Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer po przegranych wyborach: Nigdzie z Rudy Śląskiej się nie wybieram

 • Dodano: 2022-09-26 13:45

Powyborcze emocje jeszcze nie opadły. W pochmurny, poniedziałkowy poranek, Krzysztof Mejer, były wiceprezydent miasta, prowadził krótką transmisję live. Podziękował wszystkim za oddane głosy, pogratulował Michałowi Pierończykowi i opowiedział o swoich planach.

Gratulacje dla kontrkandydata

W II turze wyborów na prezydenta miasta, Krzysztof Mejer przegrał z Michałem Pierończykiem znaczącą liczbą głosów. Mejer pogratulował swojemu byłemu współpracownikowi wygranej. 

-Gratuluję Michałowi wygranej, życzę powodzenia. Mam nadzieję, że uda mu się zrealizować wszystkie te rzeczy, o których mówił w czasie kampanii wyborczej, które sobie założył – mówił Krzysztof Mejer podczas transmisji live. 

Zapewnił, że mocno trzyma kciuki za nowych rządzących, gdyż ma nadzieję, że pod ich skrzydłami miasto nadal będzie prężnie się rozwijać. O to samo apeluje do wszystkich mieszkańców.

-Trzymajmy wszyscy kciuki za Rudę Śląską, trzymajmy kciuki za tych, którzy teraz tą Rudą Śląską będą rządzić. Będę obserwować, kibicować, bo chciałbym, aby nasze miasto się nadal rozwijało, nikomu źle nie życzę.

Były wiceprezydent podziękował także mieszkańcom, którzy oddali na niego głos. Wspomniał, iż od rana otrzymał wiele słów otuchy i poparcia. W kilku słowach podsumował również tą niezwykle intensywną kampanię. 

- Z tej kampanii wyborczej nie wychodzę na tarczy, lecz z tarczą. Udało mi się, po 1. zrobić dobrą kampanię przy wsparciu fantastycznych ludzi, fantastycznego teamu. [...] To był naprawdę dobry czas, fantastyczne 2 miesiące, świetnie przeprowadzona kampania. Nie udało nam się przekonać mieszkańców Rudy Śląskiej do naszego projektu, nie ma co załamywać rąk. Na tym polega demokracja, że ktoś wybory wygrywa, ktoś inny je przegrywa.

Plany na przyszłość

Zapewne wiele osób zastanawia się, jakie są dalsze plany Krzysztofa Mejera, który od lat jest silnie zaangażowany w życie miasta. Mimo kąśliwych komentarzy nie ma zamiaru opuszczać Rudy Śląskiej.

-Na pewno nigdzie z Rudy Śląskiej się nie wybieram. Czytałem komentarze niektórych osób, które odsyłały mnie na Kaszuby. Zostaję w Rudzie Śląskiej, tutaj zamierzam dalej żyć, działać i być może robić coś zupełnie innego. Padały pytania, czy mam plan B -  nie mam planu B. Zaczynam wszystko od nowa, czas zająć się może czymś innym, przeanalizować na spokojnie wszystko to, co się wydarzyło. Głowa do góry, co będzie - zobaczymy - mówi.

Niska frekwencja winą władz?

Podczas transmisji live Mejer odniósł się również do niskiej frekwencji. W II turze do urn poszło mniej mieszkańców niż w I. Frekwencja wyniosła 25,12%.

- Nie mam pretensji do mieszkańców, którzy nie poszli do urn wyborczych, którzy nie zagłosowali wczoraj podczas tej II tury wyborów. Czytam wiele złośliwych, obraźliwych komentarzy skierowanych w stronę tych mieszkańców, którzy postanowili nie skorzystać z przysługującego im prawa. Prawem demokracji jest to, że albo idę, albo nie idę na wybory. Oczywiście, że byłoby dobrze, gdyby 70, 80% mieszkańców Rudy Śląskiej uprawnionych do głosowania wzięło udział w wyborach, ale pamiętajmy, że to jest prawo, nie jest to obowiązek, i każdy z tego prawa korzysta w takim stopniu, w jakim uważa to za stosowne - tłumaczy były wiceprezydent.

Stwierdził także, że zarówno on, jak i Michał Pierończyk mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie, gdyż nie nauczyli mieszkańców proobywatelskiej postawy, nie pokazali, że wybory są ważne i dlaczego warto brać w nich udział. Podejrzewa również, że powodem niskiej frekwencji było to, iż były to wybory nadzwyczajne, ogłoszone w związku ze śmiercią Grażyny Dziedzic.

- Wybory w Rudzie Śląskiej są dowodem na to, że w przypadku śmierci prezydenta, wójta, burmistrza, nie powinno organizować się takich wyborów nadzwyczajnych, powinno dać się możliwość dokończenia kadencji zastępcom prezydenta, wójta, burmistrza, który zmarł. 

Transmisję live Krzysztofa Mejera możecie obejrzeć poniżej!

Komentarze (19)    dodaj »

 • Allo Allo

  Oczywiście że tu zostanie bo musi pilnować wszystkich wałów co robił przez lata. Chyba człowieku widzisz po frekwencji i ilości oddanych głosów że cię tu nie chcą. Zdrowio życza.

 • Hania

  A kogo to obchodzi, gdzie on mieszka. Rudzianie tego pana już odesłali na emeryturę. Przynajmniej polityczną.

 • fafik

  Wszyscy wyżywają się na tym Panu, zapominając jakby, ze wzięła go pod macierzyńskie skrzydła Pani Dziedzic. To tak jakby wyzywać się na koniu, nie widząc, ze do senatu prowadził go Kaligula. Ludzie, myślcie !!!

 • Adamski

  Nosił wilk razy kilka ,ponieśli i wilka.Bardzo źle wspominam kontakt z tym Panem tak jak większość ludzi którzy go spotkali. Wynik wyborów mnie nie zaskoczył.

 • Allo Allo

  Oczywiście że tu zostanie bo musi pilnować wszystkich wałów co robił przez lata. Chyba człowieku widzisz po frekwencji i ilości oddanych głosów że cię tu nie chcą. Zdrowio życza.

 • Olo

  Racja. Teraz Stania doradzi jak wyjść z tego wszystkiego na prostą.

 • Wyborca

  Mejer widzę ze już siedzisz w aucie tylko paliwa ci zabrakło Zrobimy zrzutkę na paliwo żeby już ciebie więcej nie oglądać w naszym mieście Używasz za często słowa kochani znam takich ludzi którzy się tak zwracają do spolocznstwa to hipokryci samolubni bez żadnych zasad.Jest praca dla ciebie w TVN miejsce po Krasko to jest twój poziom.Wszystkiego dobrego

 • Pas

  Politycy robią wszystko co tylko możliwe żeby wyborcy mieli ich dość .Tylko politycy oderwani od rzeczywistości wiecznie zdziwieni że ludzi mało przy urnach.Plan b pewnie już panu szykuje nowy prezydent .Stanowisk w urzędzie jest sporo a jak nie ma to można coś stworzyć.Polityk politykowi oko nie wykole.

 • benos1

  A może tak panie Mejer do większego miasta z poparciem bossa Kaczyńskiego?

 • Z Rudy

  Rozmiar hejtu na Majera jest ogromny. Współczuję mu, on nie zasłużył na takie traktowanie. Niech, nadal mieszka w Rudzie Śląskiej. Mi on nie przeszkadza. Liczy się szacunek, życzliwość a nie ciągła krytyka. Ludziska co z wami?

 • Solino

  Temu panu wydawało się ze jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem .To nie jest hejt to sama prawda .

 • Pusia

  Moze warto posłuchać

 • Opserwator

  Moze nowy Prezydent nie pozwoli nasylac temu kaszubowi Strazy Miejskiej n dzieci w okolicy szkoly nr 15Bo za drzewa wykarczowane moze przyroda go osadzi

 • Remi

  Przyjdzie dalej biegac po ul. Przyjaznej.

 • Mieszkaniec

  Madej szuko ludzi na paczkarnia , spróbuj

 • Mieszkanka RSL

  To proszę iść i złożyć cv może Pana przyjmą to Pan sobie dorobi . Pan Mejer z swoim wykształceniem może robić wiele nie musi pracować za pakowacza. Nie rozumiem jak można mieć w sobie tyle jadu i złośliwości. Proszę pamiętać że karma wraca i to Pana może życie doświadczyć tak że będzie Pan stał 10h w madeju i pakował a Pan Mejer z uśmiechem na twarzy wracając z pracy będzie kupował francki które pan pakował dzień wcześniej...

 • HA

  Szkoda

 • William

  Może płaszcz przeciwdeszczowy trzeba kupić.

 • boluś

  Boło by mniyj SMRODU !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również