Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na żywo: kontynuacja przerwanej sesji Rady Miasta - czy uda się przegłosować budżet?

 • Dodano: 2019-12-27 14:00, aktualizacja: 2019-12-27 15:30

Dzisiaj o godzinie 15 zostanie wznowiona budżetowa sesja Rady Miasta, przerwana wcześniej w dość osobliwych okolicznościach na wniosek radnego Mariusza Pakuzy, który miał otrzymywać od prezydent miasta Grażyny Dziedzic sms-y z groźbami karalnymi.


 

Na poprzedniej sesji ponad dwadzieścia uchwał przegłosowano bez większych przeszkód, dopiero ostatnie dwie uchwały budżetowe zaogniły dyskusję. O trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Ruda Śląska pisaliśmy wielokrotnie, zwracając uwagę, że zmiany w opodatkowaniu PIT, a także wzrost cen oraz płacy minimalnej stanowią olbrzymie wyzwanie niemal dla wszystkich samorządów w Polsce. To powoduje, że władze kierują środki głównie na zadania obligatoryjne, rezygnując z zadań fakultatywnych.

W pewnym momencie zarządzono przerwę, a w kuluarach radni doszli do porozumienia, jednak tuż przed rozpoczęciem głosowania nad obiema uchwałami budżetowymi, o głos poprosił radny Mariusz Pakuza:

Otrzymałem w dniu dzisiejszym sms-y od pani prezydent - mówił wówczas radny Mariusz Pakuza - w których są pogróżki wobec radnych, ujawnianie dokumentów. Między innymi został ujawniony dokument z postępowania przygotowawczego przez policję.

Sesja została przerwana. Więcej informacji na ten temat w artykule:

Skandal na sesji RM! Radny Pakuza otrzymywał sms-y z pogróżkami od Grażyny Dziedzic?

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • zyklo

  Przepraszam Wszystkich tych, którym leży dobro naszego Miasta Ruda Śląska na sercu. A mianowicie dotyczy tych, co tu komentują temat a mam wrażenie, że tylko po to by zaistnieć, używają głupawych komentarzy bezmyślnych wysłowień nie starają się naświetlić, podpowiedzieć, ocenić. I nie zależnie kto i jaka opcja rządzi. Nam mieszkańcom powinno zależeć szczególnie na rozwoju, rozbudowie naszego miasta na wyglądzie i w końcu na tym jak nam będzie się żyć w naszej Małej ukochanej Ojczyźnie, by nasze dzieci, wnuki nie musiały szukać pracy, poza granicami naszego Miasta.

 • yahu pawul

  jacy wyborcy i ich miastko - taki ich prezydent oraz cała ta "ekipa" (sama się nie wybrała 3 razy z rzędu!!)

 • Lola

  Sesja trwała 30 minut? Przegapiłam.

 • Obserwator

  Mieszkańcom należą się chyba jakieś wyjaśnienia..? Czy faktycznie były to pogróżki..? Czy może pana Pakuzę poniosła wyobraźnia..?

 • Truda

  Ma jedno zadanie, rozsadzić samorząd od środka, pis sieje ferment tylko w jednym celu. Marzy im się sterowanie centralne.Z drugiej strony tak nijakiego prezydenta z tak bezczelnym vice to dawno Ruda nie miała.

 • nina

  Przesadzacie nie jest tak żle.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.