Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podarowali małym pacjentom Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka uśmiech!

  • Dodano: 2019-12-05 15:15, aktualizacja: 2019-12-09 12:23

3 grudnia odbył się finał akcji charytatywnej "Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalu". Mali pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach otrzymały wspaniałe, ręcznie robione kalendarze adwentowe wypełnione słodyczami!

- Wspaniałe prezenty dotarły do naszego szpitala z Rudy Śląskiej. Uczniowie tamtejszych szkół podstawowych przygotowali piękne, niezwykle pomysłowe kalendarze adwentowe, które wczoraj wręczyli pacjentom oddziałów kardiologii oraz neurologii. Kalendarze są urocze, aż trudno oderwać oczy. Wszystkim twórcom kalendarzy oraz nauczycielom koordynującym tę wspaniałą akcję bardzo dziękujemy - czytamy na stronie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II.

W ramach akcji "Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalu" uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej zbierali książki i zabawki itp. które 3 grudnia zostały przekazane pacjentom z GCZD w Katowicach. Równocześnie zorganizowano miejski konkurs plastyczny pt. "Kalendarze adwentowe". Wszystkie kalendarze również trafiły do małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

- Pomysł z kalendarzami zrodził się stąd, że kiedyś słyszałam o podobnej akcji w szpitalu w Warszawie. Pomyślałam, że nic podobnego u nas w Rudzie Śląskiej nie ma, więc zapoczątkowałam to w zeszłym roku w Szkole Podstawowej nr 18. W tym roku za namową pani dyrektor, wiadomość poszła do wszystkich szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej. Nadesłano ponad 60 kalendarzy - mówiła Sandra Loska, pomysłodawczyni akcji.

3 grudnia podobnie, jak w zeszłym roku wybrani uczniowie w świątecznych przebraniach rozdali kalendarze łącznie z innymi upominkami, małym pacjentom kardiologii i neurologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. I jak sama nazwa akcji wskazuje, oprócz prezentów podarowali małym pacjentom dużo uśmiechu i radości!

- Ten dzień był pełen emocji i wzruszeń. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 17, nr 15, nr 30 oraz 24. Wszystkie wykonane przez Was kalendarze, trafiły do małych pacjentów GCZD w Katowicach z oddziału kardiologii i neurologii powodując uśmiech i wiele radości. Oprócz kalendarzy przekazaliśmy mnóstwo nowych zabawek i książek. To jeszcze nie koniec, bo już 19 grudnia zostaną wręczone narody w konkursie "Kalendarze adwentowe". Wiemy, że to, co robimy ma sens - podsumowuje Sandra Loska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Przybyła Katarzyna

    Dziękujemy za przepiękny kalendarz i uśmiech na buzi naszego dziecka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.