Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - zgłaszanie uwag

 • Dodano: 2020-01-14 07:00, aktualizacja: 2020-01-14 07:17

Do 7 lutego 2020 r. do publicznego wglądu wyłożony jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ruda Śląska w obszarze zlokalizowanym pomiędzy ulicą Zabrzańską, ulicą 1 Maja, autostradą A4 oraz zachodnią granicą miasta Ruda Śląska, z wyłączeniem terenu w rejonie ul. Bielszowickiej, Mostowej i 1 Maja - " Ruda Śląska Zachód", wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

6 lutego 2020 r. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta (pokój 213) odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w planie rozwiązaniami.

Z projektem można się zapoznać w Wydziale Urbanistyki i Architektury (pl. Jana Pawła II 6, pokój nr 320) w godzinach pracy urzędu (od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00, w czwartek w godz. 10:00 - 18:00, w piątek w godz. 8:00 - 14:00). Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest również udostępniony na stronie internetowej urzędu (link do projektu planu zagospodarowania przestrzennego). Wszelkie informacje w przedmiotowej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 32 244 90 00, wew. 3191, 3192 lub 3193. 

Do 24 lutego 2020 r. każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie miejscowego planu może wnieść uwagi. Należy je składać na piśmie do Prezydenta Miasta wraz z podaniem imienia, nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej, adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której dotyczy uwaga.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • boluś

  W tym Mieście można pisać uwagi , dyskutować A BANDA NA URZĘDZIE I TAK ZROBI SWOJE. Syćko i syćkich majom w [...]ie

 • zapracowany

  kawa na ławę ,co tam ma być ? ,bo nie kazdy ma czas ,by udać się do Urzędu

 • antek

  Nojlepiej zostawić tak jak jest. Przynajmnij trocha drzew zostanie w tym mieście, a tak to znowu market postawią, albo mieszkania dla obywateli miast sąsiednich żeby czynsz mieli tańszy. Po za tym nawet żodyn inwestor tam nic nie bydzie chcioł stawiać bo jednak Polacy powoli mądrzeją i już za 2000 na ręka sie nie dają wyzyskiwać,a jednak Ukraińcy tyż czekają ino jak Niemcy się po nich zgłoszą i Ruda tak jak reszta miast w okolicy z roku na rok bydzie... wymierać.

 • Apsik

  Ale jak postawią mieszkania dla obywateli sąsiednich miast, to wtedy ci obywatele staną się obywatelami Rudy. Może dzięki temu miasto będzie wymierać wolniej niż sąsiedzi.

 • as

  Nastepne miejsca na biedronki robia

 • lrwz

  Ale na zakupy chętnie do niej wpadasz bo taniej no i koniecznie walka o naklejki na maskotki.

 • as

  Kazdy sadzi po sobie wez sobie te naklejki, wole park lub inne strefy rozrywki wtedy miasto zyje a nie bieda, dino, lidl aldi i tak cale miasto jeden burloch to za malo.

 • lis

  Co ci przeszkadzają Biedronki ?

 • olo

  Brudne są

 • jo

  za dużo ich.

 • Zyga

  Czy jest ich więcej niż kościołów ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.