Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pandemia vs przedsiębiorcy: Browar Śląski Alternatywa nie zostanie otwarty w tym roku

 • Dodano: 2021-05-08 07:30, aktualizacja: 2021-05-08 16:25

W Rudzie Śląskiej- Goduli od kilku lat działa Browar Śląski Alternatywa. To pierwszy w mieście browar rzemieślniczy. Kiedy rząd poinformował o stopniowym luzowaniu obostrzeń i otwarciu m.in. ogródków znajdujących się przy restauracjach, wielu podejrzewało, że otworzy się także rudzki browar. Tak się jednak nie stanie.Browar został założony przez małżeństwo z Rudy Śląskiej, które postanowiło wcielić w życie swoje marzenia i uczynić z pasji biznes. Udało się. Najpierw powstał browar, gdzie warzono piwo. Z biegiem czasu pojawił się też sklepik, a także klimatyczny ogród zewnętrzny, gdzie w wakacyjne dni próżno było szukać wolnego stolika. Pandemia pokrzyżowała jednak szyki właścicielom. 

- Wszyscy ucieszyliśmy się z wiadomości o otwarciu ogródków i za chwilę całej strefy gastro! Telefony z rezerwacjami i pytaniami o nasze plany nie przestają dzwonić. Tym bardziej jest nam ciężko, bardzo ciężko, ale musimy w końcu podzielić się z Wami naszymi podjętymi decyzjami – poinformowali właściciele Browaru Alternatywa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wyjaśnili, że ostatnie miesiące były dla nich koszmarne. 

- (..) patrzenie na puste stoły, na tysiące litrów piwa, które z dnia na dzień się starzeje i w końcu trzeba je wylać, patrzenie w piątkowe i sobotnie wieczory w ciemność i ciszę naszego wymarzonego browaru, patrzenie na naszą alternatywną cudowną ekipę, która od miesięcy żyje nadzieją, że będzie lepiej, patrzenie na topniejące w zastraszającym tempie pieniądze potrzebne na spłatę kredytów, leasingów, energii utrzymującej instalacje i comiesięcznych stałych faktur. W końcu, w marcu powiedzieliśmy dość – podkreślają właściciele browaru.

Stwierdzili, że nie mają wyjścia i muszą w tym roku zamknąć browar. Dodali, że otrzymali pewną dotację z tarczy finansowe, jednakże była niewystarczająca, aby mogli kontynuować w tym roku działalność.

- Musimy odbić się od dna, musimy ciężko pracować, by w przyszłości, mamy nadzieję, powrócić do marzeń. Chcemy spotkać się z Wami w całkiem normalnych czasach, w uśmiechach i w szczerości przywitać naszych gości. Wierząc, że może znajdźcie dla nas choć troszkę zrozumienia, chcemy Wam szczerze podziękować za to, że byliście z nami przez te cztery lata, za wszystkie miłe słowa, za uśmiech, za całą radość jaką nam daliście. Alternatywni Goście są wyjątkowi! – dodali właściciele browaru.

Rudzki browar w minionych latach organizował rozmaite wydarzenia m.in. zaprosił mieszkańców Rudy Śląskiej do udziału w niecodziennej Nocy Świętojańskiej. Podczas najkrótszej nocy w roku na terenie tutejszego ogrodu zaplanowano liczne atrakcje. Uczestnikom imprezy przygrywała słowiańska muzyka, było tradycyjne plecenie wianków, a także poszukiwanie alternatywnych kwiatów paproci, czyli butelek z piwem ukrytych w zakamarkach browaru. Każdy mógł też skosztować ziemniaków z ogniska, lodów rzemieślniczych czy usmażyć kiełbasę.

Pandemia vs przedsiębiorcy: Browar Śląski Alternatywa nie zostanie otwarty w tym roku

Zobacz także

Komentarze (36)    dodaj komentarz »

 • boluś

  TaK trudno pomśleć? Piwno Tanksztela' Powrót do Kanek ' kiej downiyj bywało! Biera kanka i ida po piwo' pytanie czy kcom końkurować jakościom i ceną?

 • Monika n

  Czytając komentarze poniżej nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nie chodzi o to czy ktoś lubi czy nie lubi właścicieli, czy ktoś lubi czy nie lubi piwa, czy ktoś tam bywał czy nie bywał. Chodzi o to do czego nasz kochany rząd doprowadził gospodarkę. W naszym mieście jest pewnie wiele miejsc które tętniły życiem a dziś ich właściciele nie mają pomysłu co zrobić żeby przetrwać kolejny dzień. Jeszcze jak zlikwidują kopalnie w naszym mieście to dojdzie więcej sklepów, drobnych przedsiębiorców którzy pójdą z torbami. Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej serdeczności do siebie nawzajem

 • Dzin

  A mi ich nie żal. Miejsce może fajne ale chciwość właścicieli musiała wkoncu wyjść. Brakowało żeby ceny były w euro za średniej jakości piwo.

 • To jakiś nonsens!

  Ło panie! Przeca wnet EURO.To gdzie bydziem lukac szpile.Gdzie dobre piwko wypijemy i wuszt z brandy zjemy.

 • Lechu

  Jeeee ludzie zas temat zsuwo sie na bok....logiczne ze zawieszaja na dluzej.to nie pizzeria kaj wyciepna pora plackow w pon jak w sobota ktos oglosi nowe restrykcje.za miesiac zas pozamykaja wsz i co z piwerkiem? Zas do gulika? Boluś tyle nie strzymie

 • boluś

  Lechu płazie' przeca gulik to to Tfuj dom. To ciebie zrobili Topsze.

 • Hanys

  Bolus naucz się godac

 • boluś

  No i przyganioł nocnik ' garnkowi. Kiej oddosz paszport w Sosnowcu!

 • boluś

  wyloli "starzejonce " sie piwo? CZYLI ZMARNOWALI? ZAMIAST SIE PODZIELIĆ/ROZDAĆ? TO PO KIEGO WAŁA IM POMOGAĆ? już ICH niy lubia ! za pazerność i marnotrastwo !

 • Szkoda

  A dlaczego do ,,Lidla" nie wysłali tych piw. Tam są często oferty piw manufakturowych. Nie jeden smakosz by kupił.

 • Euro.

  Za darmo byś chciał pełnymi litrami ,dureń z ciebie nie masz pojęcia co to jest stracić coś co się stworzyło od podstaw i włożyło w to część swojego życia .Zwykły pasożyt zł Ciebie.Radość z czyjegoś nieszczęścia jeszcze mu dokopać .

 • boluś

  lepij być durniem niż bezMÓZGIEM' EUROfujaro ! Dobrych zachowań trza sie uczyć od mądrzejszych' w Szkoplandzie browary rzemieślnicze na początku pandemi rozdawały piwo stałym klientom żeby się nie zmarnowało z przesłaniem że jak kogo bydzie stać to zapłaci. pasożydzie !

 • Do Euro

  Co zabolało jak boluś prawda pedzioł.

 • jp

  Epidemia wytrzebiła niepotrzebne biznesy.

 • Marco

  Sam jesteś niepotrzebny debilu

 • Do Marco

  Z ciebie arcy debil.

 • Luki

  Niestety ale o to chodzi w tej plandemi.

 • kwiatowe

  Jedno z najlepszych takich miejsc na Slasku

 • M.

  Bytom, Rynek, Gawron. Wpadnij.

 • kwiatowe

  Celowo napisalem, jedno z:) Alternatywa to byla prawdziwa perelka, lekko na uboczu, klimatyczny ogrodek, ta amosfera... No i byla w Rudzie, a nie w takich imprezowniach jak Kato czy Glw. Takie miejsca tworza miasto, a bardzo malo mamy ich w Rudzie. Oby wrocilo.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.