Wiadomości z Rudy Śląskiej

Odwołany zarząd miasta dziękuje mieszkańcom Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2022-06-22 12:00, aktualizacja: 2022-06-22 19:06

Komisarz Wyborczy w Katowicach wydał wczoraj postanowienie stwierdzające wygaśnięcie mandatu śp. prezydent Grażyny Dziedzic. Oznaczało to, iż z mocy prawa odwołani zostali wszyscy zastępcy prezydenta miasta. Odwołany zarząd miasta pożegnał się z mieszkańcami Rudy Śląskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

W czwartek wieczorem dotarła do nas smutna informacja o śmierci pani prezydent Grażyna Dziedzic, która już od dłuższego czasu walczyła z nowotworem. W wyniku tego smutnego wydarzenia, z mocy prawa wygaszono mandat pani prezydent oraz odwołani zostali wszyscy jej zastępcy.

W mediach społecznościowych byłych rządzących naszym miastem pojawiły się wpisy, w których zastępcy Grażyny Dziedzic podsumowują swoją pracę na rzecz Rudy Śląskiej oraz dziękują jej mieszkańcom. 

K. Mejer: "To był najlepszy i najciekawszy okres w mojej trzydziestoletniej karierze zawodowej"

Jako pierwszy wpis w social mediach udostępnił Krzysztof Mejer, który od roku 2011 doradzał prezydent Grażynie Dziedzic, a od 1 czerwca 2015 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Odpowiedzialny był głównie za sprawy związane z gospodarką komunalną. 

- Dziś komisarz wyborczy wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu śp. Prezydent Grażyny Dziedzic. Fakt ten oznacza, że z mocy prawa odwołani zostali wszyscy zastępcy prezydenta miasta. Tym samym kończy się moja ponad 7-letnia praca na stanowisku wiceprezydenta. Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy i Współpracownicy, To był najlepszy i najciekawszy okres w mojej trzydziestoletniej karierze zawodowej. Poznałem w tym czasie wiele fantastycznych osób i zdobyłem doświadczenia, których nie zamieniłbym na żadne inne. Nie ukrywam, że czasem nie było mi łatwo, a natłok obowiązków oraz ciężar problemów i wyzwań sprawiał, że kilka razy miałem ochotę "rzucić to wszystko w diabły". Nigdy się jednak na to nie zdecydowałem, bo po zrobieniu swoistego "rachunku sumienia" okazywało się, że pomimo tych wszystkich przeciwności w pracy samorządowej czuję się jak ryba w wodzie. Ostatecznie przeważało też zdanie osoby, która obdarzyła mnie na tyle dużym zaufaniem, że nie mogłem jej po prostu zawieść - Pani Prezydent - Szefowej, jak mieliśmy w zwyczaju ją na co dzień nazywać. 

We swoim wpisie Krzysztof Mejer wspomniał także, jak ważna dla niego była praca ze zmarłą niedawno Grażyną Dziedzic. 

- Zawsze będę pamiętał nasze pierwsze spotkanie, do którego doszło w 2011 roku. Umówił nas na nie wspólny znajomy. Przyznam szczerze, że gdy jechałem do urzędu, byłem przeświadczony, że z naszej współpracy nic nie wyjdzie. Potem okazało się, że podobne nastawienie miała Szefowa. Ale godzina rozmowy zmieniła wszystko i nasze drogi zawodowe zeszły się na jedenaście lat, w trakcie których najpierw miałem okazję być doradcą Pani Prezydent, a potem przez siedem lat sprawowałem funkcję jej zastępcy. 

Na koniec swojego wpisu, Krzysztof Mejer podziękował m.in. wszystkim współpracownikom oraz mieszkańcom Rudy Śląskiej. 

- Teraz czas na zamknięcie pewnego rozdziału w moim życiu zawodowym. Stąd też z całego serca chciałbym podziękować mieszkańcom, obecnym i byłym radnym, pracownikom urzędu, spółek i innych jednostek miejskich, rudzkim policjantom, strażakom, organizacjom pozarządowym przedsiębiorcom, dziennikarzom oraz wszystkim osobom, które spotkałem na swojej ścieżce zawodowej przez ostatnie lata. Szczególne podziękowania kieruję do ustępujących członków zarządu miasta - Anny Krzysteczko i Michała Pierończyka. Dziękuję, że wspólnie z Wami mogłem tworzyć "Drużynę Grażyny". Niestety niektórych spraw nie było nam dane domknąć i wiele jest jeszcze do zrobienia. Dlatego nie żegnam się z Państwem, a jedynie dziękuję za wszystko, czego dzięki Wam się nauczyłem i nieskończone pokłady energii, którą do Państwa otrzymywałem.

M. Pierończyk: "Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Michał Pierończyk był radnym Rady Miasta Ruda Śląska w latach 2006 – 2010. W tym samym czasie zaangażowany był w działania organizacji pozarządowych. Od grudnia 2010 piastował stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Odpowiedzialny był za sprawy zagospodarowania przestrzennego. Nadzorował prace Wydziałów: Rozwoju, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Lokalowego, a także Biura Geodety Miasta i Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. 

Były wiceprezydent również zamieścił krótki wpis skierowany do mieszkańców Rudy Śląskiej. 

- Coś się kończy, coś się zaczyna... Od 17.12.2010r. do 21.06.2022r. na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Serdecznie dziękuję za współpracę, pomoc, wsparcie i każde dobre słowo. To był zaszczyt, żeby pracować dla mieszkańców i robić to ze świetnymi ludźmi. Do zobaczenia 

A. Krzysteczko: "Życie czasem pisze własny nieprzewidywalny scenariusz..."

Anna Krzysteczko stanowisko wiceprezydenta ds. społecznych piastowała od grudnia 2010 roku. Nadzorowała prace Wydziałów: Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów. 

Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawił się sentymentalny wpis. 

- Życie czasem pisze własny nieprzewidywalny scenariusz... Drodzy mieszkańcy! Dzisiaj skończyła się moja praca na stanowisku wiceprezydenta, z uwagi na wygaśnięcie mandatu śp. prezydent Grażyny Dziedzic. Praca na rzecz mieszkańców sprawiała mi wiele radości i satysfakcji, a spotkania z Państwem były źródłem inspiracji, nowych wyzwań i pomysłów. Dziękuję wszystkim za życzliwość, mądre rady, wsparcie i słowa otuchy na każdym etapie mojego życia. Dziękuję współpracownikom za profesjonalizm, za atmosferę, którą razem tworzyliśmy. Dziękuję radnym naszego miasta za konstruktywne rozmowy przy wspólnym stole. Dobro mieszkańców było, jest i będzie moim nadrzędnym celem.

Komentarze (50)    dodaj »

 • Członek zarządu

  Zmiany Prezesów Pwik itp. Oj będzie się działo, będzie. Gorące stołki hihi

 • Trol

  U Nos to nawet Pendolino się nie zatrzymuje. Nie ma alternatywnej szybkiej komunikacji, a wystarczyło by pociągnąć tramwaj do Halemby, Nowej Bykowiny, komunikacja do mieszkańców darmowo jak w Żorach. Itd. Remont głównych dróg z ich powiększeniem o pas więcej. W odmetach parti co były to jeno jak wykiwać wybory i potem się nahapac, tam się nie idzie społecznie inno jak przez te 4czy 5 lot nagromadzić jak najwięcej do sia i powprowadzać tak samo je w spółkach panstwwych. A studia to zawsze idzie kupić jak matura. Czasem miej wyksztalcyni lepiej rządzą. Przez 5 lot jak się na hapie to się nie doceni tego, co naprzyklad wiela lot czasem 200 i więcej tworzyła przez pokolenia.kto godo,że sam nie je Słońsk a polska to przypominam, że pewnien król polski na zachód od Olkusza sprzedał to bodaj w XIVw. Tu sie nojpier godo potem mówi. Choć jo mówić nie umiał. Głosujcie z głową a nie jak wam w tv gazetach czy inne podpowiadajom Jo polok nie je inno hany a slonzok. Slonzok je ten co mieszko sam od co najmniej 5 pokolen. Za wilusia co mu starzyki sam mieszkali.

 • Trol

  Potrzebna jest rudzka karta zniżkowa mieszkańca. Zniwelowanie bezrobocia czyli zwiększenie miejsc pracy. Zwiększenie liczby mieszkańców oczywiście nie tymi za wschodniej granicy. Jest dużo nie użytków gdzie mogły by powstać nowe osiedla. Im dalej pozwolicie tym co są teraz u stery władzy tym bardziej stajecie się biedni brnięcie w bagnie topiąc własne życie. Ile jeszcze się nie ram musi zdarzyć byście przejrzeli na oczy. Już nie wspomnąć o bezpieczeństwie. Na jesieni jesz szykowana 6 fala i sztuczny głód, ale najlepiej się klucic na podwórku za dwie partie, które potrzebują Was raz na 4lata a tak mają Wad gdzieś. Z czego jedna już rządziła miastem a druga nazywa zakamuflowana opcją niemiecka gdzie te nowe?

 • Trol

  Glosujac na partie PoPisLewy i na to co już było to tak jak by podcinać gałąź na której się stoi. Mieć na szyju sznur wisielczy i się cieszyć. Te organizaje drenuja prywatne portfele i są za lockdownoami w nieskonczonosc. Ruda Śląska musi zacis pasa i zacząć od zarobków na kierowniczych stanowiskach. Max to 8tys. Szastanie pieniędzmi doprowadziło do jednego z największych zadłużenia w kraju. Tylko efektywna gospodarka pieniędzmi. Bez gornictwa będzie drugi Wałbrzych. Na już są potrzebne odpowiedznie drogi obwodnicę Halemby Kochlowic. Służba zdrowia to już szkoda gadać. Socjal powoduje inflacje. Prak parkingów terenów rekreacji z prawdziwego zdarzenia.szybkie załatwianie sprawy mieszkaniec urząd. Zwalczenie kolesiostwa i rodzinosci stanowisk. Kultywowanie tradycji śląska.itd itd. Gdzie są schrony w Rudzie? Pytam bo drażnienie niedźwiedzia że wschodu da pewien skutek, a Amerykanie to w Afganistanie pokazali

 • Zyklo@vp.pl

  A ja bym chciałbym poznać te nazwiską, którę PMejera wprowadziło do naszego miasta w Rudzie Śląskiej.

 • Jadzia

  Smród z oczyszczali bo jest nie wydolna nie da się wytrzymać na Halembie.

 • Jorgiel

  A latarnia co 2 druga świeci i to już ponad 2 lata no cóż jest za co dziękować mieszkańcom.

 • Monika

  Jeżeli mamy wybrać młodych ludzi to ja proponuję Pana T. Domżalskiego, którego ojciec wykreował śp. Panią Dziedzic.Co Wy na to?

 • Gość

  Jeżeli pomógł Pani Dziedzic, to najwyraźniej wir że syn się do tego nie nadaje!

 • boluś

  Zawoniało Rodzinnym Układem 'czyli C.D. tego co już momy ! O to chodzi ?

 • Misio

  Chop z kaszub to niech tam startuje na prezydenta. Tu mo być nasz

 • Oli

  Nosi maja za niskie IQ i braki w wykształceniu. Ino na gruba się nadają.

 • Gość

  Jak Stania? Co dobry most wysadzi bo Jemu nie potrzebny. Teraz mogła by tam lecieć droga na Gliwice przez Paniowy! A tak rano nie wyjedziesz!

 • Ziga z gierałtowskiego Ruda1

  Wybierzmy młodych rdzennych Ślązaków którzy wywalczą autonomię Ślązacy zjednoczmy się to ostatnia szansa

  • Ziga z gierałtowskiego Ruda1
   2022-06-23 20:52
  • odpowiedz
 • Erwin

  O kerych ty godosz młodych? Tych co godajom o autonomii a durś lotajom po instrukcje do rajchu? Dyć niy som lepsi od tych co auslanderow na tron dali.Co wy wiecie o autonomii?

 • Gość

  Aleś wymyślił! Pamiętaj zawsze mały zostanie mały albo wykorzystany. Więc lepiej zostać w Macierzy i dba o swoje

 • Górnik

  Na Śląsku mieszkają "ptoki, krzoki i pnioki".i z tymi "pniokami" coraz ciężej spada Icch liczba) Ziga.

 • Górnik

  a ile % rdzennych Ślązaków mieszka w Rudzie Śląskiej?

 • Rudziol

  Tyś chyba z konia spadł! jaka autonomia. Jestem slazakiem od urodzenia i niechca żadnej autonomi żeby nos potem palcem wytykali.

 • Ziga z Wirku

  Boluś na Prezydenta!

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również