Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: 32-latek uderzył ekspedientkę w sklepie butelką w głowę. Został zatrzymany

 • Dodano: 2023-05-08 15:00

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mieszkańca miasta, który dokonał napadu na ekspedientkę sklepu w dzielnicy Czarny Las. 32-latek został ujęty przez jednego z klientów sklepu, który zareagował na całe zajście.

Areszt za rozbój na ekspedientce 

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych w dzielnicy Czarny Las. Według relacji świadków mężczyzna próbował ukraść trzy butelki alkoholu, jednak ekspedientka stanowczo się temu sprzeciwiła. Wtedy napastnik uderzył ją jedną ze skradzionych butelek w głowę, powodując znaczną ranę. Na szczęście, na miejscu był jeden z klientów, który odważnie zainterweniował i obezwładnił mężczyznę, przytrzymując go do czasu przyjazdu policji.

Po przybyciu na miejsce, policjanci z Wydziału Kryminalnego zebrali dowody, które jednoznacznie wskazywały na przestępstwo rozboju. 

- Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Po przedstawieniu zarzutów, policjanci i prokurator złożyli wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Rudzki sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował ten środek najsurowszy środek zapobiegawczy. Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, który szybko i zdecydowanie zareagował obezwładniając napastnika - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Rudzka Policja apeluje o większą reakcję

Rudzka Policja apeluje o większą reakcję społeczeństwa na przestępstwa i zachęca do zgłaszania każdej sytuacji, która wydaje się podejrzana lub niebezpieczna. Kampania społeczna "Nie reagujesz — akceptujesz!" ma na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców na naruszenia prawa, szczególnie dla nich uciążliwe.

- Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - apelują policjanci. 


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (11)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  jaki to sklep?

 • Karmańskie

  Meblowy

 • Mieszkaniec

  "Nie reagujesz — akceptujesz!"A Policja jak stała w krzakach tak stoi a krzaki się zazieleniły.A na ulicach miasta samochody stoją zaparkowane na chodnikach, trawnikach, skrzyżowaniach. Ale krzaki to Policji szczyt działania. Reaguje panowie dalej na miasto.

 • Iza

  Takie bzdety to należą do Straży Miejskiej, która dostaje swoje wynagrodzenia za nic. Nawet jak zgłasza się im jakiś incydent to tłumaczą, że jak przyjadą do już będzie za późno.

 • Zainteresowany

  O jakich bzdetach piszesz? Wiesz jaki jest stan poszkodowanej, że publicznie się wypowiadasz?

 • Ziga z Wirku

  Dla nich największy przestępca to ten co koło dawnej gazowni się rozpędzi.

 • Jorg

  Wychowanie bezstresowe wychodzi ! Szkoda gadać!

 • Kieres

  To patologia i alkoholizm. Nie wiem co do tego ma wychowanie bezstresowe? Mylisz pojęcia.

 • Vader

  No i super więcej takich gigantow

 • Karmańskie

  Powiedz to ćwierć ineli...gencie tej ekspedientce i jej rodzinie. Gigant się popisał.

 • Raus

  Cały Szwarcwald buehehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również