Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piesi giną nocą...niestety nie posiadają elementów odblaskowych

 • Dodano: 2020-11-20 06:15, aktualizacja: 2020-11-20 06:19

Tylko w listopadzie na śląskich drogach doszło do aż 6 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Do końca miesiąca pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, a już wiadomo, że będzie on najbardziej tragicznym miesiącem licząc od marca bieżącego roku.

Pomimo trwającej pandemii, policyjni profilaktycy spotykają się z pieszymi i przekazują im elementy odblaskowe.

Bezpieczeństwo na drogach województwa śląskiego z roku na rok poprawia się. Analizując policyjne statystyki w analogicznym okresie czasu w stosunku do lat poprzednich, doszło do mniejszej liczby zdarzeń na naszych drogach. Niestety trend ten nie utrzymuje się wśród pieszych. W tym roku doszło już do 56 śmiertelnych zdarzeń z ich udziałem, podczas gdy w całym roku ubiegłym w sumie zginęło 60 pieszych. Jeśli do końca roku sytuacja nie ulegnie poprawie, to 2020 rok może zakończyć się większą liczbą tragedii tej grupy uczestników ruchu drogowego, w porównaniu do roku ubiegłego.

By do tego nie doszło, policyjni profilaktycy wciąż pojawiają się wśród pieszych, by przekazywać im elementy odblaskowe mogące uratować życie. Aż do 5 spośród 6 wypadków śmiertelnych doszło po zmierzchu, a potrąceni piesi nie posiadali elementów odblaskowych. W ostatnich dniach wspólne akcje z rozgłośniami radiowymi "EXPRESS FM" i "Radio Bielsko" prowadzone były na terenie Tychów i powiatu żywieckiego.

Apelujemy... Jeśli nocą pojawiasz się na drodze jako pieszy BĄDŹ WIDOCZNY DLA KIERUJĄCYCH ZAKŁADAJĄC ELEMENT ODBLAKSOWY.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Wina często jest pojednej i drugiej stronie ostatnio zginęła starsza osoba,na przejściu dla pieszych mająca kamizelkę odblaskową. My piesi wchodząc na pasy na zielonym myślimy że jesteśmy bezpieczni ale nie wszyscy kierowcy to respektują. Jest też odwrotna sytuacja gdy my przelatujemy wam przed maską a w nocy często oślepiają nas światła na ciemniej, nieoświetlonej ulicy wtedy trudno określić odległości

 • boluś

  Ziga ma racje, pieszy sam ma dbac o swą widocznośc a nie czekać az sie latarnie oświecą, odblaski powinny być obowiązkowe u pieszych tak jak światła w samochodach kierowców , wpadnie mi taki nie oznakowany pod auto i bede musiał samochów naprawiać, masakra, szkoda auta

 • ..

  Fajne bzdury

 • Ziga z Wirku

  Nic nie zastąpi myślenia, pieszy powinien mieć świadomość że jest slabo widoczny i dla wlasnego bespieczenstwa bardzo uważać bo w kontakcie z tonażen auta ma bardzo małe szanse na przeżycie.

 • n4u

  w skrócie: kup odblaski bo miasto kasę na latarnie wydała na świąteczne dekoracje i pensje dla 3 wiceprezydentów ...

 • Olo

  Wystarczy oświetlić nasze rudzkie ulice a nie robić oszczędności kosztem zdrowia i życia rudzian

 • Karl

  W celu poprawy bezpieczeństwa należy wzorem super zarządzanego miasta Ruda Śląska wyłączać więcej latarni będących reliktem poprzedniego systemu. Niech żyje liberalizm gospodarczy i każdy ma dbać sam o siebie. Popieprzency...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.