Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijani rodzice urządzili awanturę domową! Zapłakana 8-latka trafiła do rodziny zastępczej!

 • Dodano: 2021-11-18 14:00, aktualizacja: 2021-11-29 11:29

Policjanci z rudzkiej trójki interweniowali w mieszkaniu, gdzie doszło do awantury pijanych małżonków. Nietrzeźwi rodzice, mając w organizmie 2,6 i 1,7 promila alkoholu, sprawowali opiekę nad swoją 8-letnią córką, która była przestraszona i zapłakana. Rodzice trafili do policyjnego aresztu, a dziewczynka pod opiekę jednej z rudzkich rodzin zastępczych.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe

Wczoraj około 17:00 policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań dzielnicy  Bykowina słychać płacz i krzyki dziecka. Ze zgłoszenia wynikało jednoznacznie, że doszło tam do awantury, a rodzice dziecka są pijani.

Jak zwykle policjanci potraktowali to zgłoszenie priorytetowo. Gdy przyjechali pod wskazany adres, potwierdzili informację ze zgłoszenia. Wezwani na miejsce policjanci z drogówki wykonali badanie stanu trzeźwości rodziców. 48-letni ojciec miał w swoim organizmie 2,6 promila, a 36-letnia matka 1,7 promila alkoholu. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przebadało roztrzęsioną dziewczynkę. Rodzice zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie, natomiast ich córka trafiła pod czasową opiekę jednej z rudzkich rodzin zastępczych.

Śledczy ustalą teraz, małżonkowie swoim zachowaniem narazili dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Jeżeli to się potwierdzi, grozi im kara nawet 5 lat więzienia. O dalszej opiece nad dzieckiem zadecyduje sąd rodzinny.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Dorian

  śląsk i wszystko jasne

 • Kpina + ironia / szydera

  Dobrze, że do sprawy wystarczył ZRM i tylko dwa radiowozy. Przecież trzecia załoga mogła przywieźć ustniki do alkomatu, czwarta kajdanki, a piąta wskazać drogę czterem poprzednim... to już nie ma alkomatu na komendzie?

 • edi

  Jak patologia jest w rządzie i kościele to co tam tako Bykowina

 • Rajmund

  wykastrować i wysterylizować to bydło by nigdy więcej nie mieli potomstwa, na czołach wypalić pieczątke PATOLOGIA

 • jeb rsl /bolusia

  ha.ha.ha syf rsl i wszystko jasne !!!!! tylko ciągle te same info ,,-złapany diler- nawalony lub naćpany kierowcaSkatowane dziecko zgwałcona 44 latka maż pobił zonę -włamanie do sklepu -rozboje i kur ...końca nie widać ....powinni ogrodzić ten syf -getto lub zbombardować ale jeszcze kilka lat będzie bobrek 2

 • Lelek

  Podzielom zdanie i Proponuja uruchomić piece

 • Rudzianka

  Wez rozejrzyj sie po innych miastach a jak nie wierzysz to zatrudnij sie jako listonosz to dopiero zobaczysz,ze w Rudzie patologie jest mniejsza nizeli w innym sasiadujacym miescie...

 • Tereska

  W tej rodzinie to norma wszystkie dzieci odebrane i umieszczone w rodzinach zastępczych .

 • sąsiadka

  zabrać im dziecko na zawsze, dobrze ze sasiedzi zareagowali i że funkcjonariusze na czas przybyli . Pisząc "36 letnia matka " jest nie stosowne, krzywdzace dla dziecka bo prawdziwa matka nie doprowadziła by do takiej sytuacji, narazenia dziecka .Ta kobieta to zwykła....!!! o tym agresorze nawet nie wspominam, bo o patologi sie nie komentuje. Nakazać im zwrotu 500+ za wszystkie lata wstecz i wpłacic te pieniadze dziecku na konto by miało na edukacje na przyszłość.

 • Binia

  Odebrać 500+ i pozostałe świadczenia i dziecko też odebrać przede wszystkim niech ma szansę na normalne życie. Co to za matka 1,7promila??

 • Zefel z Goduli

  uwielbiam artykuły z opisem- Policjanci z trójki, piątki siódemki czy też jedynki.... tak jakby każdy był świadomy gdzie jest komisariat o danym numerze, albo w jakiej dzielnicy.Z tego artykułu to wynika, ale nie zawsze jest to jasne i czytelne.

 • Kpina + ironia / szydera

  Naprawdę? To takie ważne i kogokolwiek interesuje? Choćby był i komisariat z Zimbabwe, to co to zmienia?

 • Binia

  Zefel to może czas najwyższy nauczyć się topografi miasta w którym mieszkasz

 • Riki

  Wielcy bohaterzy się znaleźli. Przez takich przez konfidentów dziecko straciło rodziców. Jeśli dziecko nie jest bite to nic nikomu do tego.

 • Roki

  ciebie chyba zabrali od macochy bo matka była naćpanaa ojciec był konfidentem

 • Gosia

  Ile Ty masz lat ,ze uwazasz ze wezystko ze strony rodzicow jest cacy jesli nie bija dziecka?Skad wiesz,ze jej nie bili,byla przerazona cala sytuacja w domu,bala sie...Miales rozowe dziecinstwo ze zycia nie znasz?Brak empatii i ignorancja zla jakim jest sam alkoholizm przy sprawowaniu opieki nad dzieckiem czesto prowadzi do nieodwracalnych skotków w psychice dziecka,zaburza jego rozwoj i grozi tymze patologia nadal bedzie mu towarzyszyc,takze w pozniejszym zyciu jako rodzica.

 • Kieres

  Nie wiesz o czym piszesz. Niestety jak widać w naszym kraju przyzwolenie na takie zachowania ciągle jeszcze jest zbyt powszechne. Posiadanie dziecka to odpowiedzialność a nie jedynie sposób na pobieranie 500+

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również