RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oszustwa na BLIK - nie daj się oszukać

  • Dodano: 2022-01-07 07:45, aktualizacja: 2022-01-07 08:16

Policjanci ostrzegają przed oszustwami na BLIK. Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Kolejna osoba powiadomiła o kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonego kodu płatności mobilnej. Policjanci apelują, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.

Proceder oszustw na BLIK staje się coraz bardziej popularny

Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia. Obiecują zwrot pieniędzy. Zazwyczaj nie proszą o duże kwoty. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacił pieniądze z bankomatu.

Przestrzegamy przed oszustami działającymi taką metodą

W przypadku otrzymania prośby o pożyczkę nie należy działać pochopnie i w emocjach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze należy sprawdzić, czy osoba, która do nas napisała, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Najlepiej jest do tej osoby po prostu zadzwonić. Pamiętajmy, że nie należy nikomu udostępniać danych do logowania na konta bankowe, jak również przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych.

Oszustwa na BLIK - nie daj się oszukać

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ola

    Ludzie non stop dają się oszukać i dalej zostają nabijani w butelkę z gumowym korkiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.