Wiadomości z Rudy Śląskiej

KWK Ruda: Wypadek na ruchu Bielszowice. Jeden górnik nie żyje [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2023-08-05 10:00

Dziś rano w kopalni Ruda - ruch Bielszowice doszło do groźnego wypadku przy pracy. Sześciu pracowników kopalni został poszkodowany. Jeden górnik nie żyje. 


AKTUALIZACJA:

Ruda Śląska. Na ruchu Bielszowice doszło do wypadku

Do wstrząsu doszło w sobotę, 5 sierpnia o 6:13 rano. W rejonie przebywało kilku górników, wśród których pięciu ratownicy wydobyli na powierzchnię. Jeden z górników pozostał w kopalni. Niestety jego poszukiwania skończyły się tragicznie.

- O godzinie 6:13 w kopalni Ruda Ruch Bielszowice na głębokości 1000 metrów doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego. W wyniku tego wstrząsu pięciu górników zostało rannych. Mają obrażenia raczej lekkie, trafili do szpitali. Podczas transportu byli przytomni i wyjechali o własnych siłach - mówił Rzecznik Prasowy PGG - Tomasz Głogowski.

Jeden z górników pozostał w kopalni. Niestety jego poszukiwania skończyły się tragicznie. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, okazało się, że mężczyzna nie żyje.

- Ratownicy dotarli do szóstego górnika. Niestety po godzinie 9.00 lekarz stwierdził zgon. 39-letni pracownik kopalni, zamieszkały w Rudzie Śląskiej jest właśnie transportowany na powierzchnię - poinformował Tomasz Głogowski.

Rejon jest wyłączony z wydobycia, w poniedziałek odbędzie się wizja lokalna na dole.


 

Wcześniej pisaliśmy:

Z informacji przekazanych przez Marka Wesołego - Sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, poszkodowanych zostało sześciu górników. Jeden niestety nie żyje. 

- Dziś rano w Kopalni Ruda-Ruch Bielszowice doszło do silnego wstrząsu. Poszkodowanych zostało 6 górników. Niestety w przypadku jednego z poszkodowanych stwierdzono zgon. Składam najszczersze kondolencje i łącze się w bólu z Rodziną zmarłego Górnika - napisał Marek Wesoły. 

Więcej informacji podamy już wkrótce.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Jan Pawul

  Tragiczny zawód ... Tyle już ofiar pochłonął...

 • Rudolf

  Z której parafii jest zmarły?

 • Bez

  Bielszowice

 • Rudzianka

  Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego górnika

 • Ol

  Tragedia, Grześ - bardzo dobry kolega, dobry fachman.

 • Achim

  co poradzic, nie ma lekko, taka robota

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również