RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przerażające odkrycie w Bykowinie. Mężczyzna znalazł w domu ptasznika!

 • Dodano: 2021-08-09 11:30, aktualizacja: 2021-08-11 09:58

W jednym z mieszkań w Bykowinie pojawił się niechciany lokator. Niepostrzeżenie wtargnął do lokalu i narobił sporo zamieszania. Właściciel nieruchomości postanowił zaalarmować straż miejską i wezwać na pomoc specjalistów.

Pająk mógł uciec z hodowli

W miniony weekend strażnicy miejscy z Rudy Śląskiej otrzymali nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że pewien mieszkaniec bloku przy ul. Ryszarda Siekiela prosił o pomoc w uporaniu się z pajęczakiem. Kiedy przedstawiciele straży przeanalizowali zdjęcia przesłane przez zgłaszającego sprawę, stwierdzili, że to ptasznik, a więc pająk sporych rozmiarów.

Co więcej, jako, że żywi się nie tylko bezkręgowcami, ale także drobnymi kręgowcami, wydziela jad, który działa toksycznie na wiele gatunków. Jednakże nie udokumentowano żadnych przypadków śmierci od ukąszenia ptasznikowatego. Ukąszenie człowieka może skutkować krwawieniem z rany i bólem. Czasami występują też nudności lub wymioty. 

Ptasznik schował się w zmywarce

Ptasznik, szukając schronienia, postanowił rozgościć się w kuchni. Jak się okazało, nie na długo. Jego kryjówka została szybko ujawniona. Kiedy właściciel mieszkania dostrzegł pająka, wezwał straż miejską i straż pożarną. Strażacy, po przybyciu na miejsce zdarzenia, przeszukali lokal, a nawet rozkręcili meble. Nie przyniosło to jednak pożądanego efektu, bowiem nie udało się znaleźć ptasznika.

Wydawało się, że mógł opuścić mieszkanie. Tak się jednak nie stało. Po pewnym czasie pająk został znaleziony w zmywarce. Ponownie wezwano strażaków z PSP. Tym razem bez problemu schwytali nieproszonego gościa i włożyli do specjalnego pojemnika. Po zakończeniu akcji pająk został przekazany do miejsca, gdzie znajdzie nowy dom.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj »

 • sznita s tustym

  chlastnińć go puclapom i do żuru mniam,mniam

 • kepele

  Ja, mosz recht!

 • Ola

  Matko kochana zawał pewny

 • Binia

  Ciekawe czy mu te meble potem poskręcali. Celnicy jak niczego w aucie nie znajdą to muszą poskręcać

 • Urzednik

  Norma, że Straża tak jest przyjeżdżają nic nie robią a ktos musi za nich robotę zrobić.

 • Sztygar

  Dlaczego Straż Miejską nie potrafiła zabezpieczyć pająka?!. Mało dostawają kasy?. W innych miastach są patrole które to ogarniają ale oczywiście Strażnik Miejski w Rudzie Śląskiej jest zacofany. Dziadki pracują w tej Straży. Szukajcie sobie lepiej porządnej pracy.

 • kwk

  A ty Sztygar nierobie jeden milcz, sam nic nie robisz, a na innych piszesz, takich leserów jak ty to jest wszędzie sporo.

 • Rex

  Może i leserów jest sporo, ale takich co faktycznie nie są nigdzie zatrudnieni. Jednak Wy, wielka S*R*A*C*Z* miejska za swój etat macie wynagrodzenie, będąc dalej leserami i tak obywatelom potrzebni jak świni siodło

 • hanys

  po pierona fojermanów wzywoł? laciym go i załatwione...

 • Lolo

  Łatwo się mówi laciem :) strach czy by tego laćka nie wyrwał z ręki :D

 • karlus

  Taki srogi chrobok to i lać wdupcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.