Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pobiegli do Watykanu, aby uczcić 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

 • Dodano: 2023-10-11 12:15

Co 5 lat biegacze z Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża udają się z biegową pielgrzymką do Watykanu. W podobny sposób uczczą także zbliżającą się 45. rocznicę tego wydarzenia, która przypada 16 października. 

Pobiegli do Watykanu w 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

10 października biegacze uczestniczyli w mszy św. w kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu. Po mszy powodzenia na trasie biegu życzył im prezydent Michał Pierończyk. 

- Pożegnałem biegaczy na pl. Jana Pawła II, natomiast już jutro wyruszą oni na 1 500 km biegową trasę przez Czechy, Austrię, i Włochy, by w poniedziałek dotrzeć do Watykanu. Życzę powodzenia i wielu sił - napisał prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk. 

Pielgrzymka wyruszyła w drogę dzisiaj - 11 października z Siemianowic Śląskich. Zawodnicy przebiegną trasę, która prowadzi przez Czechy, Austrię i Włochy, w systemie sztafetowym. Metę w Watykanie osiągną 16 października. Tam udadzą się do grobu Św. Jana Pawła II, by oddać hołd Papieżowi Polakowi. Dzień później będą uczestniczyć w audiencji generalnej. 

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Jastrząb"

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska od 1998 roku organizuje "Pokojowe sztafety biegowe po Europie", które do tej pory pokonały dystans blisko 22 tys. km. W czasie dotychczasowych 31 sztafet zawodnicy pobiegli m.in. do Brukseli, Fatimy oraz Watykanu. Natomiast po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku biegacze postanowili w każdą rocznicę jego wyboru na papieża, przemierzać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic, po drodze odwiedzając miejsca, które mają związek z Ojcem Świętym i upamiętniają jego życie i pontyfikat. W 2018 roku z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża rudzcy biegacze przebiegli dystans prawie 1500 km z Rudy Śląskiej do Watykanu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • SideEffect

  Takie ucczenie to poniekąd przyzwolenie na podobne poczynania ,, świętego". Powinien raczej zostać patronem ,, miłujących" dzieci.

 • nolan

  Widać niektórzy nadal wierzą, że był święty.

 • Czytelniczka

  Życzę kondycji i dziękuję za tak wspaniały gest. Nasz papież Jan Paweł II jest zawsze w sercach Polaków

 • The truth

  Bieg ku czci bestii z Wadowic. Pomyślnych wiatrow

 • Obserwator

  Żeby tak jeszcze niektórzy biegacze przestrzegali przykazania boskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również