Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy studzience wylotowej z oczyszczalni ścieków "Barbara" została zamontowana kamera

 • Dodano: 2019-08-02 09:45

Sprawa rozlewiska Potoku Bielszowickiego elektryzuje opinię społeczną od miesięcy. Mieszkańcy narzekają na uciążliwości zapachowe, monitorują sytuację i dokumentują stan rozlewiska oraz nielegalne zrzuty ścieków. Ostatnio miasto wywiązało się z danej na początku tego roku obietnicy. Przy studzience wylotowej z oczyszczalni ścieków "Barbara" została zamontowana kamera.

Zgodnie z obietnicą od dziś każdy mieszkaniec Bykowiny i innych dzielnic miasta, może obejrzeć studzienkę wylotową z oczyszczalni ścieków Barbara - napisał na swoim Facebook'owym profilu wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Obraz z zamontowanej kamery można znaleźć na YouTubie oraz stronie internetowej rudzkich wodociągów: www.pwik.com.pl. Wystarczy wejść w menu, kliknąć najpierw link: o firmie, a następnie: infrastruktura. Okienko z transmisją jest na dole strony.
 


Miasto zdecydowało się na zamontowanie kamery przy studzience, ponieważ wielu mieszkańców Bykowiny sugeruje, że to właśnie oczyszczalnia spuszcza ścieki do Potoku Bielszowickiego.

W związku z pojawiającymi się zarzutami jakoby oczyszczalnia zrzucała do Kochłówki nieoczyszczone ścieki, informuje, że ostatnia kontrola WIOŚ, nie potwierdziła tego faktu - poinformował Krzysztof Mejer.

PWiK Sp. z o.o. Ruda Śląska deklaruje, że w kwietniu 2019 roku przystąpiła do wzmożonego kontrolowania systemu kanalizacji w Bykowinie. Mieszkańcy zgłaszają, że obserwują nielegalne zrzuty ścieków, jednakże w piśmie PWiK wynika, że z eksploatowanej oczyszczalni nigdy nie dochodziło do niekontrolowanych zrzutów ścieków.

Oczyszczalnia odprowadza ścieki oczyszczone – zgodnie z posiadanym pozwoleniem wodnoprawnym. Przedsiębiorstwo regularnie kontroluje jakość ścieków odprowadzanych do Potoku Bielszowickiego, podobnie jak i inne służby inspekcji środowiska, które posiadają uprawnienia w tym zakresie.

3 lipca przedstawiciele Wód Polskich przeprowadzili wizję lokalną, podczas której nie zaobserwowano uciążliwego zapachu związanego z zanieczyszczeniem potoku, a w rejonie wylotu z oczyszczalni ścieków "Barbara" nie stwierdzono żadnych zawiesin.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Urlopowicz

  Fajnie...dzwięk by się przydał i relaks gwarantowany

 • rudzianka

  Przepraszam bardzo a to ino przez Bykowina płynie i ino tam śmierdzi? A co z Bielszowicami? Tam tak wali że nie do się łokna otworzyć, ale ino wtedy jak ta garmażeria na Chroboka czy co to tam jest wypuści ścieki do rzeki.

 • społeczniak

  Ścieki nie biorą się z oczy[...]ni , one trafiają do rzeki z przepompowni ścieków przy byłym Tesco jak mają awarie albo jak czyszczą pompy to zrzucają ścieki do rowu , drugi kolektor jest przy ulicy katowickiej na wysokości plantów , ścieki wylatują do rowu , łączą się z rowem z przepompowni potem całość wpada do rury biegnącej pod oczy[...]nią i tym sposobem trafiają do rzeki .... drugi spust jest przy ulicy wodnej , ale to już jest poniżej rozlewiska .

 • XD

  Kamera skierowana na guwniany interes , brawo dla pomysłodawcy .

 • czytelnik

  [...]o widać

 • Iks

  Taki bajer dla prostego ludu. I co będziemy teraz patrzeć czy kupy płyną??? Przecież w ten sposób nie dowiemy się czy tam płynie ściek czy nie ściek. Gdyby tam były sondy zanurzone w wodzie i podające "live" parametry wody na stronę WWW, te parametry, które świadczą o tym, że woda jest ściekiem i gdyby te parametry można było przeglądać wstecz na jakimś wykresie to wtedy to by miało sens. A tak mamy kolejny "paradokument". Inna sprawa, iż nie sądzę, że przyczyną zanieczyszczenia potoku jest oczy[...]nia ścieków. To jest zakład, który jeszcze najwięcej rzece pomaga. Prawdziwi cwaniacy, którzy zrzucają syf do potoku śmieją się teraz w głos...

 • hanys

  Sopot mo kamera na molo, Ruda mo kamera w guliku;. :)

 • Aneta

  W trakcie kontroli nie zaobserwowano uciążliwego zapachu związanego z zanieczyszczeniem potoku. Bez jaj wy tak serio????? Tam śmierdzi i to baaardzo ale kontrola nic nie czuła. Żenada....

 • Habusz

  A może by tak zamontować kamerę na wylocie z kop. Bielszowice bo jak czyszczą potok na ul. Kokota to sam miał wyciągają.

 • dziwneto

  Od kiedy to kamery rejestrują zapach?

 • hanys

  Ftoś bydzie oglondać jak knuty pływajom?

 • Niepozdrawiam

  Krzysio

 • Zenobiusz

  Świnka Pepe.

 • Ziga z Wirku

  Komentarz roku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.