Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od 8 sierpnia Ruda Śląska znajduje się w "czerwonej strefie". To niedługo może się zmienić

 • Dodano: 2020-08-19 14:30, aktualizacja: 2020-09-02 10:24

Od 8 sierpnia Ruda Śląska znajduje się w tzw. czerwonej strefie. To niedługo może się zmienić. Dlaczego? Jak poinformował dzisiaj wiceprezydent Krzysztof Mejer, współczynnik zakażeń w naszym mieście spadł poniżej 12.

Obecnie w czerwonej strefie na liście Ministerstwa Zdrowia znajduje się 9 powiatów. W tym tygodniu resort ma zaktualizować listę. Jest szansa na to, że Ruda Śląska może spaść z czerwonej do żółtej strefy. Powód? Spadek 14-dniowego przyrostu zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, jeśli w ciągu 14 dni, nowych zachorowań będzie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. W Rudzie Śląskiej przyrost 14-dniowy na 10 tys. mieszkańców spadł ostatnio poniżej 12.

- Już od tygodnia dzienna liczba ozdrowieńców w Rudzie Śląskiej jest większa niż nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj (środa, 19.08) tych pierwszych mamy 15, a tych drugich 6. W efekcie liczba aktywnych przypadków wróciła do poziomu z 3 sierpnia i wynosi 393 - podkreśla wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer. - Wszyscy czekamy na aktualizacje listy powiatów "czerwonych" i "żółtych". Biorąc pod uwagę dzisiejsze statystyki i liczbę ludności według GUS, wskaźnik dla Rudy Śląskiej wynosi obecnie około 11,6, co oznaczałoby przejście do strefy żółtej. Nie wiem tylko, czy zmiany personalne w ministerstwie zdrowia nie spowodują wydłużenia naszej obecności w strefie "czerwonej" - dodaje.

Aktualne wskaźniki plasują Rudę Śląską w żółtej strefie. Warto jednak zaznaczyć, że współczynnik wciąż jest na granicy i ostatecznie. Pod koniec tego tygodnia resort zdrowia powinien ogłosić zaktualizowaną listę powiatów przynależących do danej strefy.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Tomo

  Padło pytanie kiedy się to skończy teoretycznie nigdy , planem jest oczyszczenie zdegradowanego globu z nie potrzebnych jednostek które są zbyteczne w tworzeniu nowego wspaniałego świata .

 • Padre

  Dziwne że wszyscy wrócili 8.08.'20 i teraz wychodzą zakażenia. Może tak naprawde zarazili sie nad morzem od turystów z innych regionów albo obsługi hotelu. Wszyscy wieszają psy na górnikach i innych mieszkańcach Śląska. A tak naprawde tylko na Śląsku są prowadzone badania na ludziach zdrowych(bezobjawowych). Wystarczy przebadać 1000 losowo wybranych ludzi z Polski i gwarantuje że wyjdzie 200 plusów

 • Ja

  Jaja.robicieZ.ludzi.nieMaPandemi.zrozumcoeTo.w.koncu

 • Oko123

  Czyżby Sasin przestał się już dąsać na górników?Jak już całkiem przestanie to się okaże że jesteśmy już zieloną strefą

 • Adam

  Z czerwonej strefy na brązową { stolcową } doprowadzającą do szaleństwa umysłowego obywateli Rudy Śląskiej , a co do namordników to nie zabezpieczają przed niczym a szczególnie przed wirusami ,natomiast rujnują nasze zdrowie na wszystkich poziomach układu oddechowego i pytam jaka jest ideologia rządzących w takich postanowieniach.

 • reset

  Co chcą osiągnąć tymi strefami to tylko diabeł w piekle wie , nie racjonalne decyzje ,oszustwo na masową skalę ,doprowadzanie społeczeństwa do paranoi psychologicznej dla jakiej idei jest to wszystko narzucane zdrowym obywatelom , chyba że ? jest to robione celowo żeby wyniszczyć ludzkość na całym globie.

 • Magma

  Chyba mrzonki. Ilu tych związkowców z Halemby zarażonych?

 • Ola

  Możemy zapomnieć o tym. Dziś informacja o zakażeniach z wycieczki związkowców z KWK Halemba-23 os do tego dojdą rodziny.

 • olo

  Bycie górnikiem to jednak stan umysłu.

 • Ola

  Możemy zapomnieć o tym. Dziś informacja o zakażeniach z wycieczki związkowców z KWK Halemba-23 os do tego dojdą rodziny.

 • boluś

  Na jeszcze barzij czerwono?

 • Robo

  Zmieni się jak zlikwidują pozostałe kopalnie i ludzie staną się niewolnikami.

 • Anita

  Czyli jak chcemy, to potrafimy o siebie dbać. Brawo My

 • Jano

  Założą zasieki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.