RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Michał Pierończyk kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2022-07-18 12:30

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej już 11 września. Znamy kolejnego kandydata na to stanowisko. Dzisiaj oficjalnie swoją kandydaturę zapowiedział były wiceprezydent Rudy Śląskiej - Michał Pierończyk. 

Michał Pierończyk powalczy o fotel prezydenta Rudy Śląskiej

Od jakiegoś czasu w Rudzie Śląskiej pojawiały się pogłoski, że były wiceprezydent naszego miasta - Michał Pierończyk powalczy o fotel prezydenta miasta. Dzisiaj samorządowiec oficjalnie potwierdził te informacje. 

- Tak, potwierdzam... Kandyduję! Informuję, że dziś w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach razem z panią Pełnomocnik Wyborczą złożyliśmy zgłoszenie rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Pierończyka Współpraca i Rozwój, celem umożliwienia mi startu w przedterminowych wyborach na Prezydenta Miasta Ruda Śląska, zarządzonych na dzień 11 września 2022 roku - napisał wiceprezydent Michał Pierończyk. - Po 16 latach pracy w samorządzie Miasta Ruda Śląska, w tym 4 latach jako radny Rady Miasta (2006 – 2010), a następnie 12 latach jako wiceprezydent Miasta (2010 – 2022); odpowiadając na wyrazy zachęty ze strony mieszkańców, członków organizacji społecznych, radnych Rady Miasta – zdecydowanej większości członków klubu Razem dla Rudy Śląskiej, a także poparcia b. wiceprezydent do spraw społecznych pani Anny Krzysteczko, ostatecznie zdecydowałem o starcie w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Ruda Śląska - dodał były wiceprezydent.

Były wiceprezydent Rudy Śląskiej ma nadzieję, że jego doświadczenie w pracy samorządowej pozwoli mu zdobyć głosy rudzian. 

- Jestem przekonany, że bogate doświadczenie w pracy samorządowej, w szczególności poprzez nadzór nad realizacją inwestycji miejskich, pozyskiwaniem środków zewnętrznych oraz nad planowym procesem rewitalizacji, pozwoli na skutek wyboru mieszkańców na pełnienie funkcji prezydenta. Pozwoli także na kontynuację dobrych działań oraz wprowadzenie korekty tam, gdzie w opinii mieszkańców, wydaje się to niezbędne. W trudnych czasach dla samorządu, jako rodowity rudzianin, znający Miasto „od podszewki”, czterokrotnie wybierany już przez mieszkańców do Rady Miasta (2006, 2010, 2014, 2018), stawiam na współpracę ze wszystkimi pragnącymi dobra mieszkańców i Miasta, oraz na stały dialog z mieszkańcami, tak aby Miasto Ruda Śląska dalej kroczyło ścieżką rozwoju i było – zgodnie z wizją zawartą w Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku – „Miastem dzielnic, które nie dzielą; Miastem dobrym do pracy, zamieszkania i wypoczynku” - napisał Michał Pierończyk.

Michał Pierończyk

Michał Pierończyk był radnym Rady Miasta Ruda Śląska w latach 2006 – 2010. W tym samym czasie zaangażowany był w działania organizacji pozarządowych. Od grudnia 2010 piastował stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Odpowiedzialny był za sprawy zagospodarowania przestrzennego. Nadzorował prace Wydziałów: Rozwoju, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Lokalowego, a także Biura Geodety Miasta i Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Czy jego doświadczenie w rudzkim samorządzie przekona wyborców? Tego dowiemy się już 11 września. 

Zobacz także

Komentarze (35)    dodaj »

 • boluś

  GUCIO to [...]a ! bez silnej damskiej dłoni niy poradzi !

 • Rujcik

  Nie pomaga obywatelom.Nie słucha mieszkańcówMa nas w [...]!

 • Kika

  Uczciwe wybory w ktore już ciężko wierzyc

 • An

  Znam tego pana jak z 20 lat temu chodził na przeszpiegi do wolontariatu UP dostał się na stanowisko tylko dzięki temu to kolejny pupilek wilka w owczej skórze

 • Karminadel

  Czy któryś z kandydatów określi wielkość zarządu miasta? Trzech vice to było Bizancjum!

 • Rudziol

  Jeszcze jego tu brakuje. ,,Miłośnika'' blaszanych hal i spalarni opon w centrum

 • Górnik

  Kto odpowiada za doprowadzenie do ruimy grożącej zawaleniem zabytkowego budynku byłego Szpitala w dzielnicy "Wirek" przy ulicy 1-szego Maja?

 • SzpitalePolskie

  AS i jego zięć ?

 • Beta

  Właściciel

 • mieszkaniec

  TRAGEDIAjuż był , nic się nie zmieni

 • Mieszkaniec

  Szanowni mieszkańcy a Ja zachęcam do głosowania na innych kandydatów niż p. Pierończyk, czy p. Mejer. Ci Panowie już byli i szczerze mówiąc robili co chcieli nie słuchając mieszkańców. Z pewnością wiele osób, które miały do załatwienia w urzędzie jakąś poważniejszą sprawę (i nie mówię tu o wymianie dowodu czy złożeniu pisma) miały okazję przekonać się jak trudno było przebić się przez tę urzędniczą ścianę i nie dlatego, że przepisy na coś nie pozwalały, tylko dlatego, że urzędnik próbował pokazać kto jest ważniejszy i nawet jak nie miał racji to i tak udowadniał, że jest inaczej. Nawet jak sprawa trafiała do urzędnika niższego szczebla to ostatecznie przechodziła przez ręce władz miasta a tam już totalny opór. Na każdym spotkaniu z mieszkańcami władze Miasta powtarzały, że na chodnik nie ma pieniędzy, na oświetlenia nie ma pieniędzy, na sport nie ma pieniędzy i tak by można wymieniać bez końca na co w tym mieście nie ma pieniędzy ale na wysokie wynagrodzenia dla Panów vice pieniądze były zawsze bo to im zapewnia ustawa. Każdy mieszkaniec posiadający głos do wykorzystania w wyborach powinien się zastanowić na kogo zagłosować aby dobrze go wykorzystać: głosować na starą ekipę i zostaje wszystko bez zmian, czy dać szansę komuś innemu w nadzieii, że może być lepiej. Trudno uwierzyć w przypadek, że oboje Panowie startują w wyborach w końcu zwiększają swoje szanse na pozostanie w Urzędzie bo pewnie, który z nich nie wygra to drugiego "przygarnie" tłumacząc oczywiście, że chodzi tu o dobro Miasta i doświadczenie. Prawdę mówiąc każdy może poopowiadać, że dla niego najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców, że znajdzie pieniądze na to na, na co do tej pory nie było, że obniży opłatę za wywóz śmieci, za wodę, wprowadzi bezpłatny transport, że zrobi porządek z kolesiostwem w UM i spółkach itd., a jak trzeba to jeszcze trochę może naobiecywać, ale czy takie obiecanki są miarą jakości pracy i zarządzania miastem - NIE. Wybór każdego nowego kandydata wiąże się z ryzykiem ale czasami warto podjąć to ryzyko bo a nóż okaże się to dobra decyzja. Źle w Rudzie już było więc ryzyko związane ze zmianą władz nie jest duże bo nic nie mamy do stracenia. Nowych nie da się ocenić jako włodarzy Miasta bo jeszcze nie rządzili co najwyżej można ich ocenić po dotychczasowych działaniach w swoim środowisku ale tych co byli to można a nawet trzeba ocenić po ich dokonaniach. W każdej dzielnicy są jakieś problemy i one od razu nie znikną ale trzeba przynajmniej próbować coś z tym zrobić a nie tylko martwić sie o swój stołek. 12 lat tej samej osoby u władzy to chyba już wystarczy.

 • Ali

  Powiem tak, oby nikt z naszej południowej dzielnicy nie dostał stołka w zarządzie miasta, zarządach i radach spółek, dyrekcjach podległym miastu podmiotów itd. - to będzie dobrze. Nie mówię o ogóle mieszkańców tej dzielnicy, tylko o konkretnych osobach, które bardzo chcą, ale rozum i umiejętności nie te. A Pan Michał to porządny i uczciwy człowiek, tylko ciekawe kogo sobie dobierze do pomocy ? Jeśli to będzie ta sama ekipa, albo jeszcze wzbogacona Panami związanymi z PO, to ja podziękuję.

 • Olk

  Mają przynajmniej doświadczenie. Inni to tylko plotki co chcą się szybko dorobić. I nawet nie wiedzą jakie obowiązki ma prezydent.

 • Rudzianin!!!

  Jeżeli ten Pan rzeczywiście jest odpowiedzialny za inwestycje miasta, które powinno być najbogatszym w Polsce, to niech pobiega po lesie którego już prawie niema bo wszędzie wyrastają hale....a na koniec przed wyborami proszę się ochłodzić w nie działającej fontannie bo to też jego inwestycja:( Oczywiście ktoś wygrał, ale tylko my zadecydujemy kto...

 • aqq

  Akurat fontanna i betonowy rynek to inwestycja Stani. Ruda najbogatszym miastem w Polsce ? Że co niby ? A to na jakich podstawach ? Może jakiś duży ośrodek naukowo badawczy i skupione wokół nowoczesne firmy ? Może uniwersytety ? Firmy z nowych technologii ? A może choć nazwa która stwarza chęć w każdej firmie by mieć siedzibę w Tokio, Nowym Jorku, Londynie i Rudzie Śląskiej ? Nie, tylko wungiel i szkody górnicze odstraszające inwestorów bo za chwilę wszystko się rozleci. kto tu będzie inwestował w nowoczesną fabrykę jak za 5 lat budynki mi się poprzesuwają o 2 metry ? I do tego jeszcze nawet te kopalnie fedrujące w Rudzie są w spółce która nie jest zarejestrowana w mieście, więc nie płaci tu CIT bo tak zadecydował PiS. Co do zieleni, wg IRMiR może nie jesteśmy najbardziej zielonym miastem, bo jesteśmy w centrum wysoko zurbanizowanej śląskiej aglomeracji, ale jesteśmy na DRUGIM MIEJSCU w Polsce pod względem dostępności mieszkańców do terenów zielonych promieniu 5 minut pieszo (75,7% mieszkańców). Dla porównania, Chorzów ma 28,1 %.

 • kwiatowe

  Przy takiej liczbie kandydatow pewna jest druga tura. No i moze w koncu ktos pokaze program. Nie na rok, a na kolejna kadencje rowniez.

 • lolek

  Program na rok jest nie do zrealizowania. Jak ktoś kiedykolwiek robił coś dużego zgodnie z prawem i przepisami to wie ze rok wystarczy co najwyżej na przygotowanie projektu.

 • Politolog

  Wymiana władzy i układów pozwala zachować demokrację !!!

 • Nudziarz

  Pan Michał łączy wiele pozytywnych aspektów od profesjonalizmu na który składa się wiedz i doświadczenie, poprzez autentyczny rudzki rodowód, apolityczność a do tego jest miły i skromny. Uważam, że tym bardziej jako kontynuator rozpoczętych prac jest najlepszym kandydatem na ten przejściowy okres. Oczywiście ma też szansę dobrać sobie odpowiednich ludzi i tu jest moja niepewność. Rozumiem, że kontrkandydat nie będzie jego zastępcą. Powinien zastanowić się też czy pani, która była zastępcą powinna nim być u niego, bo jej kompetencje pozostawiają wiele do życzenia. Ale to jego sprawa.

 • Jola

  Spoko

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.