Wiadomości z Rudy Śląskiej

Natalia Strzałka złotą medalistką Mistrzostw Europy U-23 w zapasach!

 • Dodano: 2019-03-08 10:15

Natalia Strzałka zdobyła w serbskim Nowym Sadzie złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy do lat 23. W finale kategorii do 68 kilogramów 21-letnia podopieczna Elżbiety Garmulewicz pokonała w finale Rosjankę Chanum Weliewę 3:0.


W drodze po zwycięstwo Strzałka zwyciężyła:

 • Ukrainkę Alinę Rudnycką Lewycką 4:2,
 • Turczynkę Kadriye Aksoy 8:4
 • oraz w półfinale Białorusinkę Jauchenię Andrejczykawę 9:4.

W finałowej walce przy doskonałej obronie Polki sędziowie wskazali dwukrotnie pasywność Rosjanki, dzięki czemu rudzianka zdobyła dwa punkty. Na 15 sekund przed końcem pojedynku Polka wypchnęła rywalkę za matę, otrzymując trzeci punkt.

Zawodniczka z Rudy Śląskiej największe sukcesy odnosiła w kategorii juniorek młodszych. Była medalistką mistrzostw świata i Europy kadetek oraz trzecią zawodniczką Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w 2014 roku. Przed rokiem z akademickich mistrzostw świata w Brazylii przywiozła srebrny medal.
 

Gratulujemy!

Komentarze (7)    dodaj »

 • kibic wczoraj i dziś

  Wielkie Gratulacje!!! Dla zawodniczki, trenerki i całego klubu ZKS SLAVIA Ruda Śląska.Złoty medal Natalii Strzałki na Mistrzostwach Europy w olimpijskiej dyscyplinie sportowej, to z pewnością najlepszy wynik rudzkiego sportowca ostatniego dziesięciolecia.

 • sympatyk sportu

  Brawo też dla kadry szkoleniowej ZKS Slavia .Od la konsekwentnie wykonują ,,wielką pracę " z naszą młodzieżą .Tu nic nie przychodzi z przypadku .Na sukces trzeba zapracować .Czasem czeka się na niego latami , niekiedy nachodzi zwątpienie czy w ogóle się pojawi i dopiero gdy już przyjdzie tak jak w przypadku Natalii , to wtedy wszyscy jednym głosem mogą powiedzieć ,że te ciężkie treningi w pocie czoła miały sens. Dla wszystkich zapaśników Slavii , to wielkie osiągnięcie naszej mistrzyni na pewno stanie się wielką motywacją do dalszych treningów.

 • RSA

  Brawo !!! Wspaniały sukces, wynikający z wielu lat pracy i wyrzeczeń. To jest dyscyplina na którą powinna stawiać RŚl. :) Szacun i czekam na kolejne tak fantastyczne newsy na niestety nudnej rudzkiej scenie sportowej :) Pzdr Rafał z Bykowiny

 • sympatyk sportu

  Tak spektakularny sukces powinien być wyeksponowany dużymi literami jako wiadomość dnia .Czy przypominacie sobie kiedy i kto w ostatnich latach w naszym mieście na zawodach podobnej rangi w dyscyplinie olimpijskiej zdobył tytuł mistrzowski .W przekazywaniu informacji sportowych trzeba zawsze we właściwy sposób wyważyć jaką miarę należy przykładać do tego czy innego sportowego osiągnięcia .Niestety a obserwuję to też w naszej lokalnej gazecie nieraz na równi przekazuje się wiadomość o zdobyciu złego medalu na chociażby tej rangi zawodach co ME juniorów w zapasach z wynikiem lokalnych drużyn piłkarskich męczących się w niskich klasach rozgrywkowych .

 • To ja

  Zgadzam się. Niestety w naszym zidiociałym kraju liczy się tylko beznadziejna piłka nożna. A jednak zupełnie inaczej wyglada trening zapaśnika, judoki, boksera czy pływaka, a inaczej piłkarza. W sportach drużynowych można sobie pozwolić na chwilową niedyspozycję jednostki. W sportach indywidualnych trzeba być zawsze przygotowanym na 100 %. Ale każdy rodzic chce mieć w domu Lewandowskiego, bo z tego są duże pieniądze. Pakujemy pieniądze w Polski Związek Piłki nożnej, budujemy stadiony i "Orliki", w każdym mieście mamy po kilka lub kilkanascie klubów piłki nożnej - i co z tego mamy ? Nic ! No może tylko to, że mniej dzieci i młodzieży chodzi wieczorami po ulicach... Ale i tak lepiej rozwija ciało młodego człowieka trening judo, zapasów czy pływania niżeli kontuzjogenna (szczególnie dla stawów kolanowych) piłka nożna ! Odnośnie sukcesu Natalii - SUUUUPER ! GRATULACJE ! TRZYMAJ TAK DALEJ !

 • krecha

  Zapasów nie lubię, ale zawodniczce serdecznie gratuluję:)))

 • jo

  Brawo!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również