RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kocham Cię Polsko

  • Dodano: 2017-11-16 08:15, aktualizacja: 2017-11-16 07:10

Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej nr 23 świętowali pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.

Taki tytuł miał konkurs wiedzy o Polsce, zorganizowany w dniu 10 listopada przez p. Grażynę Król – Koperską i p. Mariolę Szymborską. Wstępem do konkursu były wiersze, piosenki i informacje historyczne o tym ważnym dla Polaków święcie. Po krótkim występie artystycznym uczniów klasy III b i IV a, przedstawiciele klas przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Dzieci układały godło Polski z puzzli, zwrotki hymnu pocięte na wersy, rozwiązywały krzyżówkę z hasłem i odpowiadały na pytania sprawdzające wiedzę o naszej Ojczyźnie.

Pozostali uczniowie zajęci byli kolorowaniem obrazków, rozwiązywaniem zagadek i wykreślanek związanych z Polską. Po dwugodzinnych zmaganiach zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni upominkami. W trakcie imprezy zostały również wręczone liczne nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Symbole narodowe” zorganizowanego przez p. Beatę Stelmach – Morek
we współpracy z p. Mariolą Szymborską. Obydwa konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony  uczniów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.