Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lokalne piwa z Twojego regionu dostępne już w popularnych sieciówkach

  • Dodano: 2021-09-23 13:00

W ostatnim czasie coraz więcej ludzi zaczyna doceniać smak piw rzemieślniczych, warzonych według tradycyjnych metod. W odróżnieniu od masowej produkcji piwa kraftowe mają bogaty smak i aromat, a kupując je, wspieramy niewielkie, lokalne biznesy. Do niedawna jednak kupno regionalnego piwa było możliwe tylko nielicznych miejscach, specjalizujących się w sprzedaży różnych alkoholi lub na różnych imprezach jak jarmarki w mieście. Wraz jednak z rosnącą popularnością bardziej wyszukanych gatunków piwa wyroby lokalnych browarów zaczęły się pojawiać również w lokalnych dyskontach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piwo rzemieślnicze?

Jeśli do tej pory wybieraliśmy przeważnie popularne marki i chcemy po raz pierwszy spróbować bardziej wyszukanego smaku piwa, ogrom możliwości do wyboru może na początku przyprawić o zawrót głowy. Porter i lager są znane większości, ale już różnica między piwem IPA i APA niekoniecznie będzie dla wszystkich oczywista. Jeśli do tej pory najczęściej piliśmy lager, warto zacząć od lekkich, jasnych piw, jak np. saison, pils lub grodziskie. Gdy preferujemy intensywny, mocny smak ciemnego piwa, warto spróbować gatunków stout lub porter. 

Gdzie można okazyjnie kupić piwa kraftowe?

Niestety, nie da się ukryć, że za jakość trzeba płacić i piwa kraftowe kosztują więcej niż masowo produkowane piwa popularnych marek. Dlatego jeśli należymy do koneserów piwa, warto śledzić okazyjne promocje w Lidlu, gdzie często organizowane są promocje i jest szansa upolować nasze ulubione piwo w zdecydowanie niższej cenie. Lidl jako jedna z pierwszych sieciówek wprowadził do swojej oferty piwa rzemieślnicze.  By być na bieżąco, najlepiej śledzić aktualne oferty i promocyjne ceny online. Gazetka Lidl jest dostępna nie tylko w wersji papierowej, ale również elektronicznej, co pozwala nam wiedzieć z wyprzedzeniem o najkorzystniejszych wyprzedażach. 

Niekoniecznie z procentami

Wraz z rosnącą świadomością społeczną dotyczącą prawidłowego odżywania oraz zdrowego stylu życia, wiele osób podejmuje decyzję o niespożywaniu alkoholu. Czy musi to oznaczać, że muszą zrezygnować całkowicie z picia piwa? Absolutnie nie! Browary odpowiadają na zapotrzebowanie swoich konsumentów i coraz częściej wprowadzają do oferty również piwa bezalkoholowe. Niektóre produkty są nawet dostępne w dwóch wersjach: alkoholowej oraz bezalkoholowej. Nie zawsze są jednak w stałej ofercie danego sklepu. Na Gazetkowo.pl  możemy zawsze sprawdzić, jakie marki aktualnie znajdują się w asortymencie Lidla i szukać naszych ulubionych produktów.

Jak serwować piwo rzemieślnicze?

By w pełni cieszyć się smakiem piwa z lokalnego browaru, nie można zapominać o prawidłowej temperaturze podawania oraz przechowywania. Piwo powinno być przechowywane w temperaturze nie niższej niż 5 stopni. Z kolei optymalna temperatura serwowania to pomiędzy 8 a 16 stopni. Częstym błędem jest podawania piwa zbyt ciepłego, lub, wręcz przeciwnie, zbyt zimnego. Kolejnym błędem, zwłaszcza latem, jest wrzucanie do szklanki kostek lodu, by napój szybciej się schłodził — w ten sposób znacznie pogarszamy jego smak. 

Nie zapominajmy również o prawidłowym nalaniu do kufla lub pokala. Przechylając naczynie, nalewamy ostrożnie trunek po ściance do mniej więcej 2/3 zawartości, a na sam koniec stawiamy szklankę pionowo i uzupełniamy resztę. W ten sposób na piwie wytworzy się charakterystyczna pianka, ale nie ryzykujemy zbytnim spienieniem piwa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.