Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie będzie strajku nauczycieli na początku roku szkolnego

 • Dodano: 2019-08-27 11:45, aktualizacja: 2019-08-27 13:06

Od 1 do 15 września wśród pracowników oświaty zostanie przeprowadzony sondaż dotyczący ewentualnej akcji protestacyjnej – poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz. Oznacza to, że na początku roku szkolnego nie będzie strajku nauczycieli. 

Decyzje o formie dalszego protestu nauczycieli zapadną 16 września

Nauczyciele w sondażu, który będzie przeprowadzony w dwóch pierwszych tygodniach września, mają się wypowiedzieć czy chcą brać udział a akcji protestacyjnej i jaką ma ona przybrać formę.

- 16 września prezydium Zarządu Głównego podsumuje tę dwutygodniową kampanią i podejmie decyzję o wyznaczeniu formy protestu, określeniu jej kształtu organizacyjnego i czasu, w którym będzie ona miała miejsce (...) Referendum strajkowe będzie wtedy, gdy z sondażu wyniknie, że nauczyciele są zdecydowani do podjęcia akcji strajkowej polegającej na całkowitym powstrzymaniu się od pracy, czyli powrotu do stanu z kwietnia bieżącego roku – podkreślił szef ZNP Sławomir Broniarz.

Szef ZNP: Przyjmiemy taką formę protestu, która zyska największą popularność

Szef ZNP dodał, że związek przyjmie taką formę protestu, która zyska największą popularność.

- Dziś trudno nam przesądzać, czy to będzie strajk rotacyjny, czy strajk całkowity, czy inna forma protestu (...) jedno mogę z góry powiedzieć – nie wchodzi w grę strajk okupacyjny – zaznaczył Sławomir Broniarz.

Prezes związku dodał, że konsekwencją kwietniowego protestu były pewne korzystne zmiany dla nauczycieli, ale wciąż nie zrealizowano głównego celu strajku – 30-procentowej podwyżki płac dla nauczycieli jeszcze w tym roku. Podkreślił, że w dalszym ciągu o taką podwyżkę się upominają. 

Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w oświacie rozpoczął się 8 kwietnia. Przystąpiła do niego także część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Protest trwał do 27 kwietnia, kiedy został zawieszony do września. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Belfer

  Konował to potoczna i pogardliwa nazwa dla kiepskiego lekarza, znachora.A Bladius tą nazwę stosuje do nauczycieli, eh nie wiesz o czym piszesz byle napisać, przykre to!Do ja: nie jestem mściwy bo dziecko nie odpowiada za swego rodzica. Nieomylny to też nie ja. Mylenie się jest takie ludzkie!

 • Belfer

  No i wylano znów wiadro pomyj na nasze głowy. Szkoda, że w cztery oczy nie jesteście tak odważni jak przy klawiaturze!

 • ja

  To dlatego,że znani jesteście z mściwego podejścia do ucznia.Nieomylni, najmądrzejsi, zadufani w sobie i 80% niekompetentni.

 • Bladius

  dokładnie, jak z matematyki ktoś czegoś nie wie to 1, ale jak ci uczniowie mają coś wiedzieć jak te kononowały w pamięci liczą, na szybko i zero tłumaczenia. Dyktują za szybko, niewyraźnie i niezrozumiale

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również