Wiadomości z Rudy Śląskiej

Reorganizacja pracy Izby Przyjęć w Szpitalu Miejskim

 • Dodano: 2018-05-24 10:45

Od wczoraj zmieniło się funkcjonowanie Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Pacjenci ze skierowaniem na oddziały: internistyczny, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczny, kardiologiczny, otolaryngologiczny i ginekologiczno–położniczy proszeni są o zgłaszanie się do Izby Przyjęć w dzielnicy Godula. Do Izby Przyjęć w dzielnicy Bielszowice powinni się zgłaszać pacjenci ze skierowaniami na oddziały: chorób płuc, pediatryczny oraz psychiatrii ogólnej i dziennej.

Zmiany podyktowane są dobrem pacjentów i potrzebą zwiększenia dostępności do kompleksowej diagnostyki w Izbie Przyjęć. W ramach Izby Przyjęć w Goduli zapewniony jest bezpośredni dostęp do lekarzy w dziedzinach: kardiologii, interny, chirurgii oraz ortopedii. W związku z reorganizacją ruchu chorych w szpitalu nie zmniejszy się dostępność świadczeń zdrowotnych. Celem wprowadzonych zmian jest unikanie w przyszłości sytuacji związanych z koniecznością uciążliwego dla pacjentów transportowania ich w celach diagnostycznych pomiędzy lokalizacjami w Bielszowicach i Goduli.

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej proszeni są o informowanie pacjentów o przeprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu Izby Przyjęć, a pacjenci o zgłaszanie się do Szpitala zgodnie z nowymi zasadami.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • opiekunka

  Moje pytanie jest ?Gdzie maja swoje miejsce ludzie ciezko chorzy i umierajacy.Dlaczego musimy szukac dla nich miejsca w miastach osciennych jak bezdomni.Co robi nasza "Matka Miasta"czyli p.Prezydent nas tam nie chca bo kazde miasto ma na ten cel swoj budzed.WSTYD zeby na stare lata tulac sie.

 • Magma

  A dlaczego nie napisaliście, że po przeniesieniu oddz. wewnętrznych na Godulę spowodował zmniejszenie ilości łóżek z 90 do 45? I jaki tam jest teraz sajgon?

 • Pechowiec

  skąd bierzecie tych specjalistów, lek. chirurg po obejrzeniu zdjęcia rtg. stwierdza "nic tu nie ma, jak będzie bolało smarować maścią", po paru dniach palec składa się na pół więc maszeruję do ortopedy ( palec sam sobie usztywniłem), ortopeda na tym samym zdjęciu po pierwszym spojrzeniu stawia diagnozę "ten palec jest złamany, o proszę tu spojrzeć", spojrzałem i jako laik widziałem tą rysę. Brawo p. Prezes więcej zawieruch,to w tym szpitalu będą pracować same "odpady z exportu" pechowiec

 • Grześ

  Mojej mamie po mastektomii założono gips na bark po tej samej stroni na sweter w którym była że o spodniach wygipsowanych nadających się tylko do wyrzucenia nie wspomnę. To nie izba przyjęć tylko laboratorium doświadczalne na królikach.

 • znów pomyłka

  Nic mnie już tam nie zdziwi. Mój ojciec miał półpaśca a doktor stwierdziła że, to zwykłe zatrucie pokarmowe. Na drugi dzień pojechał z ogromnymi bólami do szpitala w Bytomiu i tam go wreszcie dobrze zdiagnozowano. Pilnie wymagał hospitalizacji bo to choroba zakaźna.

 • noa

  "Potrzeba zwiększenia dostępności...", a nie przypadkiem zamknięty oddział wewnętrzny w Bielszowicach?? Może uczciwiej byłoby jasno to napisać.

 • Ollaaa

  Nawet niepilnuja co robia od kolezanki tata znikna z kostnicy i okazalo sie ze pomylili ciala

 • Jo

  Na tym ostrym te piguły to chyba za kara tam robią,wiecznie zmierzłe są

 • zwolnić te k...

  Tak są bardzo opryskliwe.

 • Lolek

  Do Pani dyrektor szpitala ILE MUSI JESZCZE W TEJ KOSTNICyyy OSÓB UMRZEC ABY SIE POPRAWIŁO I ZACZELI ODPOWIEDNIO LUDZI LECZYĆ. PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAKĄ PRZYSIEGE SKŁADALIŚCIE !!!!!

 • xXx

  Przysięga zbierania kasy i marudzenia, że wiecznie źle i mało... hahah żenada.... konowały "biedne"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.