Wiadomości z Rudy Śląskiej

Maluchy w Krainie Dźwięku - koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci

  • Dodano: 2024-02-06 08:15, aktualizacja: 2024-02-06 08:30

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty zaprasza 11 lutego na kolejne muzyczne spotkanie Z cyklu MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - "Karnawał" - koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami.

Koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

Karnawał w pełni, zatem MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU zapraszają dzieci i rodziców na wyprawę w rozkołysany i roztańczony świat muzyki i zabawy. Tym razem proponujemy najmłodszym klimaty balu przebierańców. Jeżeli macie ochotę, zachęcamy do zabawy w przebierańców - kto wie, może sala wypełni się małymi i dużymi wróżkami, zwierzątkami, motylkami, królewnami, rycerzami czy superbohaterami?

"Maluchy w krainie dźwięku" to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury - informuje Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

Ważne! Każdy uczestnik koncertu, zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, zobowiązany jest do wykupienia biletu wstępu.

11 lutego 2024 (niedziela) godz. 16.00

Z cyklu MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - "Instrument niespodzianka"

koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

Bilety w cenie: 20 zł (dziecko), 25 zł (rodzic/opiekun)

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl

REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40,  e-mail: bilety@teatrrudasl.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również