Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego klienta - Jan Podżorski

  • Dodano: 2014-03-19 07:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:42

O zasadach korzystania z solarium oraz o prowadzeniu studio opalania rozmawiamy z Janem Podżorskim, właścicielem Solarium Beauty Sun Club.


Proszę opowiedzieć o swojej działalności.
Prowadzimy usługi solarium w Bykowinie. Nasz salon istnieje w tym miejscu od 2008 roku. Przeszkolona kadra pomaga każdemu klientowi dobrać dla siebie odpowiedni rodzaj opalania. Mamy łóżka leżące i stojące. Lampy reprezentują europejskie standardy, stąd opalanie jest bezpieczne i przyjemne. Oferujemy 6 miejsc do opalania.
Zbliża się wiosna i dlatego każdemu z nas jest potrzebna witamina D. Niezależnie od tego, czy pochodzi ze słońca, czy z solarium - działa ona na nas tak samo dobrze. Różnica jest w tym, że w słońcu marcowym czy kwietniowym nie mamy jeszcze tak dużej ilości tej witaminy. Możemy wtedy nadrobić to w solarium. I tak najczęściej się dzieje. Ludzie zaczynają sezon przygotowań do korzystania z naturalnego słońca poprzez przyjście do nas.

A czy warto przygotować skórę przed letnim słońcem?
Oczywiście, że warto, ponieważ latem słońce jest już bardzo wysoko i emanuje najostrzejszymi promieniami. Można ulec najzwyczajniej poparzeniu, wychodząc na plażę z nieprzyzwyczajoną skórą. Solarium umożliwia takie przygotowanie poprzez stopniowe regularne opalanie. Obecnie lampy są bezpieczne i nie opalają agresywnie - przez to nie poparzają skóry.

Państwa sprzęt jest często wymieniany, są nowe lampy. Czy widzi Pan, że dla klientów staje się to ważne w wyborze usługi? Pytają o to?
Tak, wiele osób pyta o to, jaki mamy sprzęt, czy od kiedy posiadamy dane lampy. Wiąże się to ze wzrostem świadomości na temat bezpiecznego opalania, ale także z tym, że osoby, które są już mocniej opalone, mogą korzystać z tych najnowszych lamp, ponieważ są one mocniejsze. Zawsze instruuemy klientów, na których lampach i ile czasu mogą się opalać.

Krążą opinie, że korzystanie z solarium jest niezdrowe, że źle wpływa np. na skórę. Czy tak jest?
Jeżeli źle się z niego korzysta, jak najbardziej może to wiązać się z kłopotami zdrowotnymi. Nie powinno się korzystać z solarium nadmiernie oraz zbyt często. Nie wolno robić tego codziennie, zbyt wiele minut, lub w tym samym dniu, w którym opalaliśmy się na słońcu. Wtedy można narazić skórę na poparzenia podobne do tych, których doświadczamy czasem przez słońce. Jeśli zaś opala się na solarium ze zdrowym rozsądkiem, stopniowo i delikatnie, przynosi to wiele korzyści. Takich jak poprawa kolorytu skóry, lepsze samopoczucie, dostarczenie witaminy D, czy przygotowanie do naturalnego słońca. Oferujemy klientom także różne kremy do opalania. Osoby np. ze skórą suchą bądź podatną na podrażnienia mogą nabyć u nas takie preparaty, które pomogą w lepszym opalaniu.

Jest to okazja do poruszenia tematu poprawnego korzystania z solarium. Kto może, kto też nie powinien z niego korzystać?
Na pewno odradzamy to osobom bardzo młodym. Ponadto kobiety w ciąży absolutnie nie mogą się opalać na solarium. Do tego wszystkie osoby, które zażywają leki zabraniające takiego korzystania. Także ci pod wpływem alkoholu. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo klienta. Lepiej czasem powiedzieć, aby klient przyszedł „jutro”, niż narazić go na problemy. Natomiast kto może? Wszyscy inni, pod warunkiem zdrowego rozsądku. I bardzo do tego zachęcamy.

Czy istnieje jakaś reguła, że opalają się głównie kobiety? Czy mężczyźni też korzystają z solarium?
Już nie ma takich reguł. Kiedyś opalały się tylko kobiety. Teraz zdarza się nawet, że mężczyzn jest więcej niż kobiet. Był też czas, że przychodziły głównie nastolatki, obecnie nasi klienci to przedział od 17-18 do nawet 60-70 roku życia.

Czy te usługi cieszą się jeszcze popularnością? Mówi się, że tzw. boom na solaria już się skończył.
Rzeczywiście, okres, w którym była wielka moda na opalanie, już minął. Wtedy opalał się praktycznie każdy. Były też przypadki nadmiernego korzystania. Później był czas małego zastoju, na szczęście wszystko wróciło do normy i teraz korzysta wiele osób, lecz w umiarkowanym stopniu. Solarium obroni się zawsze, kiedy tylko z naszej strony zapewniona będzie czystość i bezpieczeństwo, lampy będą nowoczesne i odpowiednio przystosowane, a klientami będzie kierował rozsądek.

A dlaczego na swoją działalność wybrał Pan solarium?
Wiele osób patrzy na swój wygląd. Chcieliśmy umożliwić odpowiedni poziom usługi, która pomaga w dbaniu o siebie. Zarówno ja, jak i moje współpracownice dobrze się czujemy w tym, co robimy. Już 15 lat zajmuję się taką działalnością i mogę chyba powiedzieć, że trochę się na tym znam.

Myśli Pan, że mieszkańcy naszego miasta lubią dbać o swój wygląd? Zmienia się ta tendencja?
Widać w tym temacie poprawę. Coraz więcej osób chce zadbać o swoją skórę i wygląd, nierzadko wybierając w tym celu usługi solarium. Wzrasta też wiedza na temat opalania, co dobrze o nich świadczy. Widać, że wiele osób przed planowanym urlopem np. w ciepłych krajach przychodzi, by przygotować skórę na dużą dawkę słońca.

Dobry przedsiębiorca. Czym powinien się według Pana charakteryzować?
Dbaniem o klienta. Oraz jakością swoich usług.

Dziękuję za rozmowę i życzę wszystkiego dobrego.


O FIRMIE:


Solarium Beauty Sun Club
Ul. Korfantego 36
41-705 Ruda Śląska
Tel. 601 585 414
Czynne: pon-sb 9:00 – 21:00

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.