Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar drzewa w Goduli. Czy to było podpalenie?

 • Dodano: 2024-04-30 11:30

W niedzielę, 28 kwietnia, w okolicach godziny 14:00 rudzka Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru drzewa przy ul. Tiałowskiego w dzielnicy Godula.

Pożar drzewa

Strażacy niezwłocznie ruszyli na miejsce pożaru.

- W działaniach brały udział dwa zastępy, w tym samochód średni i drabina, w sumie siedmiu strażaków. Działania polegały na ugaszeniu  jednym prądem wody oraz ostatecznie wycięciu tego drzewa – przekazuje mł. kpt. inż. Łukasz Latos, zastępca oficera prasowego Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja. 

Pojawiły się głosy, jakoby pożar był spowodowany celowym podpaleniem. Zastępca oficera prasowego KM PSP nie może jednak potwierdzić tych informacji. 

- Policja wciąż wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia – dodaje. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tom.

  To nie było podpalenie , nigdy nie widzieliście drzewa które chciało się " zakurzyć " ?

 • Ecik

  Nie dziwię się że ludzie zaczęli podpalać spróchniałe drzewa!! 47 razy zgłaszałem do urzędu by spróchniałe topole wycięli!! Jak do tej pory miejski dendrolog stwierdził że drzewo dopóki ma liście to jest zdrowe!!! Gratuluję mu humoru!! Czekam aż niewielki podmuch wiatru przewróci je w piaskownice i huśtawki!!!

 • Michał z lasu

  Skąd to nie było podpalenie! To efekt uderzenia pioruna w czasie tej straszliwej burzy która przeszła nad Godula tego dnia. Nie zauważyliście jej?

 • boluś

  Uratowali !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również