Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Jedna osoba zginęła w pożarze przy ul. Solskiego

  • Dodano: 2019-07-09 06:30, aktualizacja: 2019-07-09 06:58

Pożar mieszkania pochłonął jedną ofiarę.

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru mieszkania, który miał miejsce 28 czerwca 2019 r. przy ul. Solskiego w Rudzie Śląskiej.

Informację o zdarzeniu strażacy otrzymali po godzinie 19

Po przyjeździe okazało się, że pożarem objęte jest jedno z mieszkań w bloku przy ul. Solskiego. Natychmiast przystąpiono do gaszenia pożaru oraz przeszukiwania pomieszczeń mieszkania. W wyniku pożaru zginęła jedna osoba. W działaniach udział brało 5 zastępów, 15 strażaków.

Przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem, często bowiem jej brak bywa przyczyną ludzkiej tragedii. Niedopałek papierosa, świeczka, a nawet rozgrzane żelazko w zetknięciu z materiałem palnym może spowodować pożar. Przyczyną pożaru może być również pozostawiona na kuchence bez dozoru potrawa.

Ogień zaskoczyć może także podczas snu i wówczas nie wyczujemy dymu, a to on a nie płomień zabija najczęściej. Dlatego też strażacy zalecają montowanie czujek dymu, które wybudzą ze snu w przypadku pożaru w mieszkaniu. Niewielki koszt zakupu takiego urządzenia może stanowić o naszym życiu.

W mieszkaniach, gdzie używany jest gaz dobrze jest mieć czujkę gazu, która ostrzeże o zagrożeniu wybuchem. Wszędzie, gdzie używane są wszelkiego rodzaju piece, kominki, podgrzewacze gazowe wody czy też inne paleniska zaleca się montowanie czujek tlenku węgla, którego obecności nie jesteśmy przecież w stanie wyczuć, bo nie ma zapachu.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, w grę wchodzi nasze życie!

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Marijon

    Ale news.

  • Marijon

    Oczywiście współczuję rodzinie zmarłej, ale to było ponad tydzień temu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.