Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kręci mnie bezpieczeństwo..." rudzcy dzielnicowi rozpoczęli wakacyjne spotkania

  • Dodano: 2020-07-07 06:15, aktualizacja: 2020-07-07 06:31

Dzielnicowi z Rudy Śląskiej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2020” nie tylko kontrolują miejsca wypoczynku, ale chętnie spotykają się z dziećmi, młodzieżą, a także całymi rodzinami.

Przypominają im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. W trakcie ubiegłotygodniowych działań asp. Mariusz Dudek z Komisariatu Policji 2 w Rudzie Śląskiej spotkał się z rodzinami, w ramach zorganizowanych przez Ośrodek Święta Elżbieta.

Tematem przewodnim spotkania z dziećmi były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a przede wszystkim nad wodą. Dzielnicowy starał się przekazać słuchaczom, zarówno tym starszym jak i tym młodszym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Mówił o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą mundurowych jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Dzieci otrzymały ulotki, dzięki którym będą wiedziały jak zachować się w czasie wypoczynku i zabawy nad wodą. Spotkanie z uczestnikami odbyło się oczywiście zgodnie z obecnymi zaleceniami sanitarnymi. Zachęcamy również do zapoznania się z relacją ośrodka na ich mediach społecznościowych - link do relacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.