RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejne graffiti na elewacji szkoły muzycznej. Sprawca w rękach policji!

 • Dodano: 2022-07-26 14:30

Na elewacji budynku szkoły muzycznej pojawiło się kolejne graffiti. Poprzednie zostało usunięte... kilka dni wcześniej. Amator nielegalnych graffiti został już zatrzymany przez rudzkich policjantów.

Grafficiarz z Rudy Śląskiej znów "zaatakował"

W miniony weekend na elewacji budynku Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia przy ul. Niedurnego 36 pojawiło się nowe graffiti. Jest to kolejny nielegalny malunek na murach rudzkiej szkoły. Poprzednie graffiti zostało usunięte zaledwie kilka dni wcześniej. Niestety, szkoła nie miała okazji, by nacieszyć się czystą elewacją.

Na nowym graffiti poza rysunkami znajdują się napisy „ŁOWCY BAZGROŁÓW I KOCOPOŁÓW” oraz „TRĄBKA GITARA ŚCIANA SZKOŁA MUZYCZNA STALE MALOWANA”. Na elewacji znajduje się również podpis autora „malunków” – DREX. Ten pseudonim artystyczny jest dobrze znany mieszkańcom Rudy Śląskiej. Nielegalne graffiti DREX’a znalazły się już na wielu budynkach w dzielnicy Nowy Bytom i Wirek, w tym na dwóch zabytkowych i kinie Patria.

O sprawie zostali powiadomieni rudzcy policjanci.

Autor nielegalnego graffiti w rękach policji

Jak poinformował sierż. szt. Mateusz Pandzioch, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, zgłoszenie o nielegalnym graffiti trafiło do rudzkiej komendy ok. godziny 1:00 w nocy z soboty na niedzielę (23/24 lipca).

Mężczyzna będący autorem nielegalnego graffiti został już zatrzymany przez rudzkich policjantów.

– Jesteśmy w trakcie ustalania czy nie doszło też do innych czynów po stronie tego mężczyzny – przekazał sierż. szt. Mateusz Pandzioch. – Sprawa może być rozwojowa – dodaje.

Na ten moment nie wiadomo, jaka kara czeka grafficiarza. Wszystko zależy od kwoty zniszczeń, jakie wyrządził oraz od tego, jakie zarzuty zostaną mu przedstawione.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj »

 • kwiatowe

  Ciekawe czy kiedys zlapia tego leszcza co pol rudy poludniowej wymalowal tekstami od batmanie, kilka lat to juz trwa i nic.

 • kwiatowe

  Ciekawe czy kiedys zlapia tego leszcza co pol rudy poludniowej wymalowal tekstami od batmanie, kilka lat to juz trwa i nic.

 • Elwer ze Otylije

  przeciez jak fajnie maluje to po co zaras karac niech dalej maluje ale pod nadzirem

 • Gal Anonim

  łeb sobie pomaluj

 • Gal Anonim

  łeb sobie pomaluj

 • rr

  To pozwól mu fajnie malować na elewacji twojego budynku jeśli taki posiadasz.

 • n4u

  Jaka kara ? Braki w uzębieniu albo pucha w [...]sko - zależy komu będzie po chacie malować - bo jakoś na policję nie liczę po takim czasie i tylu razach ...

 • .

  Z tego co wiem to Policja już go zatrzymywała i dostał zarzut. Licz zawsze na siebie.

 • Jo

  Na goduli też zrobił, przy biedronce.

 • Rudzianin

  Ponoć już raz go złapali, i co? I nic, dalej lata po mieście z farbą i niszczy cudzą własność. Jemu trzeba dać wiadro i szczotkę i niech czyści te swoje bazgroły na całym mieście.

 • boluś

  / /DREX ATAKUJE! MEJER KANDYDUJE ! FTO JE FAKTYCZNYM SZKODNIKIEM I UTROPIYNIYM RUDY ŚL. ? Pora malunków i txt /niyzłych/ czy gnojek kiery z Demolowania Miasta zrobioł se sposób na życie ?

 • Gosia

  Niech poniesie konsekwencje swego wandalizmu,dla przykladu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.