Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noc Muzeów 2023: Muzeum w Rudzie Śląskiej zaprasza do zwiedzania wystaw

  • Dodano: 2023-05-08 07:45, aktualizacja: 2023-05-08 11:40

Zbliża się wydarzenie, które przyciąga wszystkich miłośników kultury i historii - Noc Muzeów. W sobotę, 13 maja, w godzinach od 16:00 do 23:00 Muzeum Miejskie im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej zaprasza na wieczorne zwiedzanie oraz niezapomniane atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Noc w Muzeum - program:

W programie znajdują się liczne ciekawe punkty, które z pewnością zainteresują miłośników sztuki. O godzinie 16:00 rozpocznie się otwarcie wystawy "Lalki i Miśki z Dworca Dobrych Myśli" z kolekcji Ewy i Jagody Liszki, Anity Michałowskiej i Brunona Zielonki. W ramach otwarcia odbędzie się także specjalne oprowadzanie kuratorskie dla dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych zaplanowano warsztaty kreatywne, podczas których będą mieli okazję stworzyć własne lalki i misie. Warsztaty odbędą się w godzinach od 17:00 do 19:00 pod nazwą "Fabryka zabawek".

W trakcie całego wieczoru będzie możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy "Lalki i Miśki z Dworca Dobrych Myśli". O godzinie 18:00 rozpocznie się zwiedzanie ekspozycji stałej dla dzieci, zatytułowane "Wieczorynka w muzeum".

O godzinie 19:00, 20:00 oraz 21:30 będzie można wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem wystawy stałej "Czas to pieniądz. Historia cywilizacji i ekonomii na przykładzie Rudy Śląskiej". Zwiedzanie będzie okazją do poznania ciekawych faktów i historii związanych z regionem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale liczba miejsc na warsztatach i podczas oprowadzania po wystawach jest ograniczona. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne pod numerem 32 248 44 57.

Nie przegap okazji, by wziąć udział w Nocy Muzeów w Rudzie Śląskiej. Czekają na Was fascynujące wystawy, ciekawe opowieści i wiele atrakcji dla całej rodziny.

Noc Muzeów 2023: Muzeum w Rudzie Śląskiej zaprasza do zwiedzania wystaw


Źródło: Muzeum Miejskie im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również