Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niepokojący bilans majówki. Potwierdzono 20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

 • Dodano: 2020-05-04 11:00, aktualizacja: 2020-05-04 14:27

Niepokojący jest bilans majówki, jeżeli chodzi o wyniki badań na koronawirusa wśród mieszkańców Rudzie Śląskiej. W sumie potwierdzono 20 nowych przypadków zakażeń. Dziś rano rudzki sanepid przekazał, że zachorowało kolejnych sześć osób.

- Dwie osoby to pacjenci stacji dializ w Goduli. Pierwsze wyniki mieli ujemne, niestety drugie badanie było już dodatnie. Kolejne dwie osoby zostały zakażone przez najbliższych podczas kwarantanny. Rudzki sanepid ustala jeszcze źródło zakażenia dwóch ostatnich osób - poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

W sumie więc wśród mieszkańców miasta mamy 76 przypadków zakażenia.

- Z danych służb sanitarnych wynika, że główne ogniska zakażeń koronawirusem są w placówkach służby zdrowia i w rodzinach objętych kwarantanną. W ostatnich dniach doszło jeszcze górnictwo. Na razie, na szczęście, ogniska zakażeń nie stwierdzono w KWK Ruda. Sanepid miał problemy z ustaleniem 20 przypadków zakażeń. Chorzy nie byli w stanie stwierdzić, gdzie mogło dojść do zakażenia. To może świadczyć o tym, że wśród nas są tzw. "cisi nosiciele" - przestrzega Krzysztof Mejer, apelując o ostrożność w kontaktach.

Sytuacja w Rudzie Śląskiej - 4 maja (poniedziałek)

 • Nadzór epidemiologiczny: 257 osób
 • Kwarantanna: 182 osoby
 • Hospitalizacja ze względu na podejrzenie zachorowania: 27 osób
 • Potwierdzone zakażenia: 76 osób
 • Ozdrowieńcy: 11 osób
 • Zgony: 5 osób

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Goral1957

  Przecież ludziom to nikt nie wytłumacz .Zobaczcie tylko w czwartek na Wieku co się będzie działo.. Straż miejska stoi daleko od.targu a policja udaje że ni nie widzi co się dzieje

 • Bh

  Straż miejska i policja powinna bezwzględnie karać wysokimi mandatami za brak maseczki.

 • cccc

  Zamiast zabezpieczyć służbę w niezbędne środki ochrony - nie zrobiliście nic. W niektórych miastach wystarczyło zadzwonić do magistratu, przekazać informację o ilości zamieszkałych osób, a miasto dostarczało maseczki do skrzynek. Teraz też pełno mamusiek z dzieciakami w sklepach, ludzie bez maseczek, brak kontroli ich używania. Niestety ludzie sami się proszą o chorobę

 • Ja

  Bilans majówki to my poznamy za tydzień lub dwa. Na wyniki testów czeka się sporo dni więc te zakażenia są sprzed majówki.

 • górnik

  Przynajmniej miesiąc.Od zarażenia 10-14 dni na objawy.potem testy jak je ktoś zleci szybko to tydzień,potem oczekiwanie na wynik I-szy ,potem trzeba powtórzyc.To mniej wiecej czerwiec.

 • Polska

  Wielkie mi halo. W całej Polsce oficjalnie podają, że jest 13 tys przypadków zakażeń, natomiast rzeczywiście to spokojnie 40 czy 50 tys, tylko nikt nie napisze, że Polska nie domaga z testami. Ostatnio w ciągu jednego dnia zrobili ledwo 8 tyś. Czy to jest dużo to sobie sami zadajcie pytanie jak na 38 mln naród. Służba zdrowia leży i kwiczy i tyle w temacie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.