Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kocham Cię Polsko

  • Dodano: 2017-11-16 08:15, aktualizacja: 2017-11-16 07:10

Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej nr 23 świętowali pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.

Taki tytuł miał konkurs wiedzy o Polsce, zorganizowany w dniu 10 listopada przez p. Grażynę Król – Koperską i p. Mariolę Szymborską. Wstępem do konkursu były wiersze, piosenki i informacje historyczne o tym ważnym dla Polaków święcie. Po krótkim występie artystycznym uczniów klasy III b i IV a, przedstawiciele klas przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Dzieci układały godło Polski z puzzli, zwrotki hymnu pocięte na wersy, rozwiązywały krzyżówkę z hasłem i odpowiadały na pytania sprawdzające wiedzę o naszej Ojczyźnie.

Pozostali uczniowie zajęci byli kolorowaniem obrazków, rozwiązywaniem zagadek i wykreślanek związanych z Polską. Po dwugodzinnych zmaganiach zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni upominkami. W trakcie imprezy zostały również wręczone liczne nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Symbole narodowe” zorganizowanego przez p. Beatę Stelmach – Morek
we współpracy z p. Mariolą Szymborską. Obydwa konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony  uczniów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.