Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koronawirus: W Rudzie Śląskiej spotkał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego

 • Dodano: 2020-10-28 13:30

Dziś w Rudzie Śląskiej potwierdzono 61 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu doby przybyło także prawie 600 osób objętych kwarantanną. Dziś w tej sprawie spotkał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Jednym z głównych omawianych tematów, podczas spotkania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, była sytuacja w DPS Senior, w którym 86 pensjonariuszy i 41 pracowników ma wyniki pozytywne.

- Jak widać z powyższych statystyk, sytuacja związana z pandemią jest coraz groźniejsza. W naszym mieście odnotowaliśmy 61 nowych zakażeń. Mamy też ponad 600 kolejnych osób poddanych kwarantannie. Dziś w tej sprawie spotkał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, a jednym z głównych omawianych tematów była sytuacja w DPS Senior, w którym 86 pensjonariuszy i 41 pracowników ma wyniki pozytywne. Niestety, możliwe jest ognisko w kolejnym DPS. Za kilka dni w tej placówce również przebadamy wszystkich pracowników i podopiecznych. Będziemy informować o rozwoju sytuacji - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi 28 października, w Rudzie Śląskiej od początku pandemii 1861 osób zostało zakażonych koronawirusem. 1891 osób przebywa obecnie na kwarantannie, 39 jest hospitalizowanych. 31 osób zmarło. Mamy też 1229 ozdrowieńców.

Miasto zdecydowało się na zakup kolejnych partii środków ochrony osobistej.

- Zamawiamy kolejne partie środków ochrony osobistej. Przygotowujemy się do dalszych wzrostów liczby zakażeń, które są praktycznie nieuniknione. W kraju padł dziś kolejny rekord nowych przypadków - 18 820. To o ponad 2 tysiące więcej niż wczoraj, a to również była rekordowa liczba! - napisał wiceprezydent.

Na koniec Krzysztof Mejer po raz kolejny zaapelował o przestrzeganie rygorów sanitarnych.

- Kolejny raz apeluję o przestrzeganie rygorów sanitarnych, zwłaszcza tych podstawowych. To często nie jest wygodne, ale lekceważenie zasad prowadzi nie tylko do kolejnych obostrzeń, ale przede wszystkim naraża zdrowie i życie innych osób. I pomagajmy ludziom wokół nas, bo nie wiemy, kiedy sami takiej pomocy będziemy potrzebować - napisał wiceprezydent Mejer.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • pocotensztab

  Czy podczas spotkania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odniesiono się do masowych manifestacji i zgromadzeń.Uważam ,że popieranie ich przez panią prezydent jest nieodpowiedzialne i wręcz skandaliczne.Co innego wygłosić gdzieś swoje stanowisko co do praw kobiet do aborcji , a co innego nakłaniać w tak dramatycznej sytuacji do wyjścia na ulicę gdzie rozprzestrzenia się wirus.Równie niezrozumiała dla mnie jest całkowita bierność władz i służb porzadkowych w sytuacji gdy na rynku pod samym urzędem odbywały się manifestacje antycovidowe.

 • Kasis

  Kolejny Dps moze w Halembie

 • boluś

  Panie vice 'cuś mi sie zdo' co na wiesna zacznie sie redyk ,trza bydzie tyn coły MZZK pognać na wypas na hale' z panym na czele . Stado musi mieć przewodnika!

 • boluś

  Rychło wczas sie spotkali' " za klka dni przebadamy"cytat . Bez te kilka dni pracownicy niyświadomie/objawy podobne do anginy/ rozniesom Covidka po cołkiej Rudzie. Szybkość i skuteczność działania Urzyndu PORAŻO !

 • SP nr 20

  SP nr 20 leży...

 • Xyz

  Rozumiem że jak się sam załapał Covida to właśnie przez to lekceważenie obostrzeń?! Mądry Polak po szkodzie...

 • sumicron

  Przyjmując, że liczba ludności RSL wynosi 135000 to od początku pandemii w sumie zmarło 0,02%, a w dniu wczorajszym zachorowało 0,04% liczby mieszkańców. Faktycznie zatrważające statystyki.

 • Loma

  Sumicron, jak ci łatwo operować procentami. Weź mi teraz policz, ile Ruda Śląska ma swoich respiratorów, podziel przez liczbę mieszkańców i podaj co wyszło?. Aha, zapraszam Cię do Bytomia na oddział zakaźny, wtedy jak zobaczysz parę przypadków to te swoje procenty w sądzisz.... wiesz gdzie?!

 • Apel do personelu medycznego P

  Apel do personelu medycznegoPóki można wyjeżdżajcie do pracy za granicę. Niech ten kuriidolek mafii watykańskiej padnie.

  • Apel do personelu medycznego P
   2020-10-28 14:23
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Ynst z Fryny

  PRZEZ MACICĘ JOANNY SCHEURING-WIELGUS MOJA MAMA MOŻE UMRZEĆ

 • lolek

  To już nie przez nieporadność rządu i zagrywki polityczne kulawego rzucającego bomby w środku pandemii ? W propagandzie pisiory jesteście najlepsi. Nawet komuna tak nie potrafiła kłamać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.