Wiadomości z Rudy Śląskiej

Para patrolowa z Rudy Śląskiej najlepsza śląskim garnizonie! [FOTO]

 • Dodano: 2024-06-14 12:45

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Po dwudniowej rywalizacji w konkurencjach na macie, torze przeszkód, strzelnicy i po rozwiązaniu testu wiedzy wiemy już, który patrol okazał się najlepszy. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali sierż. Dawid Badura oraz st. sierż. Paweł Jakóbczyk reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rudzie Śląskiej. Gratulacje oraz nagrody najlepszym zawodnikom w obecności Wojewody Śląskiego, oraz zaproszonych gości, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

Najlepsze pary patrolowe w garnizonie śląskim

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zakończył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Głównym organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. śląskiego.

Do dwudniowej rywalizacji stanęło 66 policjantów służb patrolowo - interwencyjnych wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji na Śląsku. Policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice naszych miast, zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły, które rywalizowały w 4 konkurencjach. Sędziami turnieju byli eksperci i specjaliści z Wydziału Prewencji, Wydziału Doboru i Szkolenia  KWP w Katowicach, a także z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Głównym sędzią zawodów była Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Katarzyna Wesołowska. W przygotowanie oprawy turnieju włączył się również Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.

Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek. W ten dzień reprezentanci wszystkich komend musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. W środę mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz rozwiązywali test z wiedzy policyjnej. Po tych konkurencjach sędziowie podsumowali punktację. Najlepsi okazali się mundurowi z Rudy Śląskiej, Lublińca i Świętochłowic. Pierwsze dwie zwycięskie pary będą reprezentowały śląski garnizon Policji w finale zawodów, który zostanie przeprowadzony w dniach od 11 do 13 września w Szkole Policji w Słupsku.

A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa, podsumowująca wyniki we wszystkich konkurencjach:

I miejsce - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

 • sierż. szt. Dawid BADURA
 • st. sierż. Paweł JAKÓBCZYK

II miejsce  - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

 • asp. Marcin SZAFORZ
 • post. Denis SÓWKA

III miejsce - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

 • sierż. szt. Dawid MICHALIK
 • sierż. szt. Seweryn OGROCKI

Wśród zaproszonych na uroczystość gości, znaleźli się: Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Sekretarz Miasta Katowice Maciej Stachura, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Stanisławski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Włodzimierz Mogiła,  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej Maciej Derbin, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Artur Maliszewski  oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach mł. insp. Grzegorz Kuliberda.

W trakcie uroczystego zakończenia zawodów, gratulacje oraz nagrody najlepszym zawodnikom wręczył, w obecności Wojewody Śląskiego oraz zaproszonych gości, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów i wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji, a zwycięzcom życzymy sukcesu we wrześniowym finale zawodów w Słupsku. - informuje rudzka Komenda Miejskiej Policji.

Komentarze (3)    dodaj »

 • mM

  Szkoda, że żadnych patroli nie widać na mieście, szczególnie wieczorami. Masa bezkarnych pijaków, strach przejść obok. Albo patusy z pf. Jedyne patrole jakie widać to w czwartek na Wirku.

 • obywatel

  To prawda... parę lat temu w wakacje pełno patroli prewencji składających się z 2 do 4 osób chodziło po Orzegowie, Goduli, Kochłowicach. Podobno adepci wyższej szkoły policyjnej zaliczali praktyki. Od paru lat takich patroli się nie widuje...szkoda bo obywatele dzięki takim działaniom czuli się bezpiecznie.

 • najlepsza prewencja

  Gratulacje! Teraz do boju ganiać bandytów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również