Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od 5 maja w Rudzie Śląskiej zaczną działać dwa powszechne punkty szczepień!

 • Dodano: 2021-05-04 12:15, aktualizacja: 2021-05-04 16:52

Od jutra w Rudzie Śląskiej zaczną działać dwa powszechne punkty szczepień! Pierwszy z nich mieści się w hali sportowej MOSiR przy ulicy Hallera w Nowym Bytomiu, a drugi na terenie szpitala miejskiego w Bielszowicach. Oba punkty będą czynne od godziny 8:00 do 14:00. 

- Jutro z samego rana otwieramy powszechne punkty szczepień w Rudzie Śląskiej. Przypominam, że jeden mieści się w hali sportowej przy ulicy Hallera a drugi na terenie szpitala w Bielszowicach. Oba punkty będą czynne od godziny 8:00 do 14:00. Do końca tygodnia każdy z tych punktów zaszczepi w sumie prawie 3 tysiące osób - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Jak zapowiada wiceprezydent Krzysztof Mejer, w hali MOSiR codziennie szczepionki otrzyma 450 osób a w szpitalu w Bielszowicach kolejnych 250. Dodatkowo w dotychczasowym punkcie szczepień, w szpitalu w Goduli, do końca tygodnia zaszczepionych zostanie 730 osób. 

- Jesteśmy gotowi szczepić więcej mieszkańców, ale z powodu takiej, a nie innej ilości szczepionek, nie możemy tego uczynić. Na koniec jeszcze informacja porządkowa. Osoby mające skierowanie do punktu szczepień przy ulicy Hallera proszone są o parkowanie swoich samochodów na parkingu przy ulicy Hallera i Objazdowej. Będą tam zarezerwowane miejsca. W razie jakichś wątpliwości na miejscu będzie straż miejska - napisał wiceprezydent Mejer.

Punkty Szczepień Powszechnych są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej dwa takie punkty. Jeden prowadzony ma być przez tzw. podmiot wykonujący działalność leczniczą (PWDL), zwany też populacyjnym punktem szczepień. W Rudzie Śląskiej jest to szpital miejski. Drugi, jako element sieci koordynowanej przez wojewodów, organizowany ma być od podstaw przez samorządy we współpracy z wybranym PWDL oraz w porozumieniu z NFZ. Każdy z tych punktów w przypadku miast powyżej 50 tys. mieszkańców powinien też być w stanie zrealizować przynajmniej 500 dawek szczepionki dziennie.

Zobacz także

Komentarze (20)    dodaj »

 • Mortus

  Najlepsze jest to że gdyby teraz cofnąć w czasie 90% społeczeństwa do na przykład roku 1942, to utworzyły by się długie kolejki do baraku doktora Mengele, aż brakowało by fenolu na zastrzyki. Niemcom wyłaziły by gały ze zdziwienia.

 • Rozczarowana

  Szczepienia są ważne, ale zabranie parkingu osobom pracującym - parkingu codziennie szczelnie wypełnionego - to fatalny pomysł. Liczyłam na to, że Rudę stać na lepsze rozwiązania!

 • rozczarowany

  ludzie pracujący w UM też zajmują miejsca parkingowe osobom mieszkającym w pobliskich domach i jakoś problemu nie widzą

 • papa

  Na Hallera cała procedura z końcowym odczekaniem trwała u mnie 20 minut. Dobra organizacja i bezpieczeństwo, duży plus za parking i SM na miejscu.

 • Ferdek

  BIESZOWICE.... HAHA

 • Anna

  Niech ktoś zainteresuje się punktem szczepień w wawelskiej pacieci traktowani jak zło konieczne.Niech pochwali się jakaś pielęgniarka ilu zaszczepili dzisiaj osób.HANBA

 • Zbulwersowana

  To nie wina poradni ze na czas nie dotarly szczepionki. Ja tez stalam w kolejce do szczepienia niestety ale nie robie z tego afery. Szkoda mi tych pielegniarek bo w dniu nastepnym beda mialy do wyszczepienia pacjentow z dwoch dni

 • Anna

  Ale dotarły i podano 6 resztę ludzi odesłano

 • Dadzą radę

  Pielęgniarki dostały znaczną podwyżkę płac i dodatek covidowy więc stały się jeszcze bardziej pracowite niż kiedyś.

 • Karl

  Sądząc po wolnych terminach szczepień, to naród się nie pcha na nie za specjalnie. Ile dają za taki artykulik reklamowy ?

 • fajerberga

  Już obniżyli wymaganą ilość osób do szczepienia w zakładach pracy z 500 na 300... może ludzie się dowiedzieli, że te szczepienia na prawdę są badaniami klinicznymi, które zakończą się w grudniu 2023 roku? Tylko że normalnie do takich badań bierze się ochotników i za badania im się płaci, a tu... ? :-)

 • Paweł

  ciebie nie zaszczepili a od dawna z tobą coś nie tak

 • tomex

  i fajnie że obniżyli, większa ilość zakładów się załapie.

 • fajerberga

  No fajnie. Fajnie też, że obniżyli wymagania maturalne - większa ilość cymbałów się załapie na studia, a potem taki np. lekarz z covidową maturą będzie cię leczył... wtedy ty będziesz musiał obniżyć swoje oczekiwania co do poziomu wiedzy lekarza i sposobu leczenia... ale nic to - obniżajmy wszystko !!

 • janko muzykant

  po twoich komentarzach widać że z ciebie jest największy cymbał

 • lis

  "Co ma piernik do wiatraka" malkontencie.

 • majk

  widzisz trzeba się zainteresować by wiedzieć. kolejki są na pare tygodni już do przodu.

 • fajerberga

  Prawie bym ci uwierzył w te bzdury, gdyby nie to, że wczoraj małżonka sprawdzała terminy: Astra Zenka dzień, dwa najdalej. Jeśli ktoś chce inny wynalazek, to tydzień do dwóch.

 • Karl

  Nie opowiadaj, zaszczepić na Rudzie można się zaszczepić praktycznie z dnia na dzień - teraz ponownie sprawdzałem na tym dziwacznym portalu do rejestracji - chyba że ktoś ma jakieś preferencje co do rodzaju szczepionki to max 2 tygodnie...

 • To ja

  Jest dokładnie jak piszesz. Termin wskoczył na kolejny dzień

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.