Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niepokojący bilans majówki. Potwierdzono 20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

 • Dodano: 2020-05-04 11:00, aktualizacja: 2020-05-04 14:27

Niepokojący jest bilans majówki, jeżeli chodzi o wyniki badań na koronawirusa wśród mieszkańców Rudzie Śląskiej. W sumie potwierdzono 20 nowych przypadków zakażeń. Dziś rano rudzki sanepid przekazał, że zachorowało kolejnych sześć osób.

- Dwie osoby to pacjenci stacji dializ w Goduli. Pierwsze wyniki mieli ujemne, niestety drugie badanie było już dodatnie. Kolejne dwie osoby zostały zakażone przez najbliższych podczas kwarantanny. Rudzki sanepid ustala jeszcze źródło zakażenia dwóch ostatnich osób - poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

W sumie więc wśród mieszkańców miasta mamy 76 przypadków zakażenia.

- Z danych służb sanitarnych wynika, że główne ogniska zakażeń koronawirusem są w placówkach służby zdrowia i w rodzinach objętych kwarantanną. W ostatnich dniach doszło jeszcze górnictwo. Na razie, na szczęście, ogniska zakażeń nie stwierdzono w KWK Ruda. Sanepid miał problemy z ustaleniem 20 przypadków zakażeń. Chorzy nie byli w stanie stwierdzić, gdzie mogło dojść do zakażenia. To może świadczyć o tym, że wśród nas są tzw. "cisi nosiciele" - przestrzega Krzysztof Mejer, apelując o ostrożność w kontaktach.

Sytuacja w Rudzie Śląskiej - 4 maja (poniedziałek)

 • Nadzór epidemiologiczny: 257 osób
 • Kwarantanna: 182 osoby
 • Hospitalizacja ze względu na podejrzenie zachorowania: 27 osób
 • Potwierdzone zakażenia: 76 osób
 • Ozdrowieńcy: 11 osób
 • Zgony: 5 osób

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Goral1957

  Przecież ludziom to nikt nie wytłumacz .Zobaczcie tylko w czwartek na Wieku co się będzie działo.. Straż miejska stoi daleko od.targu a policja udaje że ni nie widzi co się dzieje

 • Bh

  Straż miejska i policja powinna bezwzględnie karać wysokimi mandatami za brak maseczki.

 • cccc

  Zamiast zabezpieczyć służbę w niezbędne środki ochrony - nie zrobiliście nic. W niektórych miastach wystarczyło zadzwonić do magistratu, przekazać informację o ilości zamieszkałych osób, a miasto dostarczało maseczki do skrzynek. Teraz też pełno mamusiek z dzieciakami w sklepach, ludzie bez maseczek, brak kontroli ich używania. Niestety ludzie sami się proszą o chorobę

 • Ja

  Bilans majówki to my poznamy za tydzień lub dwa. Na wyniki testów czeka się sporo dni więc te zakażenia są sprzed majówki.

 • górnik

  Przynajmniej miesiąc.Od zarażenia 10-14 dni na objawy.potem testy jak je ktoś zleci szybko to tydzień,potem oczekiwanie na wynik I-szy ,potem trzeba powtórzyc.To mniej wiecej czerwiec.

 • Polska

  Wielkie mi halo. W całej Polsce oficjalnie podają, że jest 13 tys przypadków zakażeń, natomiast rzeczywiście to spokojnie 40 czy 50 tys, tylko nikt nie napisze, że Polska nie domaga z testami. Ostatnio w ciągu jednego dnia zrobili ledwo 8 tyś. Czy to jest dużo to sobie sami zadajcie pytanie jak na 38 mln naród. Służba zdrowia leży i kwiczy i tyle w temacie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.