Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierończyk o wiceprezydentach: będą to osoby nienależące do żadnej partii

 • Dodano: 2022-09-20 12:30

Temat wiceprezydentów powraca. Podczas debaty przeprowadzanej przez telewizję Sfera, ponownie rozpoczęto dyskusję skoncentrowaną na potencjalnych zastępcach kandydatów na prezydenta. Krzysztof Mejer po raz kolejny zarzucił Michałowi Pierończykowi, iż kandydat na prezydenta powinien być transparentny, dlatego nie rozumie, dlaczego ten nie chce zdradzić nazwisk swoich zastępców.

Dwóch wiceprezydentów = oszczędność dla miasta

W debacie pojawiło się pytanie dotyczące zastępców. Krzysztof Mejer po raz kolejny powiedział, iż przewiduje powołać dwóch zastępców – jednym z nich ma zostać Aleksandra Poloczek, dyrektor rudzkiego  MOSiR-u.

- To da miastu wyraźne oszczędności - to jest grubo ponad 230 tysięcy złotych. Te pieniądze możemy przeznaczyć  na wsparcie mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy mają obecnie problem z przygotowaniem się na sezon zimowy czy na pomoc rodzinom w potrzebie – mówił Krzysztof Mejer w zeszłym tygodniu na antenie Radia Piekary.

Dodał, iż drugi z jego zastępców zostanie wyłoniony z Obywatelskiego Sztabu Wyborczego, już po zakończonych wyborach.

Trzech zastępców = kontakt z mieszkańcami

Nieco inne stanowisko prezentuje Michał Pierończyk, który oznajmił, że chce powołać 3 swoich zastępców. 

- Gdy rozmawiałem z mieszkańcami, wskazywali mi, że czegoś im brakowało ze strony władz miasta. Brakowało rozmów. To samo sygnalizowali działkowcy, sportowcy, organizacje pozarządowe. Nie byliśmy w pełnym składzie. Dlatego dochodzę do wniosku, że aby ten kontakt z mieszkańcami był lepszy, wiceprezydentów powinno być trzech.

Zapytany o nazwiska, po raz kolejny nie zdradza szczegółów. 

- Nie dzielę skóry na niedźwiedziu, Chcę, żeby to byli fachowcy, osoby znające się na pracy, będące z naszego miasta – mówi  Michał Pierończyk. Po chwili dodaje – Będą to również osoby nienależące do żadnej partii politycznej.

Zastępcami Krzysteczko, Wodarski i Morek?

W późniejszej części debaty Krzysztof Mejer wrócił do tematu wiceprezydentów. Stwierdził, iż z ulicy słychać głosy, jakoby zastępcami Pierończyka mieli być Anna Krzysteczko, Łukasz Wodarski oraz Jacek Morek. Zapytał swojego kontrkandydata, czy to prawda.

 - Tak jak mówiłem wcześniej, nie dzielę skóry na niedźwiedziu. Najpierw musze wygrać wybory, i o to mieszkańców proszę, a później będę pokazywał tą drużynę. Mają to być fachowcy, znający się na pracy, którz są rudzianami i są bezpartyjni. Poza tym, pamiętajmy, że wybieramy prezydenta a nie zastępców – dodaje. 

Mejer zarzuca, iż ich była wspólna szefowa, Grażyna Dziedzic zawsze otwarcie mówiła z kim będzie współpracować. Pierończyk zaprzeczył i przypomniał Mejerowi, iż podczas wyborów w 2010 roku Grażyna Dziedzic również nie ujawniła, kto będzie jej zastępcą. 

Całą debatę możecie obejrzeć pod tym linkiem!

Komentarze (16)    dodaj »

 • Henryk

  Pan Mejer niech się nie interesuje zastępcami Prezydenta. Przecież na wstępie swojego kandydowania powiedział " JAK WYGRA PAN PIEROŃCZYK TO NIE BĘDĘ Z NIM WSPÓŁPRACOWAŁ". Więc o kogo ta troska???

 • kwiatowe

  230tys kosztów pracodawcy to trochę ponaf 10tys na rękę miesięcznie. Taki średni etat za użeranie się z mieszkańcami.

 • Andrew 9

  Nie ma na kogo głosować.

 • Karl

  No nie wydaje mi się by obsada stanowiska mogła zależeć o przynależności partyjnej, lub jej braku. Fajny gość, nie wygroł, a już kampania opiero na łamaniu prawa. Ciekawe co by dopiero robił jak by wygroł...

 • Pola

  Panie Pierończyk, pomoc społeczna i oświata oczekują na przyjaznego i kompetentnego zarządzającego.

 • Mieszkaniec

  Ja jestem bezpatryjny, więc się nadaję na vice, sam chętnie zgarnę 230 tyś.

 • Emanuel

  Kto inny? Jak nie Pan Pieronczyk

 • Kriss

  W tym problem. Pani Grażyna Dziedzic nie ujawniła nazwiska vice no i dostaliśmy Mejera... ☹️

 • Kobieta

  Przypomnę że Mejer pojawił się dużo później: najpierw było dwóch wicków - Pierończyk i Morek, pół roku później pojawiła ta nieszczęsna Krzysteczkowa, a później już Mejer. I też nie był wiceprezydentem od razu, tylko doradcą PM ds.mediów. I myślę,że pani Grażyna Dziedzic nie przypadkowo zaproponowała panu Mejerowi stanowisko wiceprezydenta. Tak że proszę nie wprowadzać ludzi w błąd

 • Knol

  Gdzie idzie młodość?

 • wybór

  Nie chce mówić to ok. Mieszkańcy będą mieć niespodziankę. Oczywiście nie dzielmy skóry na niedźwiedziu o ile wygra.

 • Nudziarz

  Niestety pana Mejera nie stać na merytoryczną rozmowę. O kwestii zastępców na tym forum wypowiadałem się kilka razy, a to, że p. Pierończyk podziela mój punkt widzenia to mnie cieszy. Na temat. p. Aleksandry też już wszystko zostało powiedziane. Dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko zagłosować na kandydata dającego nadzieję lepszego i sprawnego sprawowania tego urzędu. Ja uważam, że jest to p. Pierończyk, bo doprawdy nie znajduję nic co by przemawiało za tym drugim.

 • Robcio

  Widzę, że masz duży wpływ na p. Pierończyka. Masz w tym interes, dorwiesz się do korytka w razie wygranej p. Michała? No to teraz wypada pogadać na temat pani Krzysteczko,która ma zamiar wrócić na ciepły stołeczek. Co powiesz na temat jej "kompetencji"? Co umie po 10 latach pracy w UM? Co zrobiła dobrego dla Miasta? Masz coś do powiedzenia?

 • Nudziarz

  I to jest właśnie typowe myślenie ludzi, którym nie zależy na obiektywnym podejściu do tematu, dyskusji oraz dokonaniu właściwego wyboru, a oto chyba chodzi w akcie wyborczym. Jeżeli Robcio masz argumenty to po prostu należy je przytoczyć a to, że starasz się mnie obrazić to jest inna sprawa. Z drugiej strony trochę mnie połaskotałeś, bo nie przypuszczałem, że mam realny wpływ na wybory, ale staram się myśleć i analizować, a chyba o to chodzi. Nie sądzę żeby p. Pierończyk kierował się wyłącznie moimi komentarzami ale jako człowiek myślący, bo za takiego go uważam zapewne berze pod uwagę wszystkie głosy płynące od mieszkańców i chyba o takiego prezydenta nam chodzi.. Więc Robcio proponuję zagłosować na Pierończyka.

 • jo..

  a co zrobił mejer przez te lata..

 • n4u

  jakoś nie chce powiedzieć kto konkretny, a jeden kosztuje 230tyś ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również