Wiadomości z Rudy Śląskiej

KMP w Rudzie Śląskiej ma nowego komendanta. Kto nim został?

 • Dodano: 2020-02-19 06:30, aktualizacja: 2020-02-19 06:44

Wczoraj odbyło się wprowadzenie nowego komendanta rudzkiego garnizonu, młodszego inspektora Mariusza Luszawskiego.

W uroczystości wzięli udział komendanci komisariatów, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych rudzkiej komendy. Po wprowadzeniu i odczytaniu rozkazu o powierzeniu obowiązków nowy komendant przywitał się z zebranymi policjantami i pracownikami cywilnymi.
 

Młodszy inspektor Mariusz Luszawski to jeden z najbardziej doświadczonych oficerów gliwickiego garnizonu policji

Inspektor w gliwickiej policji służył ponad 29 lat, odznaczając się dużą wiedzą oraz profesjonalizmem w działaniu.
Komendant Mariusz Luszawski do policji wstąpił w roku 1990. Zaczynał jako referent w pionie kryminalnym gliwickiej komendy. Po ukończeniu szkolenia oficerskiego obejmował różne stanowiska kierownicze, zasłużenie pnąc się po szczeblach kariery. Był komendantem komisariatu w Pyskowicach w gliwickiej „dwójce”. Przez sześć ostatnich lat współkierował gliwicką komendą jako zastępcą komendanta, a ostatnio jako jego pierwszy zastępca. Od 18 lutego zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej.

Uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej

W poniedziałek w sali sesyjnej rudzkiego magistratu odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej insp. Grzegorza Strzęciwilka. Po ponad 28 latach służby w policji i 4 dla mieszkańców naszego miasta odszedł na emeryturę.

Sala sesyjna wypełniła się po brzegi, aby pożegnać cenionego nie tylko w Rudzie Śląskiej policjanta. Dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej – insp. Grzegorz Strzęciwilk, przez prawie 24 lata związany był z zabrzańskim garnizonem, przechodząc poszczególne szczeble policyjnej kariery. Przez ostatnie 4 lata kierował rudzką komendą, i jak powiedział w swoim przemówieniu – dziękuję wszystkim tym którzy sumiennie pracowali na mój sukces i dbali o dobre wyniki naszej komendy.

Odszedł z naszych szeregów policjant z dużym doświadczeniem, który często służył swoją pomocą i radą. Słowa uznania przechodzącemu na emeryturę komendantowi przekazali włodarze miasta, komendanci służb mundurowych, a także pracownicy cywilni i policjanci rudzkiego garnizonu.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Slawek

  Z tego co wiem to zastepca jest nasz - tzn rudziol

 • boluś

  Galeria jak się patrzy! Z RUDY NIMOŻNA TUKEJ RZONDZOM OBCY! TAKI KOSMOS !

 • mlodyemeryt

  słowo klucz Po 28 latach służby z czego 3/4 lata około 21 spędził za biurkiem odszedł na emeryturę ...Dlaczego nie przeszedł na emeryturę przy 65 lat?

 • Greg

  Mogłeś tez usiąść za biurkiem

 • Mechanik

  Niestety później taki biedny przepracowany emeryt z emeryturą około 3700zł podejmuje się dodatkowej pracy bo przecież jeszcze nawet nie ma 60lat. Ja mam kurła 53lata z tego 38lat pracy i jeszcze kilkanaście muszę pracować żeby móc przejść na emeryturę która i tak będzie niższa.

 • Jo

  A w naszym mieście nie było odpowiednich kandydatów na szefa szeryfów.

 • Znający realia

  No właśnie nie było

 • Eda

  No a tys jest kim ze znosz realia

 • Zdzichu

  No. Polityka za malo

 • Hanys z Wirku

  Połowa z nich przyjmij jest naszych, godajo jak my i do normalni

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również