Wiadomości z Rudy Śląskiej

OSP po godzinach. Druhowie wzięli udział w turnieju strzeleckim

 • Dodano: 2021-08-17 07:45, aktualizacja: 2021-08-17 07:47

Nie samą pracą żyje człowiek, dlatego Ochotnicza Straż Pożarna z Rudy Śląskiej postanowiła wziąć udział w Turnieju Strzeleckim Służb Mundurowych i Organizacji o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska, który odbył się 14 sierpnia. W zmaganiach wzięły udział 2 zespoły z rudzkiego OSP.

Strzeleckie zmagania

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej postanowili sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, biorąc udział w Turnieju Strzeleckim Służb Mundurowych i Organizacji. Zawody zorganizowała strzelnica „Strzelaj” we współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego LOK Grupa Wawelsberg. Zmagania odbyły się w sobotę, 14 sierpnia. Główną nagrodą był Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. OSP wystawiło 2 zespoły – w sumie w rywalizacji brało udział 11 różnych drużyn. Swoje reprezentacje wystawiły Straż Graniczna, Klub Strzelectwa Sportowego LOK, Combat Alert Ruda Śląska, Straż Miejska, Policja, Rudzki Klub Płetwonurków „Orka”, Diablice Ruda Śląska oraz Bractwo Kurkowe.

Druhowie na wysokich miejscach

Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska zdobyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Zaszczytne, 2. miejsce, zajęli organizatorzy turnieju, Klub Strzelectwa Sportowego LOK Grupa Wawelsberg. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Combat Alert Ruda Śląska. Druhowie z OSP uplasowali się na 5. i 7. miejscu.

OSP po godzinach. Druhowie wzięli udział w turnieju strzeleckim

Komentarze (6)    dodaj »

 • boluś

  Fto to boł tyn WAWELsBERG ? Sie uczcie głomby Histori !

 • Pytka

  Bolku, mam wrażenie, że jednak nie wiesz o czym mówisz. Nazwa grupy pochodziła od pseudonimu dowódcy grupy kpt. Tadeusza Puszczyńskiego „Wawelberg”.

 • Ziutek

  Do czego potrzebna nam w mieście OSP?

 • Zero

  Zapytam odwrotnie? Dlaczego miałoby jej nie być?

 • Adolf

  zebys sie miol o co pytac

 • boluś

  WAWELsBERG ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również