoły, a te mogą współdziałać z klubami sportowymi. Zasady tej kooperacji ustala stosowne rozporządzenie. W dzielnicy Ruda w Rudzie Śląskiej funkcjonują już dwie szkoły podstawowe prowadzące szkolenie sportowe. Są to Szkoła Podstawowa nr 30 im. Karola Miarki, która prowadzi zajęcia z pływania oraz Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich, prowadząca szkolenia w zakresie zapasów.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Obiektywny

  Piłka nożna na Slavii to stara szkapa która próbuje wszystkim wmówić jak ciągle jest piękna i szybka żeby tylko wyrwać kasę na seniorów amatorów.

 • Maria

  Nowy dyrektor SP3 powinien się o to postarać, dobry pomysł p. Marku!

 • zaba61@wp.pl

  jest SMS I tyla ...

 • lyjo

  SMS to pierwsza na świecie szkoła sportowa która nie ma zaplecza sportowego, nawet sali gimnastycznej nie mają, tzn. mają ale nie ćwiczą bo jest grzyb... Skandal, że miasto to finansuje i nabija kapsę prywatnemu przedsiębiorcy...

 • Dzej

  Jakie to olbrzymie sukcesy sportowe osiąga ten Klub?

 • pitu pitu

  Nie ma pieniędzy - nie ma sukcesów

 • ziga

  Z tego co piszą wyżej wynika, że sukcesy są, i to olbrzymie

 • pitu ritu

  Nie ma sukcesów - nie ma pieniędzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również