Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar przy ul. Ściegiennego. Dwóch policjantów poszkodowanych podczas akcji gaśniczej

  • Dodano: 2022-01-03 12:15, aktualizacja: 2022-01-03 13:30

W niedzielę w godzinach wieczornych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w budynku przy ulicy Ściegiennego w Rudzie Śląskiej. Do szpitala trafiło dwóch policjantów, którzy ruszyli na pomoc mieszkańcom zadymionego budynku. 

Pożar w dzielnicy Wirek. Na miejscu 4 zastępy straży pożarnej

W niedzielny wieczór 2 stycznia około godziny 20:15 doszło do pożaru w budynku przy ulicy Piotra Ściegiennego w dzielnicy Wirek. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli rudzcy policjanci z komisariatu IV. Po dokonaniu oceny sytuacji podjęli decyzję o konieczności ewakuacji mieszkańców wyższego piętra. 

–  Pomimo gęstego dymu, pomogli wyjść z budynku mieszkańcom, w tym kobiecie z objawami podtrucia gryzącym dymem – relacjonował asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Po przeprowadzonej ewakuacji policjanci wrócili do mieszkania i rozpoczęli akcję gaśniczą za pomocą zabranej z samochodu gaśnicy. W tym czasie na miejsce przybyły 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy kontynuowali akcję i ugasili pożar za pomocą gaśnicy proszkowej.

Dwóch policjantów trafiło do szpitala

Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy wyprowadzonej kobiecie oraz obu policjantom, którzy brali udział w akcji gaśniczej i podtruli się dymem. 

– Mundurowi trafili do szpitala, gdzie przeszli szczegółowe badania i tlenoterapię – informuje oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru

Jak poinformował st. kpt. Mariusz Kita, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili wszystkie mieszkania i nie stwierdzili zagrożenia. Przeprowadzony pomiar tlenku węgla wynosił zero ppm.

– Zadymienie powstało na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w skrzynce bezpieczników – przekazał st. kpt. Mariusz Kita.

Działania strażaków zakończyły się o godzinie 21:56. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, wraz z biegłym, będzie ustalała dokładne przyczyny powstania tego pożaru.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ola

    dużo zdrówka dla naszych dzielnych funkcjonariuszy

  • Ziga z Wirku

    Chlopaki z 4 już nie raz udowodnili że zawsze mozna na nich liczyć. Szacunek dla nich.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.