RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejna edycja Summer Disco za nami!Tym razem zagrano dla Karola Szaniawskiego

  • Dodano: 2021-08-22 09:15

Wczoraj, 21 sierpnia, Parkiem Kozioła zawładnęły gorące rytmy! Rudzianie wzięli udział w „Summer Disco”- imprezie charytatywnej, organizowanej dla Karola Szaniawskiego, podopiecznego Fundacji Armia Przyjaciół. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe.  

Summer Disco 2021 dla Karola

Wczorajszy letni dzień mieszkańcy Rudy Śląskiej mogli miło spędzić podczas “Summer Disco”, imprezy charytatywnej, której organizatorami byli: Fundacja Armia Przyjaciół, Real Events oraz Modny Kącik A.K Sulewscy. Event odbył się w Parku Kozioła w dzielnicy Ruda i trwał od 17.00 do 23.00. Podczas wydarzenia wystąpili: 

  • Luky,  
  • Silver Dance,  
  • Beathris,  
  • Explozja, 
  • Veegas. 

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji! Dla Rudzian przygotowano kiermasz oraz strefę gastronomiczną. Na najmłodszych czekała strefa zabaw. Dzieci mogły skorzystać także z malowania twarzy. 

Impreza została zorganizowana dla podopiecznego Fundacji Armia Przyjaciół, Karola Szaniawskiego. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli wziąć udział w licytacjach, z których środki zostały przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla chłopca.  

Event poprowadziła Nina Nocoń- prezenterka, dziennikarka, konferansjer. Wstęp na “Summer Disco” był darmowy. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic

 

Kolejna edycja 

Rudzianie już po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Poprzednia edycja “Summer Disco” odbyła się w 2019 roku.  

- Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w 2019 roku, zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej, która będzie nie tylko doskonałym sposobem na kulturalne i rozrywkowe zakończenie wakacji, ale także pomoc drugiemu człowiekowi – zaznacza Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół. – „Summer Disco” to przede wszystkim impreza rozrywkowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ma ona także charytatywny charakter. Pamiętajmy, że dobro wraca – dodaje.  

Pomoc dla Karola 

Karol urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. Zachorował na sepsę, w wyniku której doszło do wielu powikłań, takich jak wylewy do mózgu III stopnia oraz wodogłowie pokrwotoczne. Obecnie chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Mimo życiowych trudności, Karol jest wesoły i pogodny i codziennie dzielnie walczy z chorobą. Rehabilitacja chłopca jest jednak bardzo kosztowna.  

- Nie potrafi chodzić samodzielnie i nie mówi. Komunikuje się za pomocą alternatywnych metod komunikacji. Mimo tego jest mądrym, wesołym i pogodnym chłopcem. Dzielnie stawia czoło codziennej rehabilitacji i bardzo się stara żeby stać się jak najbardziej samodzielnym. Turnusy rehabilitacyjne, z których korzysta chłopiec, przynoszą efekty, do tego stopnia, że uczy się on chodzenia o kulach – podkreśla Arkadiusz Pilarz. 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne / FB

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.