RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lek na Covid-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia

 • Dodano: 2021-11-19 08:45, aktualizacja: 2021-11-19 14:24

Dostawa pierwszego leku na Covid-19 powinna dotrzeć do Polski w połowie grudnia. Lek ten nie jest jeszcze dopuszczony do obrotu w Europie.

Molnupiravir nowym lekiem na COVID-19

Europejska Agencja Leków zamierza wydać w najbliższym tygodniu rekomendację, by kraje Unii Europejskiej same podejmowały decyzje o awaryjnym stosowaniu Molnupiraviru, czyli leku na Covid-19.

Do tej pory molnupiravir został zatwierdzony przez Brytyjską Agencję Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA). Wielka Brytania stała się pierwszym krajem na świecie, który oferuje pełnoletnim obywatelom dostęp do nowego, obiecującego leczenia.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdza, że Polska ma już zawarty kontrakt z producentem leku. – Pracujemy nad przyspieszeniem dostaw – powiedział Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z RMF FM.

Lek o nazwie Molnupiravir może być podawany osobom powyżej 18. roku życia, u których test potwierdził obecność koronawirusa i które mają co najmniej jeden czynnik ryzyka rozwoju ciężkiego przebiegu choroby.

Tabletka ma być przyjmowana doustnie dwa razy dziennie przez pięć dni przez osoby, u których przebieg Covid-19 ma łagodną do umiarkowanej postaci, czyli nie wymagają hospitalizacji.

Źródło: RMF24.pl, aptekagemini.pl
 


Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • Wiarygodny rudzianin

  Pamiętajcie, że szczepionka na covid jest cały czas w fazie testów. Wszystkie osoby zaszczepione są testerami, który dali się nabrać. Nigdy nie wiadomo jakie będą dlugotrwale powikłania. Nikt na razie o tym nie mówi.

 • Goździkowa

  nie zaszczepionym wystarczy witamina C, szkoda inwestować bardziej

 • Leśnik

  przeciwnikom szczepionek nie życzę źle , ale wiem jedno za kilka miesięcy nie będą juz tu komentowali.Nikt wam nie życzy źle, ale kiedyś przyznacie racje że sami sobie stwarzacie ten los.Bez kilku drzew las nadal pozostanie lasem

 • Helena

  Panie Czesławie to pan powinien płacic 50 000 za leczenie mózgu bo to dopiero wyzwanie dla medycyny

 • hihot BIOpharm

  Groprinosin wystarcza zupełnie... no chyba że ktoś żarł ostatnio 3 kebaby i 2 pizze na dzień popijając 2 l coli i 3 piwkami, do tego 20 cigaret na doba, to zdrowie mo tak jak DBO.... a TY Czesiu musisz już iść po trzecio dawka we CZOŁO, żeby lepi wlazła.

 • Czesław

  nie zaszczepieni którzy odmawiali szczepień powinni za każdą tabletke płacić 10 tyś.

 • Kris

  Szkoda komentować takich buraków jak ty.

 • Karminadel

  Powinni nie brać tych tabletek, przecież to to samo co szczepionki! Śmierć ich wyzwoli!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.