RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomoc na start. Trwa zbiórka na rzecz rodziny z Ukrainy

 • Dodano: 2022-04-15 07:30, aktualizacja: 2022-04-15 07:57

Z powodu wojny za naszą wschodnią granicą, wielu obywateli Ukrainy przybyło do Polski, w tym również do naszego miasta. Wielu z nich zabrało ze sobą kilka podstawowych rzeczy w plecaku, więc ciężko im zacząć nowe życie w obcym kraju. Z tego powodu powstała zbiórka na rzecz matki z synem – obywateli Ukrainy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki właśnie w Rudzie Śląskiej.

Krok ku samodzielności

Nasze miasto zamieszkuje wielu obywateli Ukrainy, którzy próbują zaaklimatyzować się w Polsce i się usamodzielnić. Przykładem są matka z synem, którzy uciekli przed wojną i zamieszkali właśnie w Rudze Śląskiej. Kobieta, która ma wyższe wykształcenie, podjęła już pracę i wynajęła mieszkanie – przez pierwszy miesiąc mieszkała u polskiej rodziny, jednak nie chciała dłużej nikogo obciążać. Zanim rodzina zyska płynność finansową, potrzebuje naszej pomocy. Aleksandra Poloczek uruchomiła zbiórkę na dobry start, aby rodzina z Ukrainy mogła finansowo stanąć na nogi.

Zbiórkę możecie wesprzeć, klikając w baner poniżej. Liczy się każda złotówka!

Pomoc Ukrainie w Rudzie Śląskiej

Rudzianie mocno zaangażowali się w pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. Organizują zbiórki darów, oferują noclegi i pracę dla przybyszów z Ukrainy. Dzieci z obywatelstwem ukraińskim uczą się w rudzkich szkołach, gdzie nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby mogły zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Jak pomóc? Osoby chętne do pomocy mogą zgłosić się do głównego magazynu darów na hali MOSiR przy ulicy Hallera. Potrzeba wolontariuszy, a także niektórych przedmiotów codziennego użytku - przed zaniesieniem jakichkolwiek darów, należy skontaktować się z głównym magazynem i zapytać, czego aktualnie potrzeba. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Stanik

  Oddam za darmo w b. dobrym stanie kanapa rozkładana. Odbiór do wtorku do godz12.

 • Tarantula

  Nową możesz oddać. Oni używanych nie chcą.

 • David

  Dobre serceKiedy patrzę na ten światZagmatwany i zawiłyWidzę wielu smutnych ludzi,Którzy drogę zagubili.Zeszli na kręte manowce i tam bez nadziei tkwią.Patrzą wzrokiem zasmuconymI czekają na Twą dłoń.Zamiast ubrać się w egoizmI mu się prowadzić daćMożesz zmienić czyjeś serceI nadzieję nową wlać.Świat się wtedy stanie lepszy,Smutek zniknie szybko tak.Oby ludzi z dobrym sercemNigdy nam nie było brak. Ola anioł .

 • Rudziol

  Pani Ola to anioł człowiek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.