Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomoc na start. Trwa zbiórka na rzecz rodziny z Ukrainy

 • Dodano: 2022-04-15 07:30, aktualizacja: 2022-04-15 07:57

Z powodu wojny za naszą wschodnią granicą, wielu obywateli Ukrainy przybyło do Polski, w tym również do naszego miasta. Wielu z nich zabrało ze sobą kilka podstawowych rzeczy w plecaku, więc ciężko im zacząć nowe życie w obcym kraju. Z tego powodu powstała zbiórka na rzecz matki z synem – obywateli Ukrainy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki właśnie w Rudzie Śląskiej.

Krok ku samodzielności

Nasze miasto zamieszkuje wielu obywateli Ukrainy, którzy próbują zaaklimatyzować się w Polsce i się usamodzielnić. Przykładem są matka z synem, którzy uciekli przed wojną i zamieszkali właśnie w Rudze Śląskiej. Kobieta, która ma wyższe wykształcenie, podjęła już pracę i wynajęła mieszkanie – przez pierwszy miesiąc mieszkała u polskiej rodziny, jednak nie chciała dłużej nikogo obciążać. Zanim rodzina zyska płynność finansową, potrzebuje naszej pomocy. Aleksandra Poloczek uruchomiła zbiórkę na dobry start, aby rodzina z Ukrainy mogła finansowo stanąć na nogi.

Zbiórkę możecie wesprzeć, klikając w baner poniżej. Liczy się każda złotówka!

Pomoc Ukrainie w Rudzie Śląskiej

Rudzianie mocno zaangażowali się w pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. Organizują zbiórki darów, oferują noclegi i pracę dla przybyszów z Ukrainy. Dzieci z obywatelstwem ukraińskim uczą się w rudzkich szkołach, gdzie nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby mogły zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Jak pomóc? Osoby chętne do pomocy mogą zgłosić się do głównego magazynu darów na hali MOSiR przy ulicy Hallera. Potrzeba wolontariuszy, a także niektórych przedmiotów codziennego użytku - przed zaniesieniem jakichkolwiek darów, należy skontaktować się z głównym magazynem i zapytać, czego aktualnie potrzeba. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Stanik

  Oddam za darmo w b. dobrym stanie kanapa rozkładana. Odbiór do wtorku do godz12.

 • Tarantula

  Nową możesz oddać. Oni używanych nie chcą.

 • David

  Dobre serceKiedy patrzę na ten światZagmatwany i zawiłyWidzę wielu smutnych ludzi,Którzy drogę zagubili.Zeszli na kręte manowce i tam bez nadziei tkwią.Patrzą wzrokiem zasmuconymI czekają na Twą dłoń.Zamiast ubrać się w egoizmI mu się prowadzić daćMożesz zmienić czyjeś serceI nadzieję nową wlać.Świat się wtedy stanie lepszy,Smutek zniknie szybko tak.Oby ludzi z dobrym sercemNigdy nam nie było brak. Ola anioł .

 • Rudziol

  Pani Ola to anioł człowiek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również