Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogólnopolski Turniej Piłkarski Silesia Cup 2022 za nami!

  • Dodano: 2022-06-27 09:00

W Rudzie Śląskiej odbył się nietypowy turniej – zespoły w I dniu turnieju rywalizowały hali w futsalu, a w drugim na boisku trawiastym. W rywalizacji uczestniczyły zespoły ze Śląska, Wielkopolski i województwa świętokrzyskiego.

Turniej futsalowo - piłkarski

W 1. dniu turnieju na parkiecie najlepszej spisali się zawodnicy SMS GKS Futsal Tychy, którzy w finale pokonali chorzowski Clearex. Na podium znalazła się także Gwiazda Ruda Śląska pokonując w meczu o 3 miejsce Red Dragon Pniewy.

W drugim dniu turniej na obiekcie Wawelu Wirek - tym razem walczyły na zielonej murawie. Dość nieoczekiwanie nastąpiły przetasowania – kolejny raz okazało się, że gra w hali i na boisku różnią się od siebie. Rywalizację na trawie wygrała Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Rudy Śląskiej, drugie miejsce zajął Clearex Chorzów. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Red Dragons Pniewy, który zrewanżował się Gwieździe Ruda Śląska za porażkę w hali..

Zgodnie z Regulaminem i formułą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Silesia Cup 2022 dopiero punkty zdobyte za zajęte miejsce w obydwu dniach rywalizacji dawało wygraną w klasyfikacji końcowej. Najrówniej spisywała się ekipa chorzowskiego Clearexu, która dzięki dwom drugim miejscom... zwyciężyła w końcowej klasyfikacji! Na podium znalazły się jeszcze GKS SMS Futsal Tychy oraz SMS Ruda Śląska.

Dodajmy, że wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale, nagrody rzeczowe.

„Cieszymy się, że na zakończenie sezonu udało się zorganizować turniej w którym połączyliśmy rywalizację futsalową z grą na trawie. Rywalizowali chłopcy z roczników 2009/2010 gdzie oprócz rozgrywek ligowych w swoich związkach część drużyn startuje już w Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w futsalu. Pomysł okazał się bardzo dobry – zakładamy, że w przyszłym roku powiększymy liczbę zespołów biorących udział w turnieju” – podsumował Arkadiusz Grzywaczewski – Prezes SRS Gwiazda Ruda Śląska, która była gospodarzem i organizatorem turnieju.

Impreza była zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej.

Ogólnopolski Turniej Piłkarski Silesia Cup 2022 za nami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również