Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer apeluje o niegłosowanie na kandydata PiS [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2024-04-16 10:00, aktualizacja: 2024-04-17 13:23

Tego nie spodziewał się chyba nikt – podczas transmisji live były wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer zaapelował do wyborców o pójście na niedzielne wybory i uchronienie Rudy Śląskiej przed trafieniem w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Jest to jednoznaczne z zachęcaniem do głosowania na Michała Pierończyka!

[AKTUALIZACJA]

Krzysztof Mejer opublikował w swoich mediach społecznościowych oświadczenie, aby rozwiać plotki, jakoby miał być w układzie z obecnym prezydentem.

Dementuję plotki! Nie jestem dogadany z obecnym prezydentem. Nie oczekuję od niego stanowisk. Nie zmieniłem też zdania o nim. Zależy mi tylko na tym, by Ruda Śląska nie miała prezydenta z PiS.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Podczas wczorajszej transmisji live na Facebooku, Krzysztof Mejer przypomniał wszystkim o zbliżających się wielkimi krokami niedzielnych wyborach. Zaapelował do oglądających, aby udali się w najbliższą niedzielę do urn i oddali głos – podprogowo przekazał jednak, na kogo lepiej głosować.

- Apeluję do was wszystkich, byście nie oddawali Rudy Śląskiej w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Osobiście nie mam nic do Marka Wesołego - znam go, cenię, szanuję, ale problemem jest to, że jest on członkiem partii, która przez ostatnie lata skutecznie niszczyła polskie samorządy, ograniczając kompetencje polskich gmin, miast i miasteczek.

Jedynym kandydatem, startującym w II turze oprócz Marka Wesołego, jest Michał Pierończyk. Mejer podkreślił, że gotów jest współpracować z każdym, kto przeciwstawi się temu, aby Ruda Śląska trafiła w ręce Prawa i Sprawiedliwości.

Przypominamy, że jeszcze przed I turą wyborów Krzysztof Mejer wspominał o tym, że w naszym mieście przyda się powiew świeżości.

- Obecna ekipa prezydenta Michała Pierończyka tak naprawdę zarządza miastem od 14 lat. Tak długie rządzenie zużywa. Potrzebujemy czegoś nowego, kreatywnego i innowacyjnego. Potrzebujemy nowych ludzi, którzy zapewnią Rudzie Śląskiej szybki rozwój. Wiem, że Arkadiusz Pilarz jest w stanie wiele spraw w Rudzie Śląskiej zmienić. Dlatego swój głos w wyborach na prezydenta miasta oddam 7 kwietnia br. właśnie na niego – pisał wcześniej Krzysztof Mejer.

Odpowiedź Marka Wesołego

Apel Krzysztofa Mejera do wyborców skomentował główny zainteresowany, Marek Wesoły. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych tłumaczy, że najważniejsza jest Ruda Śląska, a nie partyjna przynależność. Kwestionuje również wiarygodność wypowiedzi Krzysztofa Mejera, gdyż dostrzega w nich wiele nieścisłości. 

- Osoba, która jest pierwszym krytykiem Michała Pierończyka, popiera Michała Pierończyka, jednocześnie mówiąc, że to mniejsze zło, bo pan Marek Wesoły należy do partii politycznej - mówi Marek Wesoły na nagraniu.

Przypomina, że nie tak dawno Krzysztof Mejer był przeciwnikiem partii politycznych, a sam teraz należy do Platformy Obywatelskiej.

- Mówi, że Rudą Śląską nie może zarządzać prezydent partyjny z PiS, a jednocześnie przed chwilą popierał innego partyjnego kandydata na prezydenta, Arkadiusza Pilarza. Ja nie odmawiam nikomu bycia prezydentem. Ktoś, kto wystartuje, ma prawo ubiegać się o wasze głosy. Nie dyskryminuję nikogo ze względu na przynależność partyjną, bo prezydent, jak już nim zostanie, jest prezydentem Rudy Śląskiej i będzie się starał zarządzać nią jak najlepiej. Będziecie Państwo oceniać nie partię, a tego człowieka! Nie idźmy tą drogą.

Pyta wyborców, czy chcą potencjalnego powrotu Krzysztofa Mejera do władzy u boku PO, czy nowego rozdania w postaci nowych władz miasta.

Komentarze (66)    dodaj »

 • trewor

  Nie trawie Wesołego, ale Mejer to dopiero jest wynalazek, zwyczajny [...] .

 • Steve

  Banda RYŻEGO po 3 miesiącach rządów gospodarczo spowalnia Polskę. Rozczarowanie rządami Tuska .

 • Vipek

  więcej konkretów, szczególnie jak ujmiesz w nich rolę popisowskich popłuczyn w całym życiu społecznym , gospodarczym i kazdym innym ....

 • Wyborca

  Sprawa jest akurat prosta.Mimo,że popieram PIS ,to kocham moje miasto i nie zagłosuję na Wesołego.Tym bardziej ,że PO odpadło w przedbiegach.W sytuacji gdy krajem rządzą platfusy ,łatwo sobie można wyobrazić gdyby to Wesoły został prezydentem.Nasze miasto omijane by było szerokim łukiem ,bo w interesie obecnego rządu jest gnębienie wszystkich ,którzy reprezentują PIS,a już na pewno nikt z obozu rządzącego nie będzie pracował na dobre imię wpodarzy miast nie z ich formacji.Tak po prawdzie wyżywanie się na Pisie to jedyny konkret z tych 100jakie obiecywał Tusk.Tylko jak na tym długo ujadą?

 • Mieszkanka

  Piszę kolejna wypowiedz może ktoś ją udostepni panowie którzy startują na prezydenta ta obiecują tylko dlatego żeby wygrać a po wyborach nie ma tematu sport upadł a nikt nie pomógł bo trzeba na premie mieć

 • Alina

  Ten Pan wchodzi tam gdzie kasa dobra, nic wiecej. Przydalo by mu sie tak z 3 miesiace przepracowac za płacę minimalną.

 • rozgoryczeni

  Chyba masz na myśli Pierończyka . Wesoły ma swoje przedsiębiorstwo jest posłem co ty bredzisz babo ....To Pierończyk nigdy nie pracował za marne pieniądze, od 14 lat pracuje w Urzędzie za Nasze pieniądze to jest jego pierwsza robota ...A jak przegro wybory to ciekawe gdzie będzie pracował, jak nie ma doświadczenia w Żadnej dziedzinie Dlatego tak tyro i tyro po Rudzie śląskiej .

 • Babcia Genia

  Będę się modlić gorliwie do Boga aby jakimś cudem pan Wesoły wygrał te wybory. Jak można tego pana wciąż obrażać...oby na przekór tym co źle mu życzą został wybrany na prezydenta Rudy Śląskiej.

 • Edi

  komitet Wesołego sam mo taki pegasus w postaci troli co klikają ja zapędy Wąsika i Kaminskiego do Rudy dotarły

 • EWA

  Jak Mejer moze mowic na kogo glosowac jak mu nie wstyd .Pan tam chyba juz za dlugo jest nie chcemy takich ludzi tam potrzeba zmian.

 • przedszkolak

  a ty z jakiego przedszkola, skoro uważasz, że to, kto zajmuje to stanowisko, to ma jakiekolwiek znaczenie? Masz rozum? To miasto nie ma szczęścia do prawdziwych gospodarzy i mogę się z Tobą założyć, że ani jeden, ani drugi, niczego nie zmieni, poza uszczęśliwianiem swoich. Ludziom będą podnosili opłaty i podatki, obaj chcą nadal łożyć w plac defilad, inne dzielnice mają w d. Jedyne co w tej sytuacji mogę, to pobawić się w tym przedszkolu i właśnie zagłosuję inaczej, niż radzi ten popularny mieszacz. A tak poważnie , to mam argument: Trochę przewietrzy ten zaśmierdziały od kilkunastu lat grajdołek. niczego więcej nam nie dają.

 • Basia

  Jestem zbulwersowana ze Majer mowi na kogo glosowac stary Po-wiec nasz urzad to sami platformiorze nazwe zmienili i przeskoczyli do Pieronczyka wszyscy trzymia sie stolkow. Tam trzeba zmian a Majera [...].

 • Jo

  Koalicja obywatelska po wygranych wyborach Pieronczyka dostanie bonusy Taka zawarłli umowę ..Mejer go poparł i dal sygnał żeby wszyscy którzy którzy głosowali na Pilarza oddali swoje głosy na Pierończyka Posady czekają

 • Erwin

  Tera wiym na kerego zaweluja. Puda bo Wesoły fest poczebuje poparcio. Majer durch nos mo za gupielokow ślonzokow ale mi sam ny będzie gupot godoł.

 • Mieszkanka

  Przecież on to robi specjalnie na złość Pieronczykowi. Czy wy ludzie potraficie sami myśleć? A portal po co promuje manipulanta mejera?

 • Tess

  Ani Mejer Ani Pieronczyk za swojej kadencji nikomu nie pomogli Pomogli sobie budując za nasze pieniądze swoje domy Wesoły jak mieszkał tak mieszka w bloku Dla nich petent to zło konieczne

 • TessMoWilla

  Rzucać oskarżenia bez dowodów świetny pomysł, może ktoś przeczyta i łyknie, a konsekwencje zerowe. Gratuluje!

 • kwiatowe

  Poparcie od Mejera to jest jak pocalunek smierci. Mimo wszystko nigdy nie jakis pisowski katecheta.

 • xyz

  żenada

 • Mieszkanka nie z Kaszub

  Żyjemy w demokratycznym kraju, więc skuszę się na komentarz. Niestety Pan Mejer i Pierończyk zaistnieli już na scenie politycznej i w samorządzie. Prócz betonozy i odmowy ludziom pomocy nie dali nic .Najgorsze jest w tym wszystkim, że przed samymi wyborami chce rozmawiać z mieszkańcami o problemach. Kiedy wygrywa, ma ich w poszanowaniu.Jeszcze te hasło wyborcze, że najważniejsze są Rudzie sprawy.Miałam ,, przyjemność " z Panem Prezydentem rozmawiać o mieszkaniu. Umówionych mieszkańców przyjmuje na korytarzu , zegar ważniejszy od samotnej matki. Ciągle brakuje mieszkań dla młodych i kobiet samotnie wychowujących dzieci.Miasto nic nie remontuje, ciągłe narzekanie, że pieniędzy nie ma , bo PIS winny.Proszę zajrzeć do swojego ogródka i zmiany zacząć od siebie.Obłuda! Hejtowanie Pana Marka Wesołego z powodu przynależności do partii politycznej.Michałek teraz codziennie potrafi rozmawiać i organizować live z mieszkańcami.Po wygraniu wyborów l, tak jak zawsze los się nie liczy.Chyba go wyobraźnia poniosła.Zachowuje się, jak członek rodziny królewskiej. Jeździ tylko po przedszkolach i bankietach.Od lat kamienice w fatalnym stanie.Wykorzystywanie wizerunku własnej rodziny dla kampanii, zamiast pokaż kompetencji.Za ,,michałki" jeszcze głosu Panie Michale nie zdobędzie.Trzeba dać coś od siebie. Mejer zadumany w sobie, wiecznie naburmuszony - kolejny gwiazdor. Układy i układziki.Bezpartyjni ,a jednak powiązania i konszachty z innymi członkami partii.Wstyd ! Dajcie coś od siebie ,a potem można oceniać innych.Stanowiska jakie zajmowaliście, nie pełnią funkcji królewskiej.To służba ludziom. Dla ludzi. Zmiany powinny być jak najszybciej.A Wy chłopacy Krzysiu i Michał znaleźć odpowiednią pracę dla siebie. Nie powinniście krzywdzić już ludzi.Egoizm.Korony z głów Wam już pospadały.

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również