Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 będzie opóźnione!

 • Dodano: 2020-08-31 10:15, aktualizacja: 2020-08-31 15:13

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 będzie opóźnione! Powodem takiej decyzji jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednej osoby z grona pedagogicznego.

Dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Grażyna Dziedzic poinformowała, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 będzie opóźnione.

Wszyscy nauczyciele tej placówki wraz z rodzinami zostali objęci kwarantanną. Powodem takiej decyzji jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednej osoby z grona pedagogicznego. Rozpoczęcie nauki w SPS 15 powinno nastąpić 7 września br., pod warunkiem negatywnych wyników testów.

- Z przykrością informujemy, że licząc od 27.08.2020 wszyscy nauczyciele wraz z rodzinami zostali objęci 7-dniową kwarantanną. Decyzją PSSE i Prezydenta Miasta rozpoczęcie roku szkolnego zostało przesunięte na dzień 07.09.2020, pod warunkiem negatywnych wyników testów - napisał Piotr Prencel, dyrektor placówki.

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • jajaja

  hah magiczna 15 praktycznie zero nauki przez pól roku . tak trzymać !!!!!

 • xd

  Po co szkoły ? jak całe społeczeństwo ma zostać odizolwanymi niewolnikami medialnymi , zgroza.

 • Hektor

  jak szkoly będą zamykać to nie powinni nauczycielom płacić a rodzice skrzyknąć sie i protestować pod szkołe ile razy mamy mówic że nie ma żadnej pandemii, i jeszcze jedno czy którzy mają kwarantanne mają to potwierdzone jakiś dokumentem z Uchwałą ludzie nie dajcie sie nabierac a tych co mają wymyślona kwarantannę to pozew do sądu o niesłusznym pozbawieniu wolności i o odszkodowanie... a czy wiecie że testy ktore oni robią wcale nie są do tego przeznaczone... ludziska puknijcie sie w łeb, szczegolnie starsi zapatrzeni jak sroka w gnat w TV co im wode z mózgu robi zobaczycie zwolennicy maseczek jak będą funkcjonować Wasze płuca

 • pudertjna

  Też twierdzę że nie ma Covida 19 jedna wielka ściema.

 • rychu

  a ziemia jest płaska, jakiś ty mądry, nie przeraża cię to że wokół masz samych idiotów

 • Życzliwy

  W łeb to Ty się puknij i to mocno, może pobudzisz szare komórki do myślenia. Może sam zrezygnuj z wypłaty i przekaż ją dla ludzi którzy zachorowali i utracili cześć swoich wynagrodzeń. Brak słów na Twoją głupotę.

 • Kris

  Człowieku ale ty jesteś prymitywny.Myślisz że ludzie z własnej woli wolą siedzieć w domu i dostawać mniejszą o tak już małą wypłatę.Jak nie wierzysz w istnienie choroby to porozmawiaj tymi którym ktoś zmarł.

 • Szok

  Czy ja dobrze rozumiem, że nauczyciel na kwarantannie ktory ma l4 ma prowadzić zdalne lekcje z domu??? Ma pracować czy jest na l4?? Jak rząd chce otwierać szkoły to niech zlikwiduje kwarantanny i przymusowe izolacje bo za chwile bedzie pół kraju zamknięta w domu. Wystarczy jedna osoba dodatnia w szkole i setki ludzi na kwarantannie....

 • Janek

  Na kwarantannie masz prawo wykonywać pracę zdalna.

 • Szok

  Na l4 nie można pracować bo masz wyplacany zasiłek chorobowy. Na kwarantannie jest się na l4. Przypominam że jak górnicy mieli kwarantanne to dostawali 100% wynagrodzenia mimo tzw postojowego. To jak to jest? Każdy jest równy?

 • Ber

  Wazeliniarze od Pani prezydent jeszcze nie zlinczowaliście nauczycieliMoze więcej łez nad obywatelami Pani prezydent by coś pomogło

 • polo

  W całej Polsce powinien być przesunięty rok szkolny. Głupota ministra edukacji ii postawienie na swoim doprowadzić może do tragedii. Ale oni mają to gdzieś.

 • Gum

  Wazeliniarze Pani prezydent nie piszecie nic o karaniu tego nauczyciela .Pani prezydent gdzie troska o obywateli .gdze Pani łzy rozpaczy

 • Shock

  Jedna z nauczycielek w moim regionie też leży na to cholerstwo i czuje się bardzo źle. Zakażeniom ulegają coraz młodsi. We Włoszech podobno już nie omija nastolatków. Wg mnie wirus mutuje i lepiej nie będzie. Obawa o zdrowie dzieci w szkole nie daje spać i pracować efektywnie. Moja koncentracja w pracy spadła właśnie o 70%

 • Zofija

  Albo siedem dni mija 3 września i 4 do szkoły, albo zamknięcie na 10 dniowej kwarantannie

 • Zosia

  Podobno wirus jest zaraźliwy tylko na wysokości ponad 1m.

 • Shock

  To trzeba kupić sobie wózek

 • Ala

  A czy nauczyciele byli objęci testami jak górnicy ?? Który nauczyciel ma robione 4 testy ?? Czy dzieci z wynikiem ujemnym może iść do szkoły jeśli rodzic jest dodatni ?? Czy cała obsługa szkoły była badana ??

 • abcde

  Skoro konferencje były organizowane z zachowaniem obostrzeń... odstępy maseczki itd to po co kwarantanna dla wszystkich? Chyba że mieli spotkanie integracyjne wcześniej...

 • nauczyciel

  Odstępy i maseczki w szkole???? A gdzie w obostrzeniach na terenie szkoły jest mowa o nakazie przebywania w maseczkach? Od jutra uczniowie po dwie osoby do ławek bez maseczek, to po co nauczycielom takie obowiązki?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.