Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie 2021 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

 • Dodano: 2021-12-31 08:00, aktualizacja: 2021-12-31 11:06

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2021 roku.


Najchętniej czytane przez Was wiadomości w 2021 roku:


W rozlewisku Potoku Bielszowickiego znaleziono ciało mężczyzny

W niedzielę, 10 stycznia, na rozlewisku Potoku Bielszowickiego w Rudzie Śląskiej (Bykowina) miała miejsce akcja poszukiwawcza, która była prowadzona przez policję, cztery zastępy PSP w Rudzie Śląskiej i specjalistyczną grupę wodno-nurkową PSP w Bytomiu. Służby poszukiwały zaginionego 40-letniego mężczyznę. 

- Nasi ludzie zostali zadysponowani do działania na zbiorniku, w celu przeszukania go, gdyż w jego pobliżu zostały znalezione ubrania. Po przeszukaniu zbiornika niestety nurkowie odnaleźli ciało mężczyzny. Zostało ono wyciągnięte na brzeg. Nasze działania na miejscu zdarzenia dobiegły już końca - mówił rzecznik bytomskiej Straży Pożarnej. 

Czytaj więcej: Tragedia w Rudzie Śląskiej. W rozlewisku Potoku Bielszowickiego znaleziono ciało mężczyzny


Castorama w Rudzie Śląskiej już otwarta

Castorama w Rudzie Śląskiej została otwarta 24 lutego br. Sklep powstał w miejscu dawnego Tesco, przy ul. Bukowej 4. Jest to już osiemdziesiąty piąty sklep tego marketu budowlanego w naszym kraju. Zatrudnienie w ramach nowych miejsc pracy znalazło tu ponad sto trzydzieści osób. Dla klientów przygotowano duży parking, który pomieści ponad 450 pojazdów.  

Czytaj więcej: Castorama w Rudzie Śląskiej już otwarta! [ZDJĘCIA]


Strzelanina w Rudzie Śląskiej

19 kwietnia ok. godz. 6 w Rudzie Śląskiej doszło do śmiertelnego postrzelenia. Podczas próby zatrzymania przez policję 36-letni mężczyzna wyciągnął broń ostrą, z której mierzył w stronę funkcjonariuszy. Mundurowi oddali strzały. Mężczyzna zginął.

Czytaj więcej: Strzelanina w Rudzie Śląskiej. Pościg zakończony śmiercią 36-latka!


Samochód osobowy przeleciał przez ogrodzenie i uderzył w budynek

Do zdarzenia doszło w środę, 26 maja, o godzinie 19.54. Kierowca osobówki przejechał przez przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja z dużą prędkością. Po pokonaniu nierównego przejazdu kolejowego samochód został wybity do góry i stracił przyczepność, a w następnie kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Następnie wyleciał z drogi i dachował. 26-letni kierujący z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. 

Czytaj więcej: Koszmarny wypadek w Rudzie Śląskiej. Samochód wyleciał w powietrze na ulicy 1 Maja!


Na rondzie pod prąd. Rondo w Wirku przerasta kierowców

Rondo w Wirku obok C.H. Plaza jest prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Bardzo często kierowcy mają problem z przejechaniem przez to okrągłe skrzyżowanie. Niejednokrotnie dochodziło tam do kuriozalnych sytuacji, kiedy kierowcy chcieli wjechać na rondo z przeciwnego pasa ruchu. 

Czytaj więcej: Na rondzie pod prąd. Rondo w Wirku przerasta kierowców [WIDEO]


Jadowity pająk w Polsce! Jego obecność zauważono także w Rudzie Śląskiej

Już od jakiegoś czasu mówi się o kolczaku zbrojnym – jednym z najbardziej jadowitych pająków, występujących w Polsce. Najczęściej można spotkać go w południowej części kraju – zauważono go także w Rudzie Śląskiej. 

Czytaj więcej: Jadowity pająk w Polsce! Jego obecność zauważono także w Rudzie Śląskiej


54-latek wyskoczył z 11. piętra wieżowca

W środę 10 listopada w Rudzie Śląskiej doszło do prawdziwej tragedii. 54-latek wyskoczył z 11. piętra wieżowca przy ulicy Mickiewicza 8. Mężczyzna nie przeżył upadku.

Czytaj więcej: Tragedia w Rudzie Śląskiej. 54-latek wyskoczył z 11. piętra wieżowca


Wstrząs w ruchu Bielszowice. Zginął jeden z górników

W dniu górniczego święta z jednej z rudzkich kopalń popłynęły do nas złe wieści, bowiem w sobotę, 4 grudnia, o godz. 8.52 w ruchu Bielszowice (należącej do kopalni Ruda) doszło do silnego wstrząsu. Jego energię oszacowano na 5x10^6 J. Do zdarzenia doszło w rejonie 001Z, w pokładzie 504, na głębokości około 780 m.

W zagrożonym rejonie przebywało 3 pracowników, którzy wykonywali prace konserwacyjne. Jeden z nich o własnych siłach opuścił rejon, nie odnosząc obrażeń, natomiast 2 pozostałych zostało przysypanych. Do jednego z górników ratownicy dotarli ok. pół godziny po północy 5 grudnia. Górnik został przetransportowany do szpitala świętej Barbary w Sosnowcu. Podczas transportu był przytomny rozmawiał z ratownikami skarżył się na ból nogi i pleców. Drugiego z górników niestety nie udało się uratować. 

Czytaj więcej: [AKTUALIZACJA] Wstrząs w ruchu Bielszowice. Ratownicy dotarli do 42-letniego górnika


Fotoradar stanął na rudzkim "zakręcie mistrzów"

Długo wyczekiwany, mocno komentowany, po prostu potrzebny – na początku grudnia fotoradar stanął na "zakręcie mistrzów" znajdującym się na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej.

Jest to Fotorapid CF. Urządzenie rejestrujące prędkość, przeznaczone do pracy na maszcie wraz z urządzeniem integrującym z systemem CANARD GITD oraz obudową i masztem, dostarczyła firma ZURAD Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej, która wygrała przetarg i wyceniła zarówno samo urządzenie, jak i jego montaż na 298 490 zł. 

Czytaj więcej: Fotoradar stanął na rudzkim "zakręcie mistrzów"


Zabójstwo w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej doszło do morderstwa. Do zdarzenia doszło 17 grudnia. W piątek wieczorem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionej kobiety w jednym z domów przy ul. Poniatowskiego. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali 49-letnią kobietę z poważnym urazem głowy i pobitą jej 13-letnią córkę.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Z pierwszych ustaleń wynikało, że sprawcą mógł być 24-letni siostrzeniec pokrzywdzonej. Po kilku godzinach pomimo starań lekarzy kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Szeroko zakrojone czynności poszukiwawcze, pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się sprawcy i jego zatrzymanie. 

Czytaj więcej: [AKTUALIZACJA] Zabójstwo w Rudzie Śląskiej. Sprawcą jest 24-letni siostrzeniec ofiary


Z USA płyną dobre wieści. Mały wojownik z Rudy Śląskiej opuszcza szpital

Pod koniec grudnia otrzymaliśmy wiadomość, że dzięki zaangażowaniu lekarzy udało się pokonać problemy zdrowotne Fabianka, które pojawiły się w ostatnim czasie i po wielu miesiącach chłopczyk wyszedł ze szpitala na święta.

Czytaj więcej: Z USA płyną dobre wieści. Mały wojownik z Rudy Śląskiej opuszcza szpital!

Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • koks to antracyt

  Na 11 najchętniej czytanych tylko 2 pozytywne. Z drugiej strony, po komentarzach widać, że im komentarz bardziej obraźliwy, tym więcej ma plusów. To także świadczy o mentalności rudzian i rudzianek. Zatem nie dziwie się, że Ruda Śląska to miasto szare, bure i ponure. Przykro patrzeć czym stało się to miasto przez ostanie 20 lat. Z miasta o jeszcze istniejących (20-30 lat temu) tradycjach górniczych i hutniczych stało się miastem dziadowskim. Kebaby, biedronki, magazyny, lombardy, sklepy z wódą 24h, zamykane kopalnie i huta, dziurawe drogi, ciemne ulice, brak perspektyw na duży biznes i wszędobylskie napisy na murach... Dołóżmy niekompetentnych Policjantów (chociażby ostatnia afera z Plazy) i ludzi z łapanki mianującymi się Strażnikami Miejskimi (akcja w UM), polejmy sosem z nieudolnych "władców z magistratu" i mamy piękny obraz zawszonego, zapijaczonego, chamskiego parobka o mentalności Pana z Warszawy! Tym jest dzisiejsza Ruda Śląska

 • boluś

  Strasz Miejsko przemianować na Spaślakóf Wsiowych i oddelegować do obsługi McDonalda as bo inkszego Syf'Burgera ! Tam Ich Przeznacynie' tam ICH KARIERA !

 • boluś

  Najfajniejszy boł materiał z JuDupa ze Straśnikami Miejskimi z RudyŚl.w trakcie wizyty MatołUszka. Takich głąbów niy znojdziesz na żodnym polu kapusty w tym [...]u !

 • Maria

  Rok 2021 to pasmo sukcesów nie tylko naszego miasta ale i całego regionu woj. śląskiego. Składając sobie życzenia, pomyślmy co jeszcze możemy zrobić by 2022r. był tak samo szczęśliwy jak ten który kończymy. Dziękuję Pani Prezydent Grażynie i Krzysztofowi za trasę N-S, dziękuję za tężnię solankową, dziękuję za wymianę oświetlenia i pięknie przyozdobione ulice, dziękuję za place zabaw i odnowione parki. Jeszcze wiele do zrobienia ale mając tak wspaniałych mieszkańców, aż chce się działać. Do Siego Roku Kochani !!!

 • boluś

  Pasmo "SUKcesóf' PEPPY I jyj WAFLA ? Se Grażynka/Maryśka podźyńkowała za te niyudolne rządy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.