Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marek Wesoły został przywrócony w prawach członka partii

 • Dodano: 2020-11-18 11:15

We wtorek po południu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych posłów. Posłowie zostali zawieszeni we wrześniu po tym, jak zagłosowali, mimo dyscypliny partyjnej, przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Na liście znalazł się także rudzianin - Marek Wesoły.

"Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.17.11.2020 r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W związku z powyższym wygasa decyzja prezesa PiS o zawieszeniu w prawach członka wymienionych osób" – napisał we wtorek wieczorem na Twitterze Krzysztof Sobolewski.

Na liście znalazło się 13 osób: Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Henryk Kowalczyk, Jerzy Małecki, Kazimierz Moskal, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski i Sławomir Zawiślak. Wśród odwieszonych posłów nie ma Lecha Kołakowskiego i byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Marek Wesoły skomentował sprawę na swoim facebookowym profilu.

- Uważam, że dla dobra Zjednoczonej Prawicy powinien zostać również oczyszczony minister Krzysztof Ardanowski, jak również poseł Kołakowski, przecież wszyscy zostali zawieszeni za to samo. Dalsze wydarzenia to inny temat i być może inna procedura. Namawiam do dialogu z każdym i każdego, nie ma sensu się zacietrzewiać, potrzebujemy wszystkich 235 posłów. Oczywiście nie można udawać, że nic się nie stało, stało się, trzeba jednak zawsze pamiętać o dialogu i wzajemnym poszanowaniu – napisał Marek Wesoły.

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • boluś

  UŁASKAWIONY! Uf co za ulga! Kiejby go brakło w cyntrum uwagi?to z kogo by sie boło nabijać?

 • Pisior

  Żal mi Pełowców,wciąż nie mogą się pogodzić z porażką w wyborach.A tu jeszcze albo taki Gowin albo taki nawet Wesoły pozbawiają ich nadziei,że PiS w końcu padnie.Musicie się bardziej starać.Może kiedyś nastąpi zmiana warty.I wtedy Polska tak jak tego oczekujecie będzie krajem miodem płynącym..Tego wam życzę.

 • Alojz

  Bo pisiory nie mają honoru, Jaro pstryknie i już lecą z wywieszonym jęzorem.

 • egon

  A kogo obchodzi jakiś lewicowy poseł?

 • Lis

  Raczej pisobolszewi ultrakatol!

 • analityk

  ciekawe jak szybko teraz awansuje za ta postawe ze został albo ile wiecej $$$ dostanie? jak dostanie jakis stolek to wszystko jasne a predzej czy pozniej sie dowiemy

 • Janekbałwanek

  Wraca w szeregi [...]u na kolanach.

 • n4u

  prezesina nawalił w gacie przed utratą większości w sejmie to ich odwiesił, o ile zakład że i tak ich skreśli przed wyborami ? Swoją drogą - 0 honoru, ja bym się przywrócić nie dał, zawieszacie mnie - odchodzę, ale nie - koryto musi się zgadzać ...

 • Weźprzestań

  Powiadasz nie dałbyś się przywrócić.Ty? A do czego niby ,do łopaty?

 • Precz

  Ta cała polityka to jak zabawy w piaskownicy. Szkoda mojego czasu na te gierki.

 • boluś

  Jakosi Mareczek niy pasuje do PISiorków'przinojmnij w jednym rozmiarze. Tam dominuje KingSize "królwski rozmiar" do15cm i do 1,5metra.

 • Adam

  Co to jest za demokracja jak jest dyscyplina partyjna.. Nie po to społeczeństwo utrzymuje tylu posłów żeby decydował za nich jeden "nadpremier". zwolnijmy ich i za tą kase mamy np sprzęt do szpitali albo podręczniki do dzieci w szkołach. Nie może być żadnej dyscypliny partyjnej, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia tylko się słucha prezesa to jest niekompetentny do sprawowania władzy i zgodnie z zaleceniami góry niech się przebranżowi! Liście zamiatać, puszki zbierać. żadna praca nie hańbi.. kreatywności!

 • boluś

  CZŁONKA PARTII powinno sie szkryklać z rubyj litery! CZŁONEK PARTII to brzmi DUMNIE! Inno z tymi tymi CZŁONKINIAMI niy za bardzo pasi ' niy za bardzo je na co gumka naciongnońć?na chyba po całości"

 • rychu

  A miał zostać prezydentem Rudy Śl. mam nadzieję, że wszyscy, którzy tak agitowali za Nim popatrzą na politykę otwartymi umysłami. I właśnie dla tego samorząd nie powinien być w rękach ludzi z Warszawyps. przypomniał mi się cytat z prezesa: "wybaczam ale nie zapominam"Pan Marek Wesoły jest politykiem prawicy ale pis to nie jest prawica tylko gomółkowszczyzna, przez chwilę wyrósł na przedstawiciela ludu ale znowu jest przedstawicielem partii

 • Ja

  Trudno wam się pogodzić z kolejną (przypomnij mi,którą )porażką w wyborach .Odchodzicie od zmysłów.Pis rządzi z woli wyborców.Co wom boroki zostało.Pienić się i wściekać i wypisywać dyrdymały.A Marek Wesoły ? Jest tak samo pożyteczny jak Pietraszewka i Tobiszowscy.

 • boluś

  Wstyd" To sie nabijać z biydnego Wesołego" niy jego wina co niy dorosnoł do wymiaru swoich wodzów i musi klynkać coby go mogli opluć.

 • rychu

  kurcze ale który to boluś? może niech jeden pisze po slonsku a drugi w literackim języku polskim

 • boluś

  Brawo rysiu' ty wiysz co syćkie rysie to mądre chłopaki no chyba co...niy byda sie powtrzoł'som se dokończ. Tyn łod polskiego literackiego to a zakresie LITER'lackim ok.100gram.ciyńkodrut.

 • rado

  To bez różnicy czy ktoś z PiS u czy PO. Jak koryto otworzą to każdy polityk pierwszy do niego poleci.

 • rychu

  a po co w Polsce zostaje się politykiem?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.