Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjant z Rudy Śląskiej rozwikłał sprawę kradzieży... sejfu z plebanii!

 • Dodano: 2022-01-19 09:15, aktualizacja: 2022-01-19 10:26

Policjanci operacyjni na co dzień zajmują się sprawami, które wymagają zgromadzenia dowodów niezbędnych do przedstawienia zarzutów sprawcom przestępstw. Nierzadko podczas pracy nad jedną sprawą, rozmów i zbierania informacji, stróże prawa pozyskują także wiedzę o innych przestępstwach. Tym razem, dzięki ogromnemu doświadczeniu jednego z policjantów komisariatu I w Rudzie Śląskiej, zatrzymano sprawcę włamania do plebanii w Złotowie i kradzieży ponad 150 tysięcy złotych.

Znajomy chwalił się kradzieżą dużej ilości pieniędzy z plebanii...

Jeden z policjantów operacyjnych z rudzkiej „jedynki”, w czasie ustaleń do prowadzonej przez komisariat sprawy, uzyskał informację o prawdopodobnej kradzieży sejfu z pieniędzmi z plebanii. Do przestępstwa miało dojść gdzieś w centralnej Polsce. Osoba, z którą rozmawiał kryminalny, opowiedziała mu o znajomym, który chwalił się kradzieżą dużej ilości pieniędzy z plebanii. Operacyjny nie pozostawił tej informacji bez dalszego biegu

Zadzwonił do kilku komend wojewódzkich i ustalił, że w Złotowie w opisanym czasie doszło do włamania na plebanię, skąd sprawca ukradł sejf, w którym było ponad 150 tysięcy złotych. Znając tożsamość sprawcy i miejsce jego przebywania, przekazał tamtejszym policjantom swoje informacje. Dzięki temu policjanci ze Złotowa mogli podjąć nierozwiązaną sprawę. Kryminalni z Poznania dzięki informacjom od rudzkiego policjanta zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 33-letniego obywatela Rumunii, który decyzją złotowskiego sądu został tymczasowo aresztowany za włamanie i posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Ta sprawa to kolejny dowód na to, że policjantem jest się całą dobę, a przestępców ściga się bez względu na to, gdzie popełnili przestępstwo.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Marek

  Mamy dobrych i fachowych policjantów

 • Hela

  Przeciez jest okres koled

 • Boroki

  Sejf na plebanii... Życie w ubóstwie

 • M Jerry

  No to polcjant ma niebo zapewnione

 • boluś

  I to Cygańskie'

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również