RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rewitalizacja jeszcze się nie skończyła, a niektóre sprzęty już zostały zniszczone

 • Dodano: 2020-09-11 14:30, aktualizacja: 2020-09-14 12:14

Wczoraj na naszym portalu ukazał się artykuł ukazujący postęp prac przy rewitalizacji skweru przy ul. Tuwima oraz terenu pomiędzy ul. Nowary i ul. Katowicką w Wirku. Obie te przestrzenie zmieniają się nie do poznania. Nie wszyscy potrafią jednak uszanować naszą wspólną własność. Rewitalizacja jeszcze się nie skończyła, a niektóre sprzęty już zostały zniszczone.

Nowy odcinek Traktu Rudzkiego

Pierwsze prace przy budowie nowego odcinka Traktu Rudzkiego rozpoczęły się na początku kwietnia. Do końca października w Wirku zrewitalizowany zostanie skwer przy ul. Tuwima oraz teren pomiędzy ul. Nowary i ul. Katowicką.

Pierwsza z przestrzeni, która jest rewitalizowana, to ponad 2,6 ha skwer znajdujący się po obu stronach ul. Tuwima. W części zachodniej utworzony został skwer z placem do aktywnego wypoczynku. Jest on wyposażony w urządzenia siłowni terenowej i stoły piknikowe. Obok niego powstał plac wypoczynkowy z ławkami otoczony zielenią. Aktualnie prace obejmują głównie nasadzenia zieleni. Wszystko ma być gotowe do końca października.


Czytaj więcej: Skwer przy ul. Tuwima w Wirku pięknieje! Trwa II etap budowy Traktu Rudzkiego


Drugi teren w Wirku, który jest na nowo zagospodarowany, obejmuje odcinek od ul. Nowary do ul. Katowickiej. Na długości ponad 300 m powstaje oświetlona ścieżka pieszo-rowerowa, wzdłuż której zainstalowane zostaną elementy małej architektury takie jak ławki czy leżaki. Na tym odcinku powstaje także miniplac ze stołem piknikowym i stojakami na rowery. Wzdłuż budowanej ścieżki nasadzone zostaną krzewy, byliny, a także rośliny cebulowe.

Trakt Rudzki ma połączyć obiekty sportowe, skwery oraz miejsca związane z historią Nowego Bytomia i Wirku

"Łyżka dziegciu w beczce miodu"

Obie te przestrzenie zmieniają się nie do poznania. Nie wszyscy potrafią jednak uszanować naszą wspólną własność. Rewitalizacja jeszcze się nie skończyła, a niektóre sprzęty już zostały zniszczone. O sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała prezydent Grażyna Dziedzic.

- A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu... Dziś informowałam Państwa o zaawansowanych pracach przy rewitalizacji dwóch dużych przestrzeni w ramach Traktu Rudzkiego. Na podstawie zamieszczonych zdjęć mogli się Państwo sami przekonać, że te miejsca już teraz cieszą oko. Niestety, choć inwestycja nie jest jeszcze całkowicie gotowa, to o sobie dali już znać wandale, którzy zdążyli dokonać pierwszych zniszczeń nowej infrastruktury. Akty dewastacji możecie Państwo zobaczyć na poniższych fotografiach - napisała Grażyna Dziedzic.

Prezydent Rudy Śląskiej zaapelowała do rudzian, aby akty wandalizmu, których byli świadkami, zgłaszali odpowiednim służbom.

- W tym miejscu apeluję: jeżeli widzicie Państwo, że ktoś niszczy Wasze najbliższe otoczenie, zgłaszajcie to do odpowiednich służb! Naprawdę, taka postawa ma sens - apelowała prezydent.

Warto przypomnieć, że w podobny sposób zniszczone zostały m.in.: plac zabaw przy ul. 1 Maja (obok hałdy w Wirku), Miasteczko Ruchu Drogowego w Wirku czy sprzęty na Górze Antonia i wiele innych.

Zobacz także

Komentarze (41)    dodaj »

 • Rita

  dzieci z patologicznych rodzin to niszcza, matki alkoholiczki, ojcowie w knajpach siedza wiec małoletnia patologia niszczy miasto

 • michał widuch

  dobry pomysł z górnikami - przekwalifikować ich na straż robotniczą i nich pilnują miasta

 • qpa

  Jak tak popatrzeć z boku to kibice w Rudzie są żałośni. Leją się i niszczą swoje miasto żeby udowodnić że lepsze jest Zabrze od Chorzowa czy odwrotnie. Weźcie się wyprowadźcie do tych swoich ukochanych miast. W Warszawie przynajmniej leje się Polonia z Legia, w Łodzi Widzew z ŁKS, w Krakowie Cracovia z Wisłą a w Rudzie..... Zabrze z Chorzowem hahaha. Co za niedorozwój i kompleksy.

 • Karlik

  pozamykać kopalnie , górnikom dac sztyle z kilofów niech pilnują porzadku w miescie, warto im zapłacic nawet po 5 tys by prali ta patologie , z wydobycia nie ma zysku a porzadek by był

 • ADOL

  Rewitalizujcie i fundujcie mnóstwo pieniędzy w miejsce, które już zieje wstydem.. Całe szczęście już w tej patologii nie mieszkam, wstyd starać się zadbać o miasto i dzielnice i niszczyć to.. Dojrzałe zachowanie ;)

 • ANDRZEJ

  szanowna pani prezydent bo trzeba więcej dać mopsiorzom to Pani wspiera patologię z mopsu tak bo ich głosami pani wygrała i taka jest prawda, , a szczerze mówiąc Ruda Upada syf kiła i mogiła , a Ruda ŚL 1 TO MASAKRA NIC SIĘ NIE ROBI WSZYSTKO ZA[...] , STRACH WIECZOREM IŚĆ BUDYNKI BRUD SYF JAK WYGLĄDA CENTRUM RUDY 1

 • Pedro

  Jeśli naklejki to wandalizm to oby tylko taki miał miejsce. Sąsiednie mury są bazgrane średnio 2 razy w tygodniu.Kto zamieszkuje 2 familoki na skwerku i kibicuje innemu klubowi niż cała okolica? Mamy odpowiedź, kto babrze po murach, w okolicy wszyscy wiedzą. Zychy. Myślę, że kamera - chociązby wersja pułapka za 600zł z portalu aukcyjnego dałaby służbom porządkowym dowód.

 • kamil putz

  klubem łodzi jest Łksanty ruch

 • Heniu

  Kolejny przykład na to ze pora konkretnie inwestowac w monitoring!!! WzoremInnych miast. U nas jest jak na wsi . Ostatnio byl artykul ze 14 mln poszlo na bezpieczenstwo ! Jakie - Straz Miejska? No i ok ale jeden patrol w nocy cudu nie zdziala. Monitoring straz do pilnowania i reakcji nandrobniejsze sprawy , policja na konkret. I wspoldzialanie

 • kamil putz

  Stop kibolom z Nrsl gang

 • denis badura

  anty ruch

 • farmer celebryta alan

  patologia z NRSL gang

 • kamil putz

  Kiedy władze wezmą się za ten gang Niebieska Ruda Śląska, który dewastuje to miasto ?

 • Ruda

  Do młodych . Pisanie po murach jest słabe i beznadziejne. Rozumiem piękne grafiti ale te bazgroły inicjały to było dobre 25 lat temu nie teraz . Ogólnie to jest siara wśród normalnych młodych ludzi.

 • boluś

  Warto zapamiyntać ' zaśmiecynie , trzy naklejki na krzyż to nominuje nos do miana patologii ' a som tam kosze na śmieci? Jest tam haziel?niy ma bo w cołkiej Rudzie niy MA! Jest tam regularne sprzątanie NIY ! Bo Urząd najprostszych spraw niy poradzi załatwić ani dopilnować. Nic niy poradzicie' tylko gorzkie żale w tymacie patologii wom wychodzom na usprawiedliwienie własnej niekompetencji.

 • zonk

  Bolek, każdy twój komentarz to jakieś pie...nie. Jak ci naklejki nie przeszkadzają to pooklejaj sobie samochód, ubranie, walnij naklejkę na czoło i wtedy może do ciebie dotrze że to syf. A co do tego mają kosze ? Jakby były to by wrzucali te naklejki do kosza ? Na serio to piszesz ? kosze powinny być ale nie maja akurat tutaj nic wspólnego z tymi wandalami.

 • boluś

  Te zzzonk urzyndniczo pijar[...]o Ty tak na poważnie? I to jeszcze przed poranną kawusiom? niy odpalej tak wcześnie rano compa to cie boluś niy bydzie staszoł 'na porannym kacu!

 • fafik

  Przecież oni na nia głosowali więc teraz czuja sie bezkarni I tyle Niebieska Ruda - duma Pani Prezydent Co raz to wraca problem niszczenia fasad budynków itp i co ? I NIC !

 • boluś

  Farma Troli Pepy i jej żigolaka? Naklejka to dewastacja? Z grubyj rury' 3 sekuny zajmuje usuniyńcie. I po patologii' no chyba że patologia rządzi i nakrynco frajerów! Cacy Pepa' robi syćkim dobrze?wiadomo komu! I PATOLOGIA czyli syćkie co sie za niom niy opowiadajom' Straśnie Wom Pinokio i ska ryje dekle

 • Zofia

  w warszawie by tego nie było a w patologicznych regionach banda zawsze wystepuje

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.