Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młode szczypiornistki Grunwaldu ze srebrem na turnieju ogólnopolskim!

  • Dodano: 2021-05-26 06:45, aktualizacja: 2021-05-26 09:55

Piłkarki ręczne SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim w Świdnicy w kategorii 2008/2009 i po trzech dniach ciężkiej rywalizacji wróciły do Rudy Śląskiej ze srebrnymi medalami, okazałym pucharem oraz nagrodami indywidualnymi.

W pierwszym dniu turnieju rudzianki pokonały drużynę z UKS Jedynka Dzierżoniów 23:12 oraz uległy jedną bramką 12:13 Bukovii Buk I. Jak się później okazało właśnie ta jednobramkowa porażka przy równej ilości punktów zadecydowała o tym, że Bukovia Buk I zwyciężyła w całym turnieju, a Grunwald uplasował się na drugim miejscu w stawce dziesięciu drużyn.

W sobotę SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał kolejno zespoły Włókniarza Mirsk, UKS Chrobry Żórawina, UKS Pantery Dopiewo i na koniec morderczego dnia zaprzyjaźnione Muksiarki, czyli MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.

Ostatniego dnia rywalizacji zespół Grunwaldu rozegrał tylko jedno spotkanie z gospodyniami APR wygrywając 15:11.

Rudzianki zgarnęły także kilka nagród indywidualnych

Najlepszą bramkarką okazała się Amelia Brylewska, która w trudnych momentach dla drużyny także wykonywała rzuty karne i łącznie zdobyła 6 bramek w turnieju. Do najlepszej siódemki turnieju w roczniku 2008 wybrane zostały Maria Jarek oraz Sara Konieczny, natomiast w roczniku 2009 Hanna Namysło. Najmłodszą zawodniczką turnieju została wybrana Marysia Wodarska, która rywalizowała dzielnie ze starszymi koleżankami.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i z pewnością drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska będzie z przyjemnością wracać w te strony, aby rywalizować z drużynami z całej Polski i zdobywać kolejne cenne doświadczenie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pepe

    Gratulacje. Super dziewczyny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.