Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej ma nową siedzibę

 • Dodano: 2024-03-28 11:00, aktualizacja: 2024-03-28 12:13

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej ma nową siedzibę. Od teraz znajduje w Orzegowie przy ul. Hlonda 39, a nie jak do tej pory przy ul. Niedurnego 13. 

OSP w Rudzie Śląskiej ma nową siedzibę

Wczoraj odbyło się oficjalne przekazanie strażakom - ochotnikom dawnej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. 

- Do tej pory w miejscu, które stało się nową siedzibą rudzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej, znajdowała się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.  Mam nadzieję, że ta przeprowadzka przyczyni się do tego, że OSP, będzie się, jeszcze prężniej rozwijała i służyła naszemu miastu i mieszkańcom. Drodzy Strażacy-Ochotnicy, dziękuję za Wasze zaangażowanie, ciężką pracę i  nieocenioną pomoc, którą niesiecie w sytuacjach zagrożenia. Niech Wasza służba będzie bezpieczna. Życzę wszystkiego dobrego! - mówił wiceprezydent Jacek Morek.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ernest_Vitczok

  Tak się zastanawiam, bo teren jest duży, kto za to płaci? Zaraz będą prosić o 1,5% podatku albo jakieś inne datki. Inna sprawa, że sam obiekt musi być jakoś wykorzystany i lepiej tak niż wcale. Ciekawe czy tam są jakieś dyżury? Bo jak taki ochotnik mieszka na Halembie i ma dojechać na Orzegów by brać udział w akcji to ja dziękuję!

 • Zbynio

  Idź i sie spytej zamiast na doopsku siedziec i mondrować

 • Byny

  Witam kiedyś tam pracowałem to były fajne stare dobre czasy . Pozdrawiam chłopaków z 3 zmiany oraz moich byłych dowódców Janka R I Pawła S .

 • Halymbiok

  Najgłupszy pomysł, zlikwidować dwie jednostki żeby stworzyć jedną. Widać czas dojazdu nie ma znaczenia na Halembe czy Godulę. Brawo tak trzymać. Proponuje zlikwidować i pogotowie, bo po co nam one, dojazd z Fryny na Halembe i potem na Godula do szpitala zajmuje przynajmniej godzinę. W nagłych przypadkach lepiej dzwonić do Hofmana, będą w 5minut

 • wyborca

  Pomysł PiS

 • Judeasz

  ciebie polecom Botora, jest w 4 minuty... strac sie glupku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również